Newsroom

Nowa data 60. edycji Salone del Mobile.Milano

60 edycja targów designu w Mediolanie zmienia termin

Nowa data 60. edycji Salone del Mobile.Milano

Na targi designu w Mediolanie trzeba będzie zaczekać kilka miesięcy dłużej. Organizatorzy właśnie zadecydowali o zmianie terminu. Kiedy odbędzie się Salone del Mobile.Milano 2022?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

60. edycja targów Salone Internazionale del Mobile została przeniesiona z kwietnia na czerwiec 2022 roku. 

W celu zorganizowania jubileuszowej odsłony, która w pełni odzwierciedlałaby znaczenie tego wydarzenia, Zarząd FederlegnoArredo Eventi, w porozumieniu z Fiera Milano, zdecydował o przesunięciu terminu imprezy. Salone del Mobile.Milano odbędzie się w dniach 7-12 czerwca 2022 roku.

Maria Porro, prezes Salone del Mobile.Milano, powiedziała: Decyzja o przesunięciu imprezy pozwoli wystawcom, odwiedzającym, dziennikarzom i całej międzynarodowej społeczności meblarskiej, jak również zajmującej się wyposażeniem wnętrz i projektowaniem, w pełni bezpiecznie wykorzystać wydarzenie, które będzie obfitowało w nowości. Oprócz świętowania ważnej rocznicy, impreza będzie koncentrować się na temacie zrównoważonego rozwoju, stanowiąc wizytówkę postępu dokonanego w tym zakresie przez twórców, projektantów i firmy. Przeniesienie imprezy na czerwiec zapewni silną obecność zagranicznych wystawców i profesjonalistów, co zawsze było jedną z mocnych stron Salone, a także da uczestniczącym firmom czas na jak najdokładniejsze zaplanowanie swojej obecności na targach, ponieważ, jak wiemy, przejście od koncepcji do ostatecznej instalacji wymaga miesięcy przygotowań. Pragnienie Salone jest coraz silniejsze, dlatego też pracujemy nad tym, aby stworzyć wydarzenie, które da wszystkim możliwość przeżycia wyjątkowego, konkretnego i ekscytującego doświadczenia. Wszyscy naprawdę tęsknimy za Salone.

Jak zauważa Claudio Feltrin, prezes FederlegnoArredo, przesunięcie imprezy o dwa miesiące pozwoli na zapewnienie bezpieczeństwa targom oraz wszystkim kupującym, nie tylko włoskim i europejskim, tak by mogli zobaczyć na żywo najlepsze kreacje firm projektowych, których udział w iSaloni pokazuje, jak bardzo branża docenia wartość wydarzenia pod względem pozycjonowania i biznesu.

Siła napędowa targów, takich jak Salone del Mobile.Milano, nie ma sobie równych. Zachowanie międzynarodowej wartości Salone del Mobile.Milano, najważniejszych targów designu na świecie, których głównym przedmiotem działalności jest eksport, w rzeczywistości oznacza umożliwienie naszym firmom spotkania z obecnymi i potencjalnymi klientami, stworzenie warunków do dalszego rozwoju naszego eksportu. Dziękujemy Fiera Milano za chęć znalezienia nowej daty w już napiętym kalendarzu – skomentował Claudio Feltrin.