Odbierz darmowy bilet i już 15 maja odwiedź targi LIGNA 2023
8 maja, 2023 2023-05-13 5:47Odbierz darmowy bilet i już 15 maja odwiedź targi LIGNA 2023
W dniach 15-19 maja w Hanowerze odbędą się wiodące na świecie targi LIGNA 2023 z ofertą narzędzi, maszyn i urządzeń do obróbki drewnaObróbka drewna – obróbka cięciem; zamierzona aktywność profesjonalna wykorzystująca narzędzia tnące w celu podziału surowca drzewnego na fragmenty, nadanie mu określonych wymiarów i kształtów i/lub wyrównanie, bądź wygładzenie jego powierzchni. Jakie są rodzaje obróbki drewna? Biorąc pod uwagę charakter obróbki, dzieli się ją na taką, skutkiem której: • wióry powstają (skrawanie),• wióry nie powstają (krajanie). Podczas cięcia ostrze narzędzia lub. Odbierz jeden z bezpłatnych biletów, przygotowanych dla naszych czytelników i wybierz się na to wydarzenie.
Na ponad 105 tys. m2 pokaże się ponad 1,1 tys. wystawców! Oprócz firm z Niemiec, największy udział wystawców na targach LIGNA 2023 pod względem powierzchni mają firmy z Włoch, Austrii, Turcji, Hiszpanii, Chin, Szwecji, Słowenii, Danii i Holandii. Targi poszerzyły swoje portfolio wystawców: w tym roku ponad 180 wystawców po raz pierwszy zamierza skorzystać z możliwości wystawiania się i nawiązywania nowych kontaktów.
Odbierz bezpłatny bilet na targi LIGNA 2023
Zapraszamy do odebrania bezpłatnych biletów upoważniających do wstępu na hanowerską wystawę. Wystarczy kliknąć:
Jeden bilet przypada na jedną osobę. Odebrany bilet uprawnia do odwiedzenia wystawy oraz udziału w części cyfrowej dostępnej online na stronie organizatora.


LIGNA oferuje unikalny przegląd całego łańcucha wartości w przemyśle drzewnym i przetwórczym. To międzynarodowa prezentacja innowacji i scena dla światowych nowości. Od początku planowania towarzyszy nam fala euforii ze strony branży, która z niecierpliwością czeka na bezpośrednie spotkanie w Hanowerze – powiedział dr Jochen Köckler, dyrektor generalny Deutsche Messe, podkreślając znaczenie wydarzenia podczas targów LIGNA.Preview, które odbyły się 16 lutego w Hanowerze. Na targach LIGNA 2023 zwiedzający spotkają się z wystawcami z 44 krajów. To tutaj ustalane i dyskutowane są trendy, które kształtują branżę i wyznaczają drogę w przyszłość.


Tematy przewodnie LIGNA 2023
Targi LIGNA 2023 spełniają również swoją rolę wyznaczania trendów w wyborze tematów przewodnich. Temat cyfryzacji kształtuje rozwój przemysłu i jest warunkiem elastycznej i efektywnej pod względem zasobów produkcji. Temat „Przemiana obróbki drewnaDrewno – 1) Część pnia drzewa, gałęzi i korzeni zawarta między rdzeniem i korą; kompleks tkanek wytworzony przez kambium po jego wewnętrznej stronie; główna tkanka przewodząca i wzmacniająca pni, gałęzi i korzeni; przewodzi wodę i składniki mineralne z korzeni do liści. 2) Surowiec ze ściętych drzew formowany przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty (gr. ksylon – drewno). Źródło: L. Helińska-Raczkowska,” również cieszy się dużym zainteresowaniem. Wystawcy pokażą, jak daleko zaszedł już networking maszyn, narzędzi, komponentów i materiałów oraz zaprezentują innowacje z zakresu robotyki, automatyki i oprogramowania. Modne hasła tj. Smart lub Connected Factory, Industry 4.0 lub Internet of Things i platformy IoT znajdą swój wyraz na targach LIGNA z konkretnymi przykładami.
Na drodze do gospodarki opartej na zasobach odnawialnych drewnoDrewno – 1) Część pnia drzewa, gałęzi i korzeni zawarta między rdzeniem i korą; kompleks tkanek wytworzony przez kambium po jego wewnętrznej stronie; główna tkanka przewodząca i wzmacniająca pni, gałęzi i korzeni; przewodzi wodę i składniki mineralne z korzeni do liści. 2) Surowiec ze ściętych drzew formowany przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty (gr. ksylon – drewno). Źródło: L. Helińska-Raczkowska, jako najważniejszy surowiec odnawialny stanowi centralny fundament. Biogospodarka oparta na drewnieDrewno – 1) Część pnia drzewa, gałęzi i korzeni zawarta między rdzeniem i korą; kompleks tkanek wytworzony przez kambium po jego wewnętrznej stronie; główna tkanka przewodząca i wzmacniająca pni, gałęzi i korzeni; przewodzi wodę i składniki mineralne z korzeni do liści. 2) Surowiec ze ściętych drzew formowany przez obróbkę w różnego rodzaju sortymenty (gr. ksylon – drewno). Źródło: L. Helińska-Raczkowska, jest uważana za siłę napędową innowacyjnych technologii. Ramowe warunki rozszerzenia zasobooszczędnego wykorzystania drewna są częścią Europejskiego Zielonego Ładu i filarami biogospodarki o obiegu zamkniętym. Jest to rozwój, który słusznie znajdzie się w centrum uwagi targów LIGNA 2023. Zaprezentowane zostaną kierunki rozwoju biogospodarki opartej na drewnie oraz innowacje technologiczne odpowiedzialnego wykorzystania zasobów naturalnych, a także technologie procesowe kształtowania włókien drzewnychWłókno drzewne (libriform) – wydłużona, zwykle grubościenna komórka drewna o zredukowanym świetle i prostych jamkach. Przeważnie wyraźnie dłuższa od kambialnego inicjału włóknistego. Występuje w drewnie drzew liściastych. Źródła:
• L. Helińska-Raczkowska, Leksykon nauki o drewnie, Poznań 1999.
• F. Krzysik, Nauka o drewnie, PWN, Warszawa, 1978.
z pulpy chemicznej.


Na targach LIGNA firmy prezentują się łącznie w siedmiu segmentach produktowych:
- Narzędzia i maszyny do produkcji indywidualnej i masowej (hale 11–15, 27)
- Technologia powierzchni (hale 16, 17)
- Produkcja płytPłyta (płyta wiórowa) – 1) Tworzywo drzewne w postaci płyty, wytworzone przez sprasowanie pod wpływem temperatury, małych cząstek drewna, np. wióry drzewne, wióry strugane, trociny, wióry waflowe, wióry pasmowe i/lub inne cząsteczki lignocelulozowe np. paździerze lniane, paździerze konopne, bagassa z klejem. Najczęściej produkuje się płyty wiórowe jedno- lub trójwarstwowe. Cechy charakterystyczne płyty wiórowej • Gęstość płyty wiórowej: 600-680 kg/m3,• Gęstość drewnopochodnych (hala 26)
- Technologia tartaczna (hala 25)
- Energia z drewna (hale 25, 26, teren otwarty)
- Komponenty maszyn i technologia automatyzacji (hala 16)
- Maszyny dla leśnictwa, produkcji drewna okrągłego i tarcicyTarcica – materiały drzewne otrzymywane przez piłowanie (podłużne przetarcie) drewna okrągłego lub przez dzielenie podłużne i poprzeczne otrzymanych materiałów na części. Wyróżnia się: deski, bale, belki, krawędziaki, listwy, łaty itp. Jest jednym z podstawowych materiałów budowlanych i konstrukcyjnych w Polsce. Źródło: L. Helińska-Raczkowska, Leksykon nauki o drewnie, Poznań 1999. (teren otwarty, P32–35)

Więcej informacji na stronie: www.ligna.de
ZOBACZ TAKŻE: Rynek mebli w Niemczech: od spowolnienia do ożywienia