Newsroom

Czy branży meblarskiej grozi spowolnienie?

Fot. Biuro prasowe Agata.

Czy branży meblarskiej grozi spowolnienie?

Główny Urząd Statystyczny opublikował dane za lipiec 2021 roku. Jak rozpoczęli drugą połowę roku polscy producenci mebli?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Jak poinformowało B+R Studio: Analizy Rynku Meblarskiego, pierwsze półrocze 2021 roku przyniosło bardzo dobre wyniki w zakresie wartości produkcji sprzedanej mebli. Tymczasem GUS udostępnił najnowsze dane, które obejmują lipiec 2021. Jaką drugą połowę roku zwiastują?

Według najnowszych danych GUS wartość produkcji sprzedanej mebli wyniosła w lipcu blisko 4,2 mld złotych, a to oznacza spadek w stosunku do poprzedniego miesiąca aż o 10%. Gdy porównamy lipiec 2021 roku do lipca 2020, to również notujemy spadek, choć już nie tak duży, bo około 2,5% – czytamy w komunikacie B+R Studio.

Czy producenci mebli mogą mieć powody do zmartwień?

Na pytanie, czy dane za lipiec oznaczają, że w polskiej branży meblarskiej rozpoczyna się spowolnienie, odpowiedzi udziela B+R Studio. Według autorów analizy, niekoniecznie musi tak być. Przypominają oni bowiem, że lipiec jest zazwyczaj miesiącem słabszym, co wynika bezpośrednio z tego, że jest to środek okresu urlopowego.

Biorąc to pod uwagę, wartość produkcji sprzedanej mebli na poziomie 4,2 mld złotych wciąż jest dobrym wynikiem i nie powinien on budzić niepokoju – komentuje B+R Studio.