Newsroom

Przewodnik po Salone del Mobile.Milano 2023

Salone del Mobile.Milano 2023 odbędzie się w dniach 18-23 kwietnia.

Przewodnik po Salone del Mobile.Milano 2023

Planujesz wizytę w Mediolanie? Oto praktyczny przewodnik dla odwiedzających, w którym jest wszystko, co powinni wiedzieć o Salone del Mobile.Milano 2023.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Zaledwie kilkadziesiąt godzin dzieli nas od inauguracji najbardziej prestiżowych targów mebli w Mediolanie. 61. edycja najważniejszego międzynarodowego wydarzenia dla świata designu odbędzie się w dniach 18-23 kwietnia 2023 r. Obiecując mnóstwo nowych produktów, wydarzeń kulturalnych, wystaw i dyskusji nie do pominięcia, praktyczny przewodnik po Salone del Mobile.Milano 2023 jest doskonałym narzędziem do zaplanowania wizyty na targach, szczególnie jeśli jest to pierwszy pobyt w stolicy Lombardii.

Dotarcie na targi w Mediolanie i zwiedzanie

Pierwsze cztery dni wydarzenia (18-21 kwietnia) są zarezerwowane wyłącznie dla profesjonalistów z branży. Targi otwierają się dla szerokiej publiczności w sobotę 22 kwietnia i niedzielę 23 kwietnia. Studenci mogą odwiedzić Salone del Mobile.Milano 2023 w dniach 21, 22 i 23 kwietnia. Fiera jest otwarta dla zwiedzających od 9:30 do 18:30, a dla prasy od 8:30 do 18:30.

Wstęp na wydarzenia jest biletowany. Bilety są w sprzedaży na platformie cyfrowej Salone del Mobile. Specjalne procedury zakupu obowiązują biura podróży i grupy operatorów oraz studentów w ramach wizyt indywidualnych/zorganizowanych. Ważne jest to, że zwiedzający muszą zarejestrować się na stronie pod właściwą kategorią. Wszelkie pytania należy kierować na adres tickets@salonemilano.it.

Na Salone del Mobile.Milano można łatwo dojechać transportem publicznym, pociągiem, z lotnisk, oraz taksówkami. Wszystkie szczegóły i informacje, jak dotrzeć na targi w Mediolanie, są dostępne na stronie wydarzenia.

Na terenie targów dostęp do wszystkich przestrzeni jest również zagwarantowany dla osób niepełnosprawnych i tych o ograniczonej mobilności.

Poruszanie się po Salone del Mobile.Milano 2023

Przemieszczanie się między wydarzeniami i szybkie docieranie do wystawców nigdy nie było łatwiejsze. W 2023 roku, oprócz tradycyjnych totemów, odwiedzający mogą skorzystać z nowej interaktywnej funkcji wayfinding, aby stworzyć własne spersonalizowane trasy. Interaktywna mapa jest dostępna w aplikacji Salone del Mobile.Milano App.

Mapa Salone del Mobile.Milano 2023.
Mapa Salone del Mobile.Milano 2023.

Nowe doświadczenia podczas tegorocznej edycji

Jakie nowości czekają na zwiedzających w tym roku?

 • Aby zwiększyć przyjemność i zadbać o doświadczenia zwiedzających wszystkie wydarzenia odbywają się na jednym poziomie wystawowym.
 • Euroluce powraca z nowym układem skoncentrowanym na ludziach, zaprojektowanym przez studio Lombardini22, wykraczającym poza podejście oparte na stoiskach, aby stworzyć zupełnie nowe doświadczenie targowe.
 • Od architektury po sztukę, z wystawami, prelekcjami, warsztatami i instalacjami site-specific, program kulturalny tegorocznej edycji targów odbędzie się w przestrzeni wystawowej Euroluce. 

W 2023 r. w wydarzeniach targowych weźmie udział blisko 2 tys. wystawców, w tym ponad 550 utalentowanych osób poniżej 35 roku życia i 28 szkół projektowych. Oprócz zwyczajowych, corocznych wydarzeń Salone Internazionale del Mobile, Salone Internazionale del Complemento d’Arredo, Workplace3.0, S.Project i SaloneSatellite, na targach w 2023 r. zobaczymy niecierpliwie oczekiwany powrót odbywającego się co dwa lata pokazu Euroluce z mnóstwem nowych propozycji.

Wydarzenia obowiązkowe Salone del Mobile.Milano

Najważniejsze punkty bogatego programu kulturalnego Salone del Mobile.Milano 2023 na Euroluce obejmują:

 • Cztery wystawy i instalacje kuratorowane przez Beppe Finessi i zaprojektowane przez studio Formafantasma, wszystkie na biennale Euroluce.
 • Aurore, interaktywna arena zaprojektowana przez Formafantasma we współpracy z House of Lyria, goszcząca wydarzenia, warsztaty, rozmowy i doświadczenia immersyjne.
 • Kuratorką programu rozmów w Aurore jest Annalisa Rosso, a gośćmi będą: Shigeru Ban, Nao Tamura, Kjetil Trædal Thorsen i Marius Myking ze Snøhetta oraz Andrea D’Antrassi z MAD, którzy będą odpowiadać na pytania pięciu międzynarodowych dziennikarzy.
 • Rozmowy na SaloneSatellite z Gaetano Pesce, czołową postacią w historii włoskiego designu, z udziałem dyrektorów niektórych z najbardziej prestiżowych szkół projektowania na świecie – ECAL (Szwajcaria), Scuola del Design / Politecnico di Milano (Włochy), Tongji University (Chiny), Design Academy Eindhoven (Holandia), School of Design / Pratt Institute (USA) – z okrągłym stołem „Design: where are you going?”, który będzie moderowała Annalisa Rosso.
 • Dwa okrągłe stoły kuratorowane przez Jacopo Acciaro / Voltaire Lighting Design przy wsparciu IALD, AIDI i APIL.
 • Instalacja site-specific autorstwa Maurizio Nannucci, wiodącego interpretatora światła stworzonego przez człowieka w sztuce współczesnej.
 • Specjalistyczna księgarnia projektowa, artystyczna i ilustracyjna, zaprojektowana przez Formafantasma i kuratorowana przez Corraini Editori. Oprócz wyselekcjonowanej oferty, księgarnia oferuje dzieła literackie, które w różnych formach eksplorują temat światła.
 • Bistro i restauracja fine dining, czyli przestrzeń, którą zaprojektował Piero Lissoni, harmonijnie współgrająca z koncepcją przestrzeni targów Euroluce odbywających się co dwa lata.

Wszystkie wydarzenia można odwiedzać w standardowych godzinach otwarcia. Rozmowy kuratorowane przez Annalisę Rosso będą odbywały się w godzinach 11-13, od środy 19 kwietnia do soboty 22 kwietnia i będą dostępne również poprzez streaming. Gaetano Pesce będzie na miejscu między 15.00 a 16.00 we wtorek 18 kwietnia.

ZOBACZ TAKŻE: Targi w Mediolanie już za miesiąc

Pobierz lub zaktualizuj oficjalną aplikację Salone del Mobile.Milano, aby zaplanować udział w tegorocznych wydarzeniach i ciesz się pobytem w Mediolanie.