Rankingi

Najlepsze projekty 3. edycji konkursu Wnętrze Roku

Najlepsze projekty wnętrz - Wyróżnienie Strefa Kuchenna - autor Yauheni Baturytski - pracownia Yauheni Baturytski Swiborg.

Najlepsze projekty 3. edycji konkursu Wnętrze Roku

Tegoroczna edycja Konkursu Wnętrze Roku, organizowanego przez firmę Pfleiderer, dobiegła końca. Z prawie 500 zgłoszeń, jury wyłoniło pięciu laureatów – trzy miejsca na podium oraz dwa wyróżnienia. Kto znalazł się w gronie zwycięzców?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Konkurs, który już po raz trzeci zorganizował Pfleiderer pozwala wyłonić najlepsze projekty wnętrz, w których zastosowano przede wszystkim produkty z kolekcji Mood Stories oraz Mood Stories Comfort Collection. Kolekcja jest popularna wśród architektów z uwagi na szeroką paletę dostępnych dekorów i produktów, a także zgodność z obowiązującymi trendami.

Kto wskazał najlepsze projekty wnętrz w konkursie?

Z każdą kolejną edycją do konkursu napływa coraz więcej zgłoszeń. W tym roku wyłonienie zwycięzców nie było proste, bowiem spośród prawie 500 nadesłanych projektów, trzeba było wybrać pięć najlepszych.

Do tego zadania przystąpiło jury w składzie:

  • Maja Ganszyniec (ceniona projektantka wnętrz, założycielka marki Nurt),
  • Małgosia Czyńska (Dziennikarka, krytyk sztuki i designu),
  • Justyna Smolec (Współwłaścicielka biura architektura & design),
  • Mateusz Bartkowiak (Marketing & PR Manager CAD Projekt),
  • Anna Grużewska (Redaktor Naczelna Czas na Wnętrze)
  • Marcin Szczelina (Redaktor Naczelny Archisnob),
  • Aldona Słapa- Nowacka (Design & Product Marketing Manager Pfleiderer),
  • Aneta Cłapka (Product Manager Pfleiderer),
  • Małgorzata Kozak (Product Manager Pfleiderer).
Najlepsze projekty wnętrz - Wyróżnienie Young Designer - autor Patrycja Dorczak.
Wyróżnienie Young Designer – autor Patrycja Dorczak.

Kim są laureaci konkursu Wnętrze Roku Pfleiderer?


Pierwsze miejsce zdobyła Aranżacja Reminiscencji i Awangardy. To apartament dla pary, projektu Martyny Jaworskiej, prowadzącej studio Ma.Sphera. Do wizualizacji projektantka zaproponowała cztery dekory z kolekcji Mood Stories: Legno Jasne R48026, Willow Biały R55072, Horyzont U18029 oraz Biel Krystaliczna U1102. W dodatku znalazły się one w różnych przestrzeniach całego apartamentu.

Najlepsze projekty wnętrz - I miejsce - autor Martyna Jaworska - pracownia Ma.Sphera.
I miejsce – autor Martyna Jaworska – pracownia Ma.Sphera.
Najlepsze projekty wnętrz - I miejsce - autor Martyna Jaworska - pracownia Ma.Sphera.
I miejsce – autor Martyna Jaworska – pracownia Ma.Sphera.

Natomiast drugie miejsce zajęła realizacja wnętrza Akademika Milestone Fabryczna. Autorem projektu jest Anita Leydo z biura projektowego Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz & Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewską. W projekcie zastosowano paletę dekorów, które pozwoliły zbudować przyjazne i przytulne studenckie wnętrze. Główną rolę odgrywają tu dekory tj. Dąb Olejowany R20348 oraz Czerń Wulkaniczna U12000, a także Czarny Onyx U12001, dopełnione dekorem Biel Kryjąca W10410.

Najlepsze projekty wnętrz - II miejsce - autor Anita Leydo - Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewska.
II miejsce – autor Anita Leydo – Leydo Tandem Studio we współpracy z Kuryłowicz Associates Sp. z o.o. i z M. Tomaszewska.

Podium zamyka architekt Olga Skałka z pracowni HOST Design. Jury doceniło jej projekt strefy kuchennej, w której wykorzystała trzy dekory z kolekcji Mood Stories – Labrador U19008, Orzech Okapi R30135, jak również Marmur Calacatta S63054. Ponadto wizualizacja aranżacji kuchni łączy w sobie minimalizm z nutą kamienicznej elegancji.

Najlepsze projekty wnętrz - III miejsce - autor Olga Skałka - Host Design.
III miejsce – autor Olga Skałka – Host Design.