Newsroom

Paged LabTech w nowej siedzibie

Nowa siedziba Paged LabTech.

Paged LabTech w nowej siedzibie

14 czerwca 2023 roku została oficjalnie otwarta nowa siedziba Centrum Badawczo-Rozwojowego Paged LabTech w Piszu.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Laboratorium zostało wyposażone w najnowocześniejszy sprzęt, który umożliwia firmie przeprowadzanie badań drewna, tworzyw sztucznych i płyt drewnopochodnych dla klientów spółek Paged oraz realizację kompletnej certyfikacji produktowej. To istotny krok firmy w dążeniu do dalszego rozwoju innowacyjnych produktów, które pozwalają budować przewagę konkurencyjną na rynku.

Nowa siedziba Paged LabTech zlokalizowana jest przy ulicy Kwiatowej 1 w Piszu i jest jednym z najnowocześniejszych laboratoriów tego typu na świecie. Budynek został skonstruowany z drewna i sklejki, co odzwierciedla zaangażowanie firmy w zrównoważone i ekologiczne rozwiązania.

Drewno, jako naturalny materiał, nie tylko nie emituje CO2, ale także pomaga w obniżaniu emisji tego gazu w cyklu życia budynku – tłumaczy Ewelina Depczyńska, doktor technologii drewna, prezes Paged LabTech.

Nowe technologie i innowacje

Inwestycja w nową siedzibę Paged LabTech została zrealizowana dzięki środkom finansowym ze strony Paged i Europejskiego Funduszu Rozwoju przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii. Ta nowoczesna przestrzeń badawcza umożliwia firmie jeszcze głębsze zaangażowanie w nowe technologie i innowacje oraz poszerzenie zakresu oferowanych przez Paged rozwiązań, opartych na wiarygodnych badaniach.

Nowa siedziba Paged LabTech zwiększa nasze możliwości wprowadzania na polski i międzynarodowe rynki coraz szerszej oferty rozwiązań realizujących strategię zrównoważonego rozwoju i celów klimatycznych. Dzięki instalacjom. półtechnicznymi centrum pozwoli nam przyspieszyć proces rozwoju nowych produktów i skrócić czas od koncepcji produktu do jego wdrożenia – mówi Jarosław Michniuk, CEO grupy Paged. – Nasz zespół tworzą eksperci o wysokich kompetencjach z zakresu technologii drewna, chemii, materiałoznawstwa oraz inżynierii materiałowej. Dzięki tak szerokiemu gronu specjalistów jesteśmy w stanie zintensyfikować badania nad materiałami drewnopochodnymi oraz rozwiązaniami systemowymi dopasowując się do wymagań dynamicznie zmieniającego się rynku.

Centrum Badawczo-Rozwojowe Paged LabTech otwiera możliwości jeszcze dokładniejszego testowania innowacji, a także przeprowadzania analiz technologicznych czy ekonomicznych, pozwalających na łatwiejsze wdrożenie nowych technologii w procesie produkcyjnym.

Paged LabTech - nowa siedziba.
Paged LabTech – wnętrze ultranowoczesnego laboratorium w Piszu

Paged LabTech dla teraźniejszości i przyszłości

Paged LabTech stanowi odpowiedź na potrzeby rynku poprzez realizację różnych projektów badawczych. Aktualnie firma prowadzi projekty badawcze finansowane przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju (NCBR) we współpracy z renomowanymi ośrodkami badawczymi, takimi jak Politechnika Warszawska, Politechnika Gdańska, Instytut Techniki Drewna oraz Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu. Projekty te obejmują takie obszary, jak niskoemisyjna sklejka do meblarstwa, innowacyjne meble szkieletowe z drewna bukowego o wysokiej odporności na czynniki zewnętrzne, a także opracowanie innowacyjnych tworzyw kompozytowych do zastosowania w transporcie drogowym.

ZOBACZ TAKŻE: Zmiany w Zarządach spółek Paged

Kierunek: rozwój

Paged to firma, która została założona 90 lat temu i jest obecnie jednym z największych europejskich producentów sklejki i krzeseł drewnianych w Europie. Jej niezwykle szeroka i innowacyjna oferta dostępna na ponad 80 rynkach całego świata, skierowana jest do takich branż jak budownictwo, transport, opakowania, projektowanie i wyposażenie wnętrz. Mnogość oferowanych przez Paged rozwiązań zakłada nieustanny rozwój. Jest to możliwe właśnie dzięki Centrum Badawczo-Rozwojowemu Paged LabTech, które powstało w 2019 roku, w celu ukierunkowania i rozwoju prac w obszarze badań i rozwoju. Jego nowa, udoskonalona siedziba będzie to krok milowy w dalszej ekspansji przedsiębiorstwa.