Rankingi

Dobry Wzór x 28

Dobry Wzór x 28

Spośród projektów, które niedawno pojawiły się na rynku, jurorzy wybrali te, które wyróżniają się doskonałym wzornictwem. Wszystkie produkty zostały ocenione pod względem walorów użytkowych, wizualnych, ekonomicznych, innowacyjności oraz wpływu na środowisko naturalne.

Kapituła przyznała 28 nagród w poszczególnych kategoriach oraz nagrody specjalne, które zostały wręczone na uroczystej Gali w Muzeum Narodowym. Wszystkie wyróżnione projekty można było oglądać na wystawie pokonkursowej, w Sali im. Wandy Telakowskiej w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego.

Lista nagród Dobry Wzór 2021:

Wzór Roku 2021 – Nagroda Ministerstwa Rozwoju i Technologii

RECOMAT SMART, RECYKLOMAT

Producent: Recomat

Wzór Roku dla Kultury 2021 – Nagroda Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Dla projektanta Rafała Modlingera za mebel Baza

Wzór Roku dla Integracji 2021 – Nagroda Integracja Lab

Mountbatten Brailler Tutor, maszyna brajlowska
producent: Harpo

Projekt: zespół Harpo pod kierownictwem Jarosława Urbańskiego; Metaphor – Anna Wróblewska; Ekierki Design Studio – Joanna Leciejewska

Produkt Roku 2021 – Nagroda Agencji Rozwoju Przemysłu

MOBOT® TRANSPORTER U1, robot mobilny

Zielony Wzór 2021 – Nagroda Orlen

Tiara LED, lampa drogowa

Producent Lena Lighting

Projekt; zespół projektowy Lena Lighting

Designer Roku 2021 – Nagroda Prezes Instytutu Wzornictwa Przemysłowego

Nikodem Szpunar

Zwycięzcy Dobry Wzór 2021:

KATEGORIA DOM – ŁAZIENKA

Geberit Sestra – brodzik prysznicowy
Producent: Geberit

Projekt: Geberit Group

OMNIRES Y – bateria wannowa 5-otworowa, podtynkowa z rączką prysznicową
Producent: OMNIRES

Projekt: Paulina Shacalis, Studio OMNIRES

KATEGORIA DOM – MEBLE

Nagroda HAL – konsola
Producent: borcas

Projekt: Agata Nowak

Nagroda BÓN COLLECTION
Producent: Moonwood

Projekt: Noma Studio, Ewa Nowak i Jarosław Markowicz

KATEGORIA DOM – KUCHNIA

KERNAU KGS D 6078 1B1D – zlewozmywak granitowy

Producent: Kernau

Projekt: Magdalena Musiał

KATEGORIA DOM – OGRÓD

VJETRA® – kostka brukowa

Producent: Bruk

Projekt: Agnieszka Krasowska

KATEGORIA DOM – OŚWIETLENIE

XILO – lampy szklane
Producent: Labra
Projekt: Maciej Karpiak

KATEGORIA DOM – (PODKATEGORIA) RTV/AGD

SAMSUNG JET BOT AI+ – robot sprzątający

Producent: Samsung

Projekt: zespół projektowy Samsung

KATEGORIA DOM – (PODKATEGORIA) DEKORACJE

COTTONBEE – internetowa drukarnia materiałów (tkanin) do szycia

Usługodawca: CottonBee – Prosker

Projekt: zespół projektowy Prosker

KATEGORIA NOWE MATERIAŁY

SMARTFLEX UNI MAT+ – folia termoplastyczna
Producent: Schattdecor
Projekt: dział rozwoju produktu Schattdecor

KATEGORIA NOWE TECHNOLOGIE

Nagroda: MOUNTBATTEN BRAILLER TUTOR – maszyna brajlowska
Producent: Harpo Sp. z o.Projekt: zespół Harpo pod kierownictwem Jarosława Urbańskiego; Metaphor – Anna Wróblewska; Ekierki Design Studio – Joanna Leciejewska

LUMINA – ładowarka do samochodów elektrycznych
Producent: ENELION
Projekt: zespół projektowy Enelion

PRZESTRZEŃ PUBLICZNA

Nagroda: OPUS 1 – elektrokardiograf
Producent: String

Projekt: PLEO design, Michał Bogusz

Nagroda SM42-H2 – lokomotywa manewrowa z napędem wodorowym
Producent: PESA Bydgoszcz

Projekt: sylwetka zew.: Bartosz Piotrowski; kabina: Krzysztof Nogowski

Nagroda MODERUS GAMMA LF 05 AC – tramwaj
Producent: Modertrans Poznań

Projekt: Modertrans Poznań

KATEGORIA GRAFIKA / KOMUNIKACJA I OPAKOWANIA

SERIA ETYKIET NA MIODY Z NATURALNYMI DODATKAMI
Producent: Miodziarze – Manufaktura Rodziny Sadowskich

Projekt: Iwona Jasińska

MÓJ WAWER – system identyfikacji wizualnej dla Urzędu M.St. Warszawy Dzielnicy Wawer
Usługodawca: MUFU

Projekt: zespół projektowy pod kierownictwem Marcina Rossy

KATEGORIA PRACA / BIURO

KROZMET FARMER – rodzina maszyn – urządzenia do pracy w rolnictwie
Producent: Krozmet spółka cywilna, Dawid Dąbrowski, Przemysław Agaszewski
i Jarosław Trusiak

Projekt: Stowarzyszenie Wzornictwo Przemysłowe Warmii i Mazur: Małgorzata Adamus, Agata Kulik-Pomorska, Paweł Pomorski, Jakub Gołębiowski, Marzena Radzka-Wiśniewska oraz Ewa Dajer

MOBOT® TRANSPORTER U1 – robot mobilny

Producent: P.P.H. WObit E.K. J. Ober

Projekt: autor projektu: Tomasz Kałkowski, kierownik zespołu projektowego:

Przemysław Degórski

KATEGORIA SPORT

CØ_LAB PAJAK® × LANGE & LANGE™ – modułowa kolekcja odzieży puchowej
i akcesoriów

Producent: PAJAK

Projekt: PAJAK® × LANGE & LANGE™ – Wojciech Pająk, Aleksander Lange

oraz Gustaw Lange

KATEGORIA RZEMIOSŁO

KIELISZKI KSIĘŻYCOWE

Producent: Aleksandra Kujawska & Helena Kujawska

Projekt: Aleksandra Kujawska

KATEGORIA SZCZĘŚLIWA TRZYNASTKA

MALU – urządzenie medyczne – dziecięcy holter EKG

Marka: Malu

Projekt: Zofia Hernas

Dziękujemy, że jesteś z nami. By otrzymywać od nas aktualne i wartościowe treści ZAPISZ SIĘ DO BEZPŁATNEGO NEWSLETTERA portalu www.biznes.meble.pl