Newsroom

Nowy dyrektor generalny Stockholmsmässan

Nowy dyrektor generalny Stockholmsmässan - Staffan Ingvarsson.

Nowy dyrektor generalny Stockholmsmässan

Staffan Ingvarsson, wcześniej dyrektor generalny Stockholm Business Region (SBR), został nowym dyrektorem generalnym Stockholmsmässan. Pracę na stanowisku dyrektora generalnego Stockholmsmässan rozpoczął 8 lutego.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Jesienią ubiegłego roku Zarząd Stockholm Stadshus podjął decyzję o rozpoczęciu procesu sprzedaży Stockholmsmässan. Targi sztokholmskie są spółką zależną spółki operacyjnej Mässfastigheter. Obecnie poszukuje się odpowiedniego podmiotu, który będzie zarządzał, rozwijał i dostosowywał działalność targową w przyszłości. Według zapowiedzi stolica Szwecji będzie gościć wystawców i zwiedzających na dotychczasowych warunkach jeszcze tylko kilka lat – do przełomu 2028/2029 roku.

Wchodzimy obecnie w aktywną fazę procesu sprzedaży koncepcji targowych. Jest to ściśle powiązane z naszą ambicją zagospodarowania terenu pod budownictwo mieszkaniowe, miejsca pracy i klastry sportowe. Dzięki swojemu rozległemu doświadczeniu w sprawach biznesowych Staffan Ingvarsson jest doskonałą osobą do poprowadzenia firmy przez tę ważną dla Sztokholmu drogę transformacji – przekonuje Karin Wanngård (S), prezeska Zarządu Stockholmsmässan.

Nie mogę się doczekać, aż poprowadzę firmę przez tę transformację, która stworzy dobre warunki nie tylko dla nowego właściciela, ale także dla dalszego rozwoju branży targów i spotkań w regionie Sztokholmu – mówi Staffan Ingvarsson.

7 lutego 2024 roku Zarząd targów w Sztokhomie wybrał nowego dyrektora generalnego. Już kolejnego dnia – 8 lutego 2024 roku – Staffan Ingvarsson objął to stanowisko.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

ZOBACZ TAKŻE: Targi w Sztokholmie wesprą lokalną produkcję

Stockholmsmässan, która organizuje targi, kongresy, konferencje i wydarzenia, jest spółką zależną Mässfastigheter i Stockholm AB, której właścicielem jest Stockholm Stadshus. Miasto sprzeda Stockholmsmässan AB. Duże nadzieje wiąże się z rozwojem terenu wokół stacji Ęlvsjö i doprowadzeniem do węzła nowej linii metra. Na terenach targowych pojawi się miejsce na nowe mieszkania, miejsca pracy, obiekty rekreacyjne i sportowe. Prace programowe mające na celu przyszły rozwój Ęlvsjö trwają. Stockholmsmässan będzie nadal przyjmować wystawców i zwiedzających w swoich istniejących obiektach przynajmniej do przełomu 2028/2029 roku.