Newsroom

Grupa BEGA planuje 2023 rok i podsumowuje 2022

Grupa BEGA planuje 2023 rok - na zdjęciu stoisko BEGA na targach MEBLE POLSKA.

Grupa BEGA planuje 2023 rok i podsumowuje 2022

2023 rok Grupa BEGA rozpoczęła nadspodziewanie dobrze, a jednocześnie przyznaje, że 2022 był dla niej dużym wyzwaniem.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Wojna w Ukrainie zniszczyła zakłady produkcyjne Grupy BEGA, a inni ukraińscy dostawcy byli w stanie realizować dostawy tylko w ograniczonym zakresie. Sankcje Unii Europejskiej wobec Rosji i Białorusi doprowadziły natomiast do dalszych znacznych niedoborów dostaw. W obliczu wszystkich tych trudności Grupa BEGA patrzy na 2023 rok z ostrożnością, ale i umiarkowanym optymizmem.

Kilka dni po wybuchu wojny Grupa BEGA wydała oświadczenie, w którym podkreślała, że inwazja Rosji na Ukrainę wstrząsnęła całą firmą, a świadomość, że wojna będzie kosztowała tysiące ludzkich istnień, wywoła ogromną falę uchodźców i całkowicie zmieni Europę, jest bardzo bolesna.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa BEGA wobec ataku na Ukrainę

Czarne scenariusze niestety się sprawdziły – kryzys energetyczny, inflacja, pandemia koronawirusa wywołującego COVID-19 i ogólna niepewność wśród konsumentów, doprowadziły do spadku zamówień w Grupie BEGA.

Grupa BEGA z perspektywami na 2023 rok

Od czwartego kwartału 2022 roku sytuacja uległa znacznej poprawie. W listopadzie i grudniu, zarówno przyjmowanie zamówień, jak i sprzedaż, wróciły już do poziomu z poprzedniego roku – informują w oficjalnym komunikacie, wydanym 6 lutego 2023 roku, reprezentujący Grupę BEGA Thorsten Hilpert, Niko Johns i Rüdiger Schliekmann.

Ogólnie rzecz biorąc, Grupa BEGA zdołała obronić swoją wiodącą pozycję na rynku. Obroty w 2022 roku osiągnęły 609 mln euro, a więc były tylko nieznacznie niższe od wartości z 2021 roku (622 mln euro).

Pozytywne zmiany były kontynuowane w styczniu 2023 roku, a obecnie Grupa BEGA planuje na 2023 rok umiarkowany wzrost.

W połowie stycznia w Grupie BEGA odbyły się tradycyjne dni zakupów. Frekwencja wśród klientów była dobra. Wszyscy ważni partnerzy handlowi grupy przybyli do Lügde. Nowe produkty spotkały się z bardzo dobrym przyjęciem przez klientów, co doprowadziło do nadpodziewanie dużych zamówień złożonych podczas dni targowych.

Część klientów postanowiła odwiedzić Dni Partnerskie M.O.W. w marcu. Oczywiście Grupa BEGA otworzy podczas Dni Partnera swoje wewnętrzne centrum wystawowe i już teraz serdecznie zaprasza wszystkich klientów do Lügde w dniach 13-16 marca.

Asortyment styczniowych dni zakupów zostanie zaktualizowany i częściowo rozszerzony, tak aby wizyta w Lügde była opłacalna również dla tych klientów, którzy odwiedzili Grupę BEGA w styczniu.