Rankingi

Najlepsi pracodawcy z branży meblarskiej

Ukazał się ranking miesięcznika Forbes, w którym ujęci zostali najlepsi pracodawcy z branży meblarskiej.

Najlepsi pracodawcy z branży meblarskiej

Miesięcznik „Forbes” opublikował listę Poland’s Best Employers 2023. W zestawieniu znalazło się kilkanaście firm działających w branży meblarskiej oraz związane z nią przedsiębiorstwa handlowe.

Jak poinformowała redakcja miesięcznika „Forbes” – Poland’s Best Employers 2023 nazywamy i rankingiem, i listą, i zestawieniem. Ale jest to zestawienie, w którym wygranymi są wszyscy. Firmy, które znalazły się na liście, wzięły udział w badaniu na własne życzenie. Jacy pracodawcy z branży meblarskiej zostali ujęci w rankingu? Które miejsca zajęli i ilu pracowników zatrudniają?

Wyniki rankingu na najlepszego pracodawcę

Lista została opublikowana już po raz trzeci. Ranking Najlepszych Pracodawców w Polsce – Poland’s Best Employers 2023, został sporządzony według autorskiej metody firmy Statista i „Forbesa”, zakładającej ocenę podmiotów na, ogólnie opisanej, zasadzie rekomendacji wzajemnych peer-to-peer.

Zgodnie z filozofią rankingu, Poland’s Best Employers 2023 to zestawienie 300 działających w Polsce firm, których wybitne osiągnięcia w zakresie HR uhonorowane zostały tytułem najlepszego pracodawcy. Podstawą badania była lista około 1900 pracodawców zatrudniających na terenie Polski co najmniej 250 pracowników. Listę tę zespół Statisty sporządził na podstawie obszernej analizy m.in. czasopism specjalistycznych oraz informacji udostępnianych przez stowarzyszenia branżowe czy instytucje badań gospodarczych – poinformował „Forbes”.

Badanie zostało przeprowadzone jesienią 2022 roku, zakończyło się w listopadzie. W tym czasie zebrano łącznie 190 tysięcy indywidualnych ocen pracowników.

Pracodawcy z branży meblarskiej na liście „Forbesa”

Prezentowane dane to (w kolejności od lewej): miejsce w rankingu, nazwa firmy, siedziba i liczba pracowników

30. JYSK – Gdańsk – 2.500 pracowników

57. Meble Wójcik – Elbląg – 1.600 pracowników

67. Castorama – Warszawa – 13 tys. pracowników

153. Leopol Meble Polska – Śrem – 600 pracowników

154. IKEA – Goleniów – 16 tys. pracowników

166. Black Red White – Biłgoraj – mniej niż 250 pracowników

168. Fabryka Mebli Bodzio – Goszcz – 2.155 pracowników

201. Fabryki Mebli Forte – Ostrów Mazowiecka – 3 tys. pracowników

213. Eurofoam – Zgierz – mniej niż 250 pracowników

222. Abra – Kraków – mniej niż 250 pracowników

245. Matex – Starczanowo – 800

254. Leroy Merlin – Warszawa – 13 tys. pracowników

266. Janipol Meble – Janikowo – 1040 pracowników

ZOBACZ TAKŻE: Ranking producentów mebli

Pierwszy na powyższej liście jest JYSK, który zajął 30. miejsce w rankingu i 2. w branży w branży handlu detalicznego, tuż za Allegro.

To ogromna duma i radość znaleźć się na kolejny raz na podium rankingu najlepszych pracodawców magazynu Forbes w branży handlu detalicznego. Mamy blisko 300 sklepów stacjonarnych w całej Polsce, sklep online i ogromne centrum dystrybucji, a za tym wszystkim idzie ogromne zaangażowanie tysięcy pracowników. Jestem wdzięczny każdemu z naszych pracowników za codzienną pracę i współtworzenie tej dobrej atmosfery – skomentował Piotr Padalak, dyrektor generalny JYSK Polska.