Newsroom

Pierwsze centrum kompetencji w zakresie klejenia pianek

SIMALFA®, klejenie pianek

Pierwsze centrum kompetencji w zakresie klejenia pianek

2 czerwca 2021 roku ALFA Klebstoffe otworzyła w siedzibie firmy w Rafz w Szwajcarii pierwsze na świecie centrum kompetencji w zakresie klejenia pianek – „SIMALFA® Competence Center”.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Ze względu na obowiązujące przepisy COVID-19, centrum kompetencji w zakresie klejenia pianek zaprezentowano i oficjalnie otworzono podczas wydarzenia online.

ALFA Klebstoffe jest wiodącym producentem klejów na bazie wody do łączenia pianek, znanych pod marką SIMALFA®. W celu dalszego rozszerzenia wsparcia i usług dla Klientów, ALFA Klebstoffe otworzyła pierwsze na świecie centrum kompetencji w zakresie klejenia pianek  – „SIMALFA® Competence Center”.

Misją SIMALFA® Competence Center jest odwzorowanie całego procesu klejenia w skali produkcyjnej. W tym celu centrum kompetencji wyposażono, oprócz wszystkich urządzeń do natrysku kleju, w kompletną, pełnowymiarową linię walców, tak aby można było odtworzyć np. produkcję materaca od pociętych części pianki aż po pakowany w rolki produkt końcowy. Możliwe jest również przetestowanie innych zastosowań i licznych metod podawania kleju.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

ZOBACZ TAKŻE: Co z dostępnością i cenami pianek tapicerskich?

Klienci i zainteresowane strony korzystają z centrum kompetencji nie tylko w przypadku transferu wiedzy, ale przede wszystkim dlatego, że różne rozwiązania w zakresie klejenia można testować, porównywać i oceniać bez konieczności przerywania własnej działalności. W tym celu próbki, które mają zostać sklejone, przesyłane są wcześniej do SIMALFA® Competence Center i na życzenie Klienta klejone są na miejscu.

Dzięki najnowszemu wyposażeniu w kamery możliwa jest również demonstracja online. W tym celu proces klejenia prowadzą eksperci SIMALFA® w postaci transmisji na żywo. To pierwsza taka usługa na rynku, która oferuje Klientom i zainteresowanym nie tylko ogromną oszczędność czasu i bezpieczeństwo, ale także korzyści finansowe.