Newsroom

IKEA otwiera punkty w 8 miastach

IKEA otwiera się w 8 miastach Polski

IKEA otwiera punkty w 8 miastach

Kolejne punkty IKEA – Studia Planowania – pojawiają się na mapie Polski. W których miastach IKEA testuje nowy koncept?

IKEA otwiera 8 nowych Studiów Planowania. Pierwsze zostało uruchomione 21 października 2021 r. w Centrum Handlowym Wola Park w Warszawie, a od środy 3 listopada 2021 otwarte jest Studio Planowania IKEA w Galerii Jurajskiej w Częstochowie. W planach IKEA ma kolejne punkty.

ZOBACZ TAKŻE: 60 lat IKEA w Polsce – mapa sklepów i fabryk

IKEA testuje nowe miejsca spotkań z klientami, żeby ułatwić im urządzanie domu zgodnie z aktualnymi potrzebami. Wykwalifikowani projektanci pomogą w zaplanowaniu skrojonej na miarę naszych potrzeb kuchni, spersonalizowanej garderoby czy funkcjonalnego systemu przechowywania.

Rynek handlu detalicznego zmienia się bardzo szybko. W tym wymagającym środowisku IKEA chce dzielić się wiedzą na temat tego, jak żyją ludzie i inspirować ich do podnoszenia jakości życia w domu za pomocą produktów oraz rozwiązań wyposażenia wnętrz. Biorąc pod uwagę ich oczekiwania, marka stale dąży do tego, żeby wszystkie formaty oraz miejsca spotkań z klientami były jak najbliżej klientów i odpowiadały na ich potrzeby. Stale więc testuje nowe formy kontaktu i inwestuje w rozwój kanałów cyfrowych, m.in. sprzedaży internetowej, która w 2020 roku odnotowała 45% wzrost.

W roku finansowym IKEA 2021 udział sprzedaży online w całkowitej sprzedaży to już 29%.

Z ostatniego Raportu IKEA Życie w domu 2021 wynika, że urządzenie domu i to jak go postrzegamy, ma wpływ na dobre samopoczucie, relacje z najbliższymi oraz równowagę w codziennym życiu. Czynności, które uznano za najważniejsze dla utrzymania równowagi psychicznej w domu to: sen (61%), czas spędzany z partnerem/partnerką (36%), a także jedzenie (31%) i gotowanie (27%).

Czym jest Studio Planowania IKEA?

Nowy koncept testowany w wybranych miastach w Polsce to miejsce świadczenia usług i doradztwa w kwestii wyposażenia wnętrz. W IKEA rozumiemy, że zaprojektowanie kuchni lub szafy nie zawsze jest łatwe. Projektanci z chęcią pomogą w tym zadaniu i zaplanują rozwiązanie dopasowane do indywidualnych potrzeb. Jednym z nich są meble modułowe IKEA, które dają wiele możliwości kombinacji i zestawień. Pracownicy Studia pomogą w ich wyborze, doradzą, co najlepiej sprawdzi się w danej przestrzeni oraz podzielą się swoją wiedzą.

Nowe punkty IKEA w Polsce

Pierwsze Studio Planowania IKEA powstało 21 października w Warszawie, kolejne są sukcesywnie otwierane. Oto aktualnie czynne punkty IKEA:

  • Studio Planowania IKEA Wola Park przy ulicy Górczewskiej 124, godziny otwarcia: 10:00 – 22:00
  • Studio Planowania IKEA Rzeszów w Millenium Hall, Aleja Majora Wacława Kopisto 1, godziny otwarcia: 10:00 – 21:00
  • Studio Planowania IKEA Kielce w Galerii Echo, ul. Świętokrzyska 20, godziny otwarcia: 09:00 – 21:00
  • Studio Planowania IKEA Olsztyn w Galerii Warmińskiej, ul. Tuwima 26, godziny otwarcia: 10:00 – 21:00
  • Studio Planowania IKEA Zielona Góra w Focus Mall, ul. Wrocławska 17, godziny otwarcia: 09:00 – 21:00
  • Studio Planowania IKEA Bielsko-Biała w Gemini Park, ul. Leszczyńska 20, godziny otwarcia: 09 – 21:00
  • Studio Planowania IKEA Częstochowa w Galerii Jurajskiej, Aleja Wojska Polskiego 207, godziny otwarcia 10:00 – 22:00
  • Studio Planowania IKEA Toruń w Atrium Copernicus, ul. Stanisława Żółkiewskiego 15, godziny otwarcia: 09:00 – 21:00.

Wystarczy zapisać się na spotkanie na IKEA.pl/planowanie. W Studiu Planowania można zaprojektować swoją nową kuchnię, szafę, czy garderobę wspólnie z projektantem lub omówić projekt wcześniej już opracowany samodzielnie za pomocą programów do planowania IKEA dostępnych online. 

Studio Planowania to przestrzeń o powierzchni 50-100 m2 zaprojektowana przez IKEA w taki sposób, by wygodnie oraz z zachowaniem wszelkich środków ostrożności przeprowadzić rozmowę z klientem. Usługa jest kompleksowa, ponieważ pomoc dotyczy także potrzebnych dodatkowych świadczeń, w tym zamówienia transportu do domu lub najbliższego Punktu Odbioru w danej lokalizacji. Po wygenerowaniu zamówienia płatność odbywa się za pośrednictwem linka, który wysyłany jest na urządzenie klienta (komputer lub smartfon).