Newsroom

Lektura na listopad

1424353544

Lektura na listopad

O podwyżkach cen surowców, nowych rynkach sprzedaży i pomysłach na komfortowy wypoczynek przeczytacie w listopadowym wydaniu miesięcznika BIZNES.meble.pl.

Po ten numer warto sięgnąć z kilku powodów. Jednym z nich jest raport podejmujący temat dywersyfikacji kierunków sprzedaży. Koniecznie przeczytajcie też wywiad z prof. dr hab. Ewą Ratajczak, przewodniczącą Rady Instytutu Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna. Warto również sięgnąć do relacji z branżowych targów i wydarzeń ze świata designu, a na koniec postawić na komfortowy wypoczynek, oddając się lekturze tekstu o włoskich smakach Andrzeja Nowickiego.

Zapraszamy!

„BIZNES.meble.pl 11/2021”

W listopadowym wydaniu:

Od redakcji

FELIETONY:

American dream

Genialna strategia

Windykacja długów – usługa, jak każda inna

RAPORT:

W poszukiwaniu nowych rynków sprzedaży

Sektor meblarski w Polsce jest już na tyle rozwiniętą i dojrzałą branżą, że „stać ją” na konwergencję do liderów i stopniowego, większego dywersyfikowania kierunków sprzedaży. Dane z ostatnich lat wskazują tymczasem, że w tym zakresie „stoimy w miejscu”. Udział krajów trzecich nie rośnie, a rola naszego głównego partnera (Niemiec) pozostaje stała i dominująca (ok. 36-38%). To jeden z wniosków płynących z raportu przygotowanego przez analityków banku Pekao „Polskie meblarstwo 4.0 Jak przebiega ewolucja krajowego sektora w stronę nowych motorów wzrostu?”.

BRANŻA:

Wiadomości

Jak nas widzą nasi Czytelnicy?

Dobrze i bardzo dobrze – tak wynika z przeprowadzonych przez nas w sierpniu i wrześniu br. badań, w których wzięło udział 1.678 osób. 68,05% z nich ocenia poziom merytoryczny miesięcznika „BIZNES.meble.pl” jako wysoki, a 18,07% – jako najwyższy na rynku.

Ważna jest stabilność zasad sprzedaży drewna

Rozmowa z prof. dr hab. Ewą Ratajczak, przewodniczącą Rady Instytutu Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna.

„Drema” poddana trudnej próbie

To była druga z kolei edycja zorganizowana w cieniu pandemii. Targi „Drema” przetrwały jednak i tę próbę. Co prawda pandemia postawiła trudne warunki, ale potrzeba biznesowych kontaktów okazała się silniejsza.

Tkaninowa odnowa

Tegoroczne targi „Proposte” zgromadziły międzynarodowe grono wystawców i zwiedzających. Była to 28. edycja imprezy, której stacjonarny charakter ucieszył wszystkich wyjątkowo.

DESIGN:

Wiadomości

Londyn wzywa

Eklektyczny program wrześniowego London Design Festival to nowy początek dla dialogu w świecie designu – wezwanie marek do odpowiedzialnych działań, które wzmocnią ich pozycję.

Talenty na miarę Mediolanu

Nagroda Best of Class 2020/21 ma na celu wspieranie rozwoju wschodzących talentów, których prace zgromadzono na wystawie The Lost Graduation Show.

Najlepiej zaprojektowane na świecie krzesła

Z 30 krzesłami nagrodzonymi i ponad setką wyróżnionych Compasso d’Oro, wystawa Take Your Seat / Prendi Posizione, której kuratorką była Nina Bassoli, dowiodła, że krzesła to świadkowie historii. Ich formy i kolorystyka odzwierciedlają przemiany polityczne, społeczne i kulturowe.

Nowe historie

Po raz pierwszy w Mediolanie pojawiła się wystawa, w ramach której zaprezentowali się rzemieślnicy i niezależni twórcy. The Makers Show stał się przeglądem dorobku projektantów z całego świata, przekazując ich historie, przesłania i emocje.

Dwa razy lepiej

Ponad 20 wystaw, wernisaże, oprowadzenia kuratorskie, a nawet słuchowisko architektoniczne dla dzieci – można było tego doświadczyć podczas „Lepiej 2.0” – specjalnej edycji „Łódź Design Festival”, która odbyła się w dniach 16-19 września.

20. PE-P_Nowe Funkcjonalności

20. edycja PE-P to czas wielu nowych wyzwań dla całego zespołu prowadzącego edukację w trybie hybrydowym. Jak zwykle ambitny i szeroki zakres działań stanowi niezwykłe wyzwanie, przynosi też wyjątkowe doświadczenia.

Trendy

Nowości

Temat wydania: komfortowy wypoczynek

Jak u siebie

W domu mamy przede wszystkim czuć się, jak u siebie. Pomogą w tym meble bazujące na komfortowych, łatwych w użytkowaniu i przyjemnych w kontakcie materiałach i akcesoriach.

Tak tu przytulnie

Proste formy, monokolory i wartości dodane, które sprawią, że tak mebel, jak i wnętrze będą przytulne – to najważniejsze trendy w zakresie nowoczesnych mebli tapicerowanych. Producenci biorą także pod uwagę rozwój nowoczesnych technologii.

W twoim stylu

Meble stylizowane i inspirowane klasyką są świetną bazą do nadawania wnętrzom prawdziwego smaku.

CHILLOUT:

Włoskie smaki Andrzeja Nowickiego

Włochy odwiedzam regularnie od prawie 30 lat. To dla mnie kraj będący kwintesencją tego co uważam za najważniejsze w podróżach – pięknych widoków, nieformalnej atmosfery oraz znakomitej kuchni. I choć to właśnie do osobistej opowieści o tej ostatniej zapraszam, to od razu zaznaczam – bez tamtejszych krajobrazów i mieszkańców, próba odtworzenia samej kuchni w innym miejscu jest dla mnie skazana na niepowodzenie.

Felietony

Zapraszamy do lektury! „BIZNES.meble.pl” 11/2021.

Chcesz otrzymywać każde wydanie? KUP PRENUMERATĘ

Na okładce:

Prof. dr hab. Ewa Ratajczak, przewodnicząca Rady Instytutu Łukasiewicz – Instytut Technologii Drewna.