Newsroom

Nowe wydanie BIZNES.meble.pl – 104 strony o branży

Nowe wydanie BIZNES.meble - październik 2023.

Nowe wydanie BIZNES.meble.pl – 104 strony o branży

Październikowe wydanie miesięcznika BIZNES.meble.pl jest już gotowe, a w nim ciekawe wywiady, najnowsze analizy, a także sylwetki twórców i relacje z branżowych wydarzeń. Zapraszamy do lektury!

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Najnowsze wydanie w dużej części poświęcamy drewnu. W raporcie przeczytacie o walce z nielegalnym importem sklejki, decyzjach Lasów Państwowych i oczekiwaniu na nowe zasady sprzedaży drewna na 2024 r. W październikowym numerze znajdziecie też wywiad z Piotrem Poziomskim, prezydentem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego, z którym rozmawialiśmy podczas targów DREMA 2023. To rozmowa o aktualnych problemach przedsiębiorców zajmujących się przetwórstwem drewna, najważniejszych planach i celach Izby, a wreszcie o odpowiedzialności, która wiąże się z reprezentowaniem firm należących do PIGPD.

Analizy, sylwetki i rynkowe nowości, czyli nowe wydanie BIZNES.meble.pl

W październikowym wydaniu próbujemy odpowiedzieć na pytanie, czy Bezpieczny Kredyt 2% ożywi rynek mebli? Zdania ekspertów są podzielone. Są tacy, którzy uważają, że pierwsze efekty kredytu 2% branża meblarska odczuje jeszcze w tym roku. Inni są natomiast zdania, że wpływ programu na rynek mebli można będzie zauważyć dopiero w 2024 i 2025 r.

Wraz z Wiesławem Kalinowskim zapraszamy do lektury jego tekstu pod intrygującym tytułem: Moje meblarskie paranoje, cz. 1 i od teraz czekamy na część drugą. Tymczasem zachęcamy do zapoznania się z artykułami w działach design, temat wydania i chillout.

1 sierpnia br. świat obiegła smutna wiadomość – odszedł jeden z najwybitniejszych współczesnych projektantów – Rodolfo Dordoni. Sylwetka mistrza to przede wszystkim przypomnienie jego projektów i pożegnanie twórcy, który emanował skromnością wybijając się ponad przeciętność.

W dziale design przybliżamy pasję i twórczość Anny Bery, relacjonujemy też Maison & Objet. Następnie, w ramach trzech artykułów stanowiących dział temat wydania, sprawdzamy, jak będzie wyglądał dom przyszłości.

Z chilloutu dowiecie się natomiast, co zrobić, byśmy czuli się we wnętrzu szczęśliwi. Polecamy lekturę tekstu o Marcie Stasiak, czyli Marcie od Wnętrz.

Wejdź z nami do świata biznesu i designu. Zapraszamy do lektury!

Nowe wydanie BIZNES.meble.pl jest już dostępne online:

BIZNES.meble.pl, nr 10/2023

W najnowszym wydaniu BIZNES.meble.pl m.in.:

Od redakcji

Felietony

Transformacja

Felieton wyborczy

Komu oddajemy chętniej pieniądze: znajomym czy firmom?

Raport

Drewno w cieniu polityki
Przemysł drzewny walczy z nielegalnym importem sklejki z Rosji i Białorusi. Wraz z branżą meblarską protestuje przeciwko rezygnacji kolejnych Regionalnych Dyrekcji Lasów Państwowych z FSC. Sprzeciw budzi też ignorowanie głosu przedsiębiorców przy ustalaniu nowych zasad sprzedaży drewna. To wszystko dzieje się „w przededniu wyborów”.

Branża

Wiadomości

Polski przemysł drzewny poradzi sobie z kryzysem
Rozmowa z Piotrem Poziomskim, prezydentem Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego.

Czy Bezpieczny Kredyt 2% ożywi rynek mebli?
Bezpieczny Kredyt 2% już po kilku tygodniach od uruchomienia programu zdążył zmienić rynek nieruchomości. Czy, i kiedy, zdoła pobudzić handel meblami w Polsce?

Efekty kredytu 2% branża meblarska odczuje w tym roku
Maciej Nałęcz, analityk sektorowy Santander Bank Polska o sytuacji na rynku mieszkaniowym i efektach programu Bezpieczny Kredyt 2% oraz jego wpływie na rynek mebli w Polsce.

Moje meblarskie paranoje, cz. 1

Design

Wiadomości

Rodolfo Dordoni – pożegnanie mistrza
1 sierpnia 2023 roku świat designu okrył się żałobą. Odszedł jeden z najwspanialszych projektantów: Rodolfo Dordoni. Oddajemy hołd legendzie.

Czego się szuka na Maison & Objet?
Z zapowiedzi organizatorów można było wywnioskować, że wrześniowa wizyta w Paryżu będzie poszukiwaniem przyjemności. Tymczasem targi Maison & Objet znalazły się w obliczu rosnącego zapotrzebowania na produkty wspierające zrównoważony sposób konsumpcji.

Spontaniczny zachwyt
W procesie twórczym Anny Bery obecna jest zarówno refleksja intelektualna, jak też doświadczenie ciała. Obserwator i użytkownik obiektu zyskuje dostęp do przestrzeni jako całości.

Trendy

Nowości

Temat wydania: Dom przyszłości

Stawiamy czoło wyzwaniom
Przyszłość sprzyja dojrzałości. Projektujemy budynki, które nie uciekają od problemów, a rozwiązują istotne wyzwania, jak samotność i kryzys uchodźczy.

Będzie eko
Kwestii środowiskowych nie sposób już ignorować. Dlatego dom przyszłości będzie ekologiczny.

Przede wszystkim komfort
Tym, co dziś kształtuje rynek meblarski są potrzeby użytkowników. I tak będzie w przyszłości. Choć, jeszcze bardziej.

Chillout

Szczęśliwa przestrzeń
Marta Stasiak nie dyktuje, jakie trendy są modne. Marta od Wnętrz na swoim autorskim kanale na YouTube radzi, jak prostymi i tanimi metodami sprawić, że poczujemy się we wnętrzu szczęśliwi.

25-lecie w Impress-owym klimacie
Zwiedzanie fabryki, dwugodzinny rejs, prawdziwa muzyczna uczta, a wszystko to w samym sercu Krainy Wielkich Jezior Mazurskich – tak wyglądało świętowanie 25 lat obecności Impress w Polsce.

Sztuka i design w hołdzie naturze
„No Art No Design” to nowy projekt V.A. Gallery Poland, a zarazem już 83. wydarzenie, organizowane przez galerię w ramach cyklu „Mariaż Sztuki z Biznesem”. Premiera przyciągnęła 16 września tłumy wielbicieli sztuki i designu z kraju i ze świata.

Na okładce: Piotr Poziomski, prezydent Polskiej Izby Gospodarczej Przemysłu Drzewnego. Fot. Tomasz Markowski.