Design

O koncepcji powstawania Monopolis

2031585912

O koncepcji powstawania Monopolis

Virtus Studio zaprasza na kolejne wydarzenie online z cyklu Architektura, które odbędzie się 28 stycznia o 11.00. Temat przewodni to „Monopolis – wydobyć ukrytą wartość”.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Monopolis to nie tylko projekt budynków. To wyjątkowa przestrzeń i miejsce, w które trzeba było uwierzyć i pokochać. Przykład jak wskrzesić życie w dawnej fabryce, poddając renowacji tkankę historyczną i wszystko to co w niej wartościowe.

Podstawowym założeniem projektowym jest rewitalizacja terenów inwestycji obecnie obejmujących tereny pofabryczne Zakładu Spirytusowe Polmos poprzez nadanie im nowej funkcji zachowując przy tym unikatowy charakter miejsca.

Założenie to zostało osiągnięte poprzez zachowanie oryginalnego wyglądu wszystkich istniejących budynków i obiektów historycznych, nadając im nowy układ funkcjonalny, oraz zaprojektowanie nowych budynków o współczesnym wyglądzie, stanowiących dopełnienie dla zabytkowej zabudowy.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Virtus Studio zaprasza webinar, na którym architekt Rafał Grzelewski z Grupa 5 Architekci opowie o koncepcji powstawania projektu Monopolis w Łodzi.