Newsroom

Po spowolnieniu nie ma już śladu

Fot. Gpoint Studio.

Po spowolnieniu nie ma już śladu

Najnowsze dane, które opublikował GUS, wyraźnie wskazują na przyśpieszenie branży meblarskiej w sierpniu. Czy to oznacza, że o nieco słabszym lipcu można już zapomnieć?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Zadane miesiąc temu pytanie: Czy branży meblarskiej grozi spowolnienie? dzisiaj wydaje się być nieaktualne.

Jak zauważa B+R Studio: Analizy rynku meblarskiego, po lekkim spowolnieniu w lipcu 2021 roku polska branża meblarska ponownie rośnie i mimo że sierpień, podobnie jak lipiec, należał do sezonu urlopowego, to najnowsze dane jednoznacznie wskazują, że polscy meblarze zwiększają tempo produkcji.

ZOBACZ TAKŻE: Co czeka branżę w najbliższym czasie?

Według B+R Studio wartość produkcji sprzedanej mebli w sierpniu 2021 roku, obliczona na podstawie danych z najnowszej publikacji Głównego Urzędu Statystycznego „Dynamika produkcji sprzedanej przemysłu w sierpniu 2021 roku”, wyniosła blisko 4,5 mld złotych, a to oznacza wzrost o około 4,2% w stosunku do wcześniej wspomnianego lipca 2021 roku. Porównując najnowszy wynik do tego z analogicznego okresu poprzedniego roku, tj. sierpnia 2020 roku, w którym wartość produkcji sprzedanej mebli wyniosła niemal 4 mld złotych, odnotowany wzrost to około 12%.

Jakie są prognozy dla branży meblarskiej?

Najnowsze dane pokazują, że rozpoczyna się hossa dla polskiej branży meblarskiej. Jeżeli aktualna sytuacja w Polsce i na świecie nie ulegnie drastycznym zmianom i nie pojawi się kolejny „lockdown”, to w ostatnich miesiącach bieżącego roku możemy spodziewać się podobnych lub nawet lepszych wyników niż pod koniec 2020 roku, które notabene były rekordowe – prognozuje B+R Studio.