Podziel się:

Pierwsza kobieta na czele targów w Mediolanie

22-07-2021
Do schowka
Maria Porro, nowa prezeska Salone del Mobile.Milano, zapowiada, że celem jest silne, zjednoczone, inkluzywne, zrównoważone i kreatywne Salone del Mobile. Ten wybór to przełom w historii targów.
 

Zarząd Federlegno Arredo Eventi, wybrał prezes, która pokieruje najważniejszym na świecie międzynarodowym wydarzeniem związanym z designem. Po tym, jak z funkcji tej zrezygnował Claudio Luti, po raz pierwszy w historii obejmie ją kobieta - Maria Porro.


Nowa prezeska i członkowie zarządu Federlegno Arredo Eventi będą teraz pracować nad wykorzystaniem pięćdziesięciodziewięcioletniego dziedzictwa imprezy, nakreślając nowe strategie, aby odpowiedzieć na wstrząsy współczesności i pogodzić potrzeby wystawców, publiczności i międzynarodowych interesariuszy.

 

 

ZOBACZ TAKŻE: Salone del Mobile wraca jako Supersalone

 

 

Decyzja o zainwestowaniu w młodą, dynamiczną prezeskę jest częścią strategii mającej na celu umocnienie wiodącej roli międzynarodowej imprezy w okresie głębokich zmian - powiedział Gianfranco Marinelli, prezes Federlegno Arredo Eventi. - Maria Porro może liczyć na wsparcie całego Zarządu Federlegno Arredo Eventi, ponieważ z determinacją kontynuuje podróż Salone del Mobile.Milano na ścieżce wzrostu i odnowy.

 

A tak skomentowała swoją nową rolę Maria Porro: Dorastałam z Salone del Mobile. Kiedy byłam dzieckiem, mój dziadek Carlo zabierał mnie do pawilonów w starym obiekcie. Poszłam w jego ślady, gdy targi przeniosły się do nowej siedziby w Rho i byłam zachwycona, że będę mogła uczestniczyć w targach meblowych w Szanghaju. Dziś jestem zaszczycona, że mogę objąć funkcję w tak ważnym i przełomowym momencie. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Mam nadzieję, że okażę się godna tego wydarzenia i jego wspaniałego, pełnego sukcesów dziedzictwa. Ja i cały Zarząd będziemy pracować nad tym, aby Salone, jako wyjątkowa i niezastąpiona wizytówka designu, sprostało przyszłym wyzwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, digitalizacji, badań, innowacji, kreatywności i inkluzywności, zawsze zachowując najwyższą jakość.

 

 

Zarząd Federlegno Arredo Eventi, wybrał byłą prezes Assarredo do kierowania tym najważniejszym na świecie międzynarodowym wydarzeniem związanym z designem.


Nowy prezes i członkowie zarządu Federlegno Arredo Eventi będą teraz pracować nad wykorzystaniem udanego, pięćdziesięciodziewięcioletniego dziedzictwa imprezy, nakreślając nowe strategie, aby odpowiedzieć na wstrząsy współczesności i pogodzić potrzeby wystawców, publiczności i międzynarodowych interesariuszy.

 

"Decyzja o zainwestowaniu w młodego, dynamicznego prezesa jest częścią strategii mającej na celu umocnienie wiodącej roli międzynarodowej imprezy w okresie głębokich zmian" - mówi Gianfranco Marinelli, prezes Federlegno Arredo Eventi. "Maria Porro może liczyć na wsparcie całego Zarządu Federlegno Arredo Eventi, ponieważ z determinacją kontynuuje podróż Salone del Mobile.Milano po ścieżce wzrostu i odnowy."

 

Maria Porro urodzona w 1983 roku, mówi: "Dorastałam z Salone del Mobile. Kiedy byłam dzieckiem, mój dziadek Carlo zabierał mnie do pawilonów w starym obiekcie. Poszłam w jego ślady, gdy targi przeniosły się do nowej siedziby w Rho, i byłam zachwycona, że będę mogła uczestniczyć w targach meblowych w Szanghaju. Dziś jestem zaszczycony, że mogę objąć tę funkcję w tak ważnym i przełomowym momencie. Chciałabym podziękować wszystkim, którzy mnie wspierali. Mam nadzieję, że okażę się godny tego wydarzenia i jego wspaniałego, pełnego sukcesów dziedzictwa. Ja i cały Zarząd będziemy pracować nad tym, aby Salone, jako wyjątkowa i niezastąpiona wizytówka designu, sprostał przyszłym wyzwaniom w zakresie zrównoważonego rozwoju, digitalizacji, badań, innowacji, kreatywności i inkluzywności, zawsze zachowując najwyższą jakość."

 

Urodzona w 1983 roku, w 2015 roku Maria Porro została dyrektorem ds. marketingu i komunikacji w historycznej włoskiej marce Porro S.p.A.
historycznej włoskiej marki Porro S.p.A. Po pracy w zarządzie firmy
Assarredo, we wrześniu 2020 roku została jednogłośnie wybrana prezesem stowarzyszenia branżowego włoskich producentów mebli.
zrzeszenia włoskich producentów mebli. W 2019 roku została członkiem zarządu m.in.
Fundacji Altagamma. Ukończyła scenografię w Accademia di Belle
Arti di Brera, zanim całkowicie poświęciła się projektowaniu, spędziła dekadę pracując w teatrze, sztuce i przy dużych wydarzeniach jako asystentka.
Teatrze, sztuce i dużych wydarzeniach jako projektantka, organizatorka i kuratorka, pracując przy wydarzeniach na całym świecie.
Pracowała przy wydarzeniach na całym świecie. Przez cały czas utrzymywała więzi z rodzinną firmą, pracując z ojcem Lorenzo Porro.
ze swoim ojcem Lorenzo Porro i architektem Piero Lissoni nad badaniami nad stylem,
rozwijając nowe produkty i będąc częścią obecności firmy na Salone del Mobile.

 

Podziel się:

Zobacz także

Dodaj komentarz
Dodaj komentarz
Autor:*
Masz konto?
E-mail:
Tytuł:*
Treść:*

Przepisz tekst wpisany w cudzysłowie:
-
Wszystkie nowości w Twojej poczcie. Chcesz wiedzieć wszystko o aktualnych nowościach, promocjach - zapisz się do bezpłatnego newslettera.
Współpraca targowa:
Dołącz do nas!
Polub nas, a otrzymasz codzienną dawkę inspirujących aranżacji,
ciekawych artykułów i korzystnych promocji wprost na swoją tablicę!