Newsroom

Nowe wiceprezeski Urzędu Patentowego RP

Od lewej: Edyta Demby-Siwek, prezeska Urzędu Patentowego RP i nowa wiceprezeska Aneta Stuleblak.

Nowe wiceprezeski Urzędu Patentowego RP

Aneta Stuleblak i Żaneta Zemła-Pacud zostały zastępczyniami prezeski Urzędu Patentowego RP.

Reklama
Banner reklamowy reklamuj się w BIZNES.meble.pl listopad 2024 750x200

Prezes Rady Ministrów – na wniosek prezeski Urzędu Patentowego RP – powołał dwie nowe zastępczynie Prezeski Urzędu Patentowego RP. Zostały nimi Aneta Stuleblak oraz Żaneta Zemła-Pacud.

Aneta Stuleblak jest radcą prawnym. Od 2016 r. do momentu objęcia stanowiska była dyrektorką Departamentu Zgłoszeń w Urzędzie Patentowym.

Nowa wiceprezeska jest absolwentką prawa na Uniwersytecie Łódzkim, a także podyplomowych studiów Prawa nowoczesnych technologii w Akademii Leona Koźmińskiego w Warszawie. W 2010 r. uzyskała uprawnienia eksperta Urzędu Patentowego w Departamencie Zgłoszeń.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Pełniła funkcję naczelnika Wydziału Badań Formalnoprawnych w tym departamencie (2010-2016), a następnie dyrektora (2016-2024). Uczestniczyła w realizacji i koordynacji projektów UPRP. Była m.in. przewodniczącą Komitetu Sterującego w projekcie Platforma Usług elektronicznych Urzędu Patentowego (PUEUP), a także koordynatorem czynności kancelaryjnych.

ZOBACZ TAKŻE: Polka wicedyrektorką EUIPO

Dr Żaneta Zemła-Pacud jest doktorem nauk prawnych i radcą prawnym, adiunktem w Zakładzie Polskiego i Europejskiego Prawa Własności Przemysłowej w Instytucie Nauk Prawnych Polskiej Akademii Nauk.

Od lewej: Edyta Demby-Siwek, prezeska Urzędu Patentowego RP i nowa wiceprezeska Żaneta Zemła-Pacud.
Od lewej: Edyta Demby-Siwek i Żaneta Zemła-Pacud. Źródło: Urząd Patentowy RP.

Nowa wiceprezeska jest absolwentką europeistyki i prawa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. W latach 2004-2006 pełniła funkcję asystenta na Wydziale Marketingu i Zarządzania Politechniki Częstochowskiej. W 2012 r. obroniła pracę doktorską pt. „Ochrona patentowa produktów leczniczych”, uzyskując tytuł doktora nauk prawnych na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Zemła-Pacud prowadziła i uczestniczyła w wielu krajowych i międzynarodowych projektach badawczych. Pracowała także jako prawnik w kancelariach prawnych. Specjalizuje się w prawie własności intelektualnej i prawie farmaceutycznym.

Źródło: Urząd Patentowy Rzeczypospolitej Polskiej.