Rankingi

Najwięksi producenci mebli i płyt w Polsce

75799179

Najwięksi producenci mebli i płyt w Polsce

Najwięksi producenci mebli i płyt – to dwa zestawienia, które jak co roku – w grudniu – publikuje redakcja miesięcznika BIZNES.meble.pl.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Obie publikacje to mocne akcenty, którymi Wydawnictwo meble.pl, wydawca miesięcznika „BIZNES.meble.pl” zamyka rok. Jednym z najciekawszych artykułów w grudniowym wydaniu jest analiza pt. „Czas rekordów dla producentów płyt – Zestawienie największych producentów arkuszy fornirowych i płyt wykonanych na bazie drewna”. Najwięksi producenci płyt w Polsce, które to zestawienie redakcja sporządziła przy współpracy z firmą Info Veriti Polska, to ranking, który uwzględnia firmy, których zadeklarowany w  KRS przedmiot działalności obejmuje PKD 16.21Z Produkcja arkuszy fornirowych i płyt wykonanych na bazie drewna. O ostatecznej kolejności w zestawieniu decydowała wielkość ostatnich, dostępnych w  Krajowym Rejestrze Sądowym na dzień 13 listopada br. przychodów.

Wyniki finansowe większości firm pochodzą z 2019 r. i najczęściej, chociaż nie zawsze, pokrywają się z  rokiem kalendarzowym. W  zestawieniu uwzględniono jednak także firmy, których sprawozdania za 2019 r. w dniu 13 listopada nie były jeszcze dostępne w  wersji elektronicznej. W ich przypadku publikujemy dane za rok poprzedni, czyli 2018.

Grudniowemu wydaniu miesięcznika BIZNES.meble.pl towarzyszy również jedna z najbardziej wyczekiwanych przez branżę meblarską publikacji – „Złota 200 – zestawienie największych producentów mebli w Polsce” (edycja 2020).