Rankingi

Zagłosuj na najważniejsze wydarzenie 2021 roku

najważniejsze wydarzenie 2021 roku

Zagłosuj na najważniejsze wydarzenie 2021 roku

Już po raz drugi BIZNES.meble.pl organizuje plebiscyt na wydarzenie roku. 10 stycznia ogłosiliśmy 25 nominacji, a zwycięzcę poznamy 20 stycznia. Zapraszamy do głosowania!

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

10 stycznia 2022 roku wystartowało głosowanie na najważniejsze dla branży meblarskiej wydarzenie minionego roku. Plebiscyt, który zorganizowała redakcja BIZNES.meble.pl, potrwa do 19 stycznia.

By wziąć udział w głosowaniu wystarczy do środy 19 stycznia wskazać swoich faworytów:

Plebiscyt BIZNES.meble.pl na najważniejsze wydarzenie 2021 roku

Aby głos był ważny należy wytypować 5 wydarzeń (wszystkie wskazania są równorzędne).

Wyniki ogłosimy 20 stycznia. Zostaną opublikowane na portalu www.biznes.meble.pl, w miesięczniku BIZNES.meble.pl i w mediach społecznościowych BIZNES.meble.pl.

Zapraszamy do głosowania na Najważniejsze wydarzenie 2021 roku!

Poniżej publikujemy nominowane wydarzenia, na które można oddawać głosy.

Plebiscyt BIZNES.meble.pl na 25 wydarzeń, którymi żyła branża meblarska w 2021 roku:

CIFF

47. edycja CIFF Guangzhou, która odbyła się w marcu 2021 roku, okazała się ważną platformą umożliwiającą obserwację aktualnych trendów w projektowaniu mebli i aranżacji przestrzeni, a także innowacji.

MIFF Furniverse

Obie edycje malezyjskich targów MIFF Furniverse – w marcu i październiku 2021 roku – odnotowały bardzo dobre wyniki. Podczas październikowej dyskusji online rozmawiano o polskich meblach i drewnie z Polski.

Interzum@home 2021

Interzum to organizowane przez Koelnmesse w cyklu 2-letnim święto innowacji o bardzo silnym wpływie na przemysł meblarski. Ubiegłoroczne targi odbyły się w dniach 4-7 maja w formule cyfrowej na platformie Interzum@home.

Meble Polska Edycja Specjalna

Ponad tysiąc uczestników z 44 krajów, 54 wystawców z 8 krajów i ponad 2,6 tys. rozmów wideo to bilans biznesowych spotkań branży meblarskiej i wyposażenia wnętrz Meble Polska Edycja Specjalna, które odbywały się online od 24 do 28 maja 2021 roku.

Łódź Design Festival

W 2021 roku odbyły się dwie edycje – majowa i wrześniowa – tego inspirującego branżę wydarzenia, które prezentuje design w różnych odsłonach. Organizatorzy festiwalu, prowadząc dialog z odbiorcami skupiają się na stawianiu pytań, interpretacji zjawisk i krytycznej dyskusji.

100 lat targów w Poznaniu

Świętowanie jubileuszu rozpoczęło się 28 maja 2021 roku, w setną rocznicę organizacji I Targu Poznańskiego, który zapoczątkował istnienie Międzynarodowych Targów Poznańskich w 1921 roku.

Pierwsza prezeska targów w Mediolanie

Maria Porro to pierwsza kobieta, która stanęła na czele Salone Internazionale del Mobile, największych na świecie targów designu. Wybór, którego dokonał Zarząd Federlegno Arredo Eventi, stanowi przełom w historii Salone del Mobile.Milano.

Supersalone

Po ponad 2-letniej przerwie, w dniach 5-10 września 2021 roku, w Mediolanie odbyło się wydarzenie specjalne pod nazwą Supersalone, stanowiąc preludium dla 60. edycji Salone del Mobile.Milano, zaplanowanej na 5-10 kwietnia 2022 roku.

Proposte

W dniach 7-9 września 2021 roku we włoskim Cernobbio odbyła się 28. edycja tkaninowych targów Proposte, gromadząc stacjonarnie międzynarodowe grono wystawców i zwiedzających.

London Design Festival

Londyn słynie z tego, że jest jedną z kreatywnych stolic świata. Eklektyczny program wrześniowego festiwalu stał się nowym początkiem dla dialogu w świecie designu – wezwaniem marek do odpowiedzialnych działań.

DREMA

To była już druga edycja, która odbyła się podczas pandemii. Trudne warunki nie przeszkodziły wydarzeniu zorganizowanemu przez Grupę MTP w dniach 14-17 września 2021 roku w pozostaniu w czołówce światowych wystaw dedykowanych obróbce drewna, przemysłowi meblarskiemu i tartacznemu, co potwierdza EUMABOIS.

M.O.W.

Wrześniowe targi M.O.W. były pierwszą prawdziwą imprezą branżową w Niemczech, która odbyła się w 2021 roku, udowodniając, jak ważnym są wydarzeniem dla europejskiego rynku meblarskiego.

LIGNA. Innovation Network

W dniach od 27 do 29 września 2021 roku Deutsche Messe oraz stowarzyszenie VDMA zorganizowały wydarzenie cyfrowe – LIGNA. Innovation Network. Uczestnicy targów online wzięli udział w pokazach i dyskusjach na temat najważniejszych światowych trendów dotyczących obróbki drewna.

Polskie meble na High Point Market

W październiku 2021 roku na wspólnym stoisku w High Point w Karolinie Północnej, gdzie odbywają się najstarsze i największe targi mebli na świecie, zaprezentowało się siedem polskich firm i marek:Benix, Black Red White, Gala Collezione, Raw, Szynaka Meble, Vzór oraz Zieta Studio.

Powstanie grupy Kolektywni

5 października 2021 roku ogłoszono powstanie grupy Kolektywni, zrzeszającej 5 marek: Borcas, Loft Decora, Miloni, Nobonobo i Swallow’s Tail, których wyznacznikami są unikatowe wzornictwo, lokalne rzemiosło i wysoka jakość.

SICAM

12. edycja targów odbyła się w Pordenone w dniach 12-15 października 2021 roku i odniosła sukces przewyższający najbardziej optymistyczne prognozy. W wydarzeniu bierze udział coraz więcej czołowych graczy z branży meblarskiej, oferujących innowacyjne rozwiązania, oryginalne produkty i technologie.

Warsaw Home & Contract

Pod inną nazwą, z wydzielonymi na nowo strefami tematycznymi i pod nowymi auspicjami, w dniach 27-30 października 2021 roku, w Ptak Warsaw Expo odbyły się targi Warsaw Home & Contract. Po 2-letniej przerwie w Nadarzynie spotkali się wszyscy spragnieni nowości ze świata designu.

20. edycja PE-P

Realizowana przez prof. Katarzynę Laskowską i as. Joannę Lisiecką z Uniwersytetu Artystycznego im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu 20. edycja Programu Edukacyjno-Projektowego udowodniła, jak ważna jest współpraca przyszłych projektantów z przedsiębiorcami.

Rekordowe archiDAY

Zrealizowana w systemie hybrydowym 7. odsłona archiDAY była największą i najbardziej rozbudowaną tematycznie edycją wydarzenia skierowanego do architektów i projektantów.

Polskie wzornictwo na EXPO 2020

Od 18 listopada do 1 grudnia 2021 roku w zaprojektowanym przez WXCA polskim pawilonie na EXPO 2020 w Dubaju można było oglądać wystawę Creative by Nature pod kuratelą Doroty Koziary. Objęła ona zarówno sztukę współczesną, design, jak i innowacyjne produkty z różnych dziedzin życia.

60-lecie IKEA w Polsce

60 lat temu Polska stała się pierwszym krajem po Szwecji, z którym IKEA związała swoją przyszłość, nawiązując współpracę z polskim dostawcą.

Problemy z dostępnością i wzrostami cen surowców

Miniony rok upłynął branży meblarskiej pod znakiem zerwanych łańcuchów dostaw i drastycznych podwyżek cen drewna oraz materiałów i komponentów do produkcji mebli, takich jak płyty, czy pianki.

Rekordy branży meblarskiej

Rekordowe przychody polskich producentów mebli (wzrost o 18% w porównaniu z 2020 roku wg wstępnych szacunków).

Walka o zakaz masowego eksportu drewna

Mobilizacja przeciwko masowemu eksportowi drewna nabrała tempa i nie ograniczała się tylko do podpisania petycji dotyczącej zakazu eksportu drewna okrągłego z Unii Europejskiej.

Rekordowa inflacja

W grudniu padł kolejny rekord – inflacja nie zwalnia i na koniec roku wyniosła już 8,6%.