Newsroom

Czy branży meblarskiej grozi spowolnienie?

Fot. Biuro prasowe Agata.

Czy branży meblarskiej grozi spowolnienie?

Jak poinformowało B+R Studio: Analizy Rynku Meblarskiego, pierwsze półrocze 2021 roku przyniosło bardzo dobre wyniki w zakresie wartości produkcji sprzedanej mebli. Tymczasem GUS udostępnił najnowsze dane, które obejmują lipiec 2021. Jaką drugą połowę roku zwiastują?

Według najnowszych danych GUS wartość produkcji sprzedanej mebli wyniosła w lipcu blisko 4,2 mld złotych, a to oznacza spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca aż o 10%. Gdy porównamy lipiec 2021 roku do lipca 2020, to również notujemy spadek, choć już nie tak duży, bo około 2,5% – czytamy w komunikacie B+R Studio.

Czy producenci mebli mogą mieć powody do zmartwień?

Na pytanie, czy dane za lipiec oznaczają, że w polskiej branży meblarskiej rozpoczyna się spowolnienie, odpowiedzi udziela B+R Studio. Według autorów analizy, niekoniecznie musi tak być. Przypominają oni bowiem, że lipiec jest zazwyczaj miesiącem słabszym, co wynika bezpośrednio z tego, że jest to środek okresu urlopowego.

Biorąc to pod uwagę, wartość produkcji sprzedanej mebli na poziomie 4,2 mld złotych wciąż jest dobrym wynikiem i nie powinien on budzić niepokoju – komentuje B+R Studio.