Newsroom

FORTE z przełomową technologią Threespine Välinge

FORTE pozyskuje przełomową technlogię.

FORTE z przełomową technologią Threespine Välinge

FORTE, jako jeden z największych europejskich producentów mebli do samodzielnego montażu, poinformowało o nawiązaniu współpracy ze szwedzką firmą Välinge i otrzymaniu licencji na wykorzystanie przełomowej technologii montażu Threespine® ID.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

FORTE wykazuje się nowym podejściem do montażu mebli, co przybliża producenta do najważniejszych na najbliższe lata celów, wśród których szczególne miejsce zajmuje zrównoważony rozwój. Cel nawiązania współpracy z Välinge to wprowadzenie na rynek produktów z przełomową technologią, którą stworzyła szwedzka firma. Teraz FORTE wykorzysta ją w wybranych kolekcjach.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiana w Zarządzie Fabryk Mebli „FORTE”

Misją FORTE jest tworzenie lepszego domu. Dlatego rozwiązanie Välinge od razu mnie przekonało. To zupełnie nowe podejście do montażu mebli, które sprawia, że staje się on łatwiejszy, szybszy i bardziej intuicyjny. Jednocześnie Threespine® ID daje możliwość wygodnego demontażu, co wydłuża cykl życia produktu i ułatwia jego recykling, a to z kolei jest kolejnym krokiem w kierunku realizacji jednego z naszych najważniejszych celów na najbliższe lata, jakim jest zrównoważony rozwój. Jestem przekonana, że łącząc siły z liderem innowacji, jakim jest Välinge, wspólnie będziemy dostarczać lepsze rozwiązania naszym kontrahentom i konsumentom – mówi Maria Florczuk, członkini Zarządu Grupy FORTE.

Na czym polega przełomowa technologia?

Technologia Threespine® ID to zupełnie nowy pomysł na montaż i demontaż mebli. Sprawia, że złożenie mebli jest łatwe, wygodne i zarazem do dziesięciu razy szybsze niż w przypadku tradycyjnej metody. Nie wymaga użycia prawie żadnych narzędzi, wkrętów, śrubek, a jednocześnie zapewnia stabilność konstrukcji mebla.

Dla Marii Florczuk jest to znaczący krok w przyszłość: – Wdrożenie nowej technologii wymagało inwestycji, ale jesteśmy jej całkowicie pewni. Välinge stworzyło imponujące i przełomowe rozwiązanie. Cieszymy się, że wspólnie z naszym partnerem możemy kształtować tę innowację od samego początku.

Johan Hallin, Senior Key Account Manager Furniture w Välinge Innovation, również pozytywnie wypowiada się o dotychczasowej współpracy: Cieszymy się, że FORTE zdecydowało się na wykorzystanie naszej nowatorskiej technologii i jej wprowadzenie w wybranych kolekcjach. Od samego początku rozmowy były nastawione na współpracę i realizację wspólnych celów, a nasze działania nakierowane było na konkretne rozwiązania i wdrożenia. Partnerstwo pomiędzy Välinge i FORTE jest idealnie dopasowane – właśnie tak jak meble z technologią Treespine® ID.

O FORTE:

Fabryki Mebli „FORTE” to wiodący polski producent mebli do samodzielnego montażu. Firma powstała w 1992 roku, a w 1996 roku zadebiutowała na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie. FORTE posiada cztery nowoczesne zakłady produkcyjne w Polsce, w tym własną fabrykę płyt wiórowych. Firma sprzedaje swoje produkty w ponad 40 krajach na całym świecie, a ponad 85% całej produkcji trafia za granicę. W 2022 roku obrót Grupy FORTE osiągnął 1 273,9 mln zł.