Newsroom

Na co przeznaczyć zwrot podatku?

Na co przeznaczyć zwrot podatku?

Reklama
Meblarski-1000-banner-srodtekstowy-750x100-gif-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Z najnowszego badania SW Research, przeprowadzonego w lutym 2021 roku, wynika, że odzyskane pieniądze ze skarbówki Polacy najchętniej ulokują w dom. Co czwarty ankietowany wyda zwrot podatku na dokończenie remontów mieszkaniowych rozpoczętych w 2020 roku lub inwestycję w nowe lokum. 17% respondentów wskazało, że pieniądze posłużą im na codzienne wydatki, a co dziesiąty Polak potraktuje je jako oszczędności.

ZOBACZ TAKŻE: Co najczęściej kupują Polacy?

Dlaczego zwrot podatku Polacy chcą wydać na dom?

O ile w ubiegłych latach zwrot nadpłaconego podatku najchętniej przeznaczaliśmy na majówkę spędzaną z rodziną, codzienne wydatki lub prezenty dla najbliższych, o tyle ten rok będzie pod tym względem zupełnie inny. Pandemia zmieniła bowiem nie tylko nasze przyzwyczajenia, ale też wpłynęła na wszystkie aspekty życia. Więcej czasu spędzanego w domu przyczyniło się do masowego odświeżania czterech kątów i wszystko wskazuje na to, że trend ten będzie utrzymywał się także w 2021 roku. Skąd ta pewność? 25% Polaków planuje sfinalizować przy pomocy zwrotu podatku rozpoczęte już remonty – tak przynajmniej sugerują wyniki badania SW Research wykonanego na zlecenie firmy e-file, producenta programu e-pity.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Polacy planują zakup mebli?

W 2020 roku aż 85% Polaków wykonała różnego rodzaju prace remontowe. Blisko połowa z nich przeprowadzała drobne prace renowacyjne i naprawcze, np. odmalowanie ścian i sufitów. Polacy chętnie wymieniali też meble i dodatki (23%), jak również aranżowali na nowo poszczególne pomieszczenia (19%). Najczęściej remontowali sypialnie, salony, kuchnie i jadalnie.

Ile Polacy przeznaczają na remonty?

Kwoty przeznaczone na remonty były mniejsze niż w latach poprzednich, co wynika też z tego, że dużą część prac wykonywano we własnym zakresie. Blisko połowa badanych (45%) wydała na remont mniej niż 3 tys. zł, a co piąty Polak przeznaczył na niego nie więcej niż 5 tys. zł. 15% Polaków przearanżowało wybrane pomieszczenie za kwotę ok. 7 tys. zł – wynika z badania SW Research.

O BADANIU:

Badanie SW Research zostało zrealizowane w dniach 8-12.02.2021 przez agencję SW RESEARCH metodą wywiadów on-line (CAWI) na panelu internetowym SW Panel. W ramach badania przeprowadzono 1200 ankiet z osobami powyżej 18 roku życia, zgodnie z rozkładem płci, wieku i klasy wielkości miejscowości.

https://biznes.meble.pl/aktualnosci,czy-polacy-planuja-zakup-mebli,17413.html

Czy Polacy planują zakup mebli?