Newsroom

EGGER przejął niemiecką firmę recyklingową

Grupa EGGER z siedzibą w austriackim Tyrolu ma już prawie 30-letnie doświadczenie w wykorzystywaniu drewna z recyklingu.

EGGER przejął niemiecką firmę recyklingową

31 marca 2023 roku doszło do przejęcia przez EGGER przedsiębiorstwa recyklingowego M+P Umweltdienste. Firma z siedzibą w Overath koło Kolonii już w przeszłości zaopatrywała EGGER w surowce nadające się do recyklingu.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W firmie EGGER z zebranego drewna odpadowego produkowane są wysokiej jakości materiały drewnopochodne. Dzięki przejęciu przedsiębiorstwa EGGER realizuje swoje strategiczne cele, jakimi są dalsze zwiększanie udziału drewna pochodzącego z produktów ubocznych i recyklingu oraz zabezpieczenie dostaw surowców dzięki integracji wstecznej.

Jak poinformowała Grupa Egger, obecny właściciel – Florian Michels – pozostanie w Zarządzie i w przyszłości będzie odpowiedzialny za zakład wraz z doświadczonymi ekspertami ds. recyklingu firmy EGGER Peterem Lattrichem (technologia/produkcja) i Tobiasem Neumannem (finanse/administracja). 23 pracowników niemieckiego przedsiębiorstwa zostanie zatrudnionych przez EGGER. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu i innych szczegółów transakcji.

Rozbudowa infrastruktury zbiórki i recyklingu drewna

Grupa EGGER za strategiczny priorytet uznała produkcję w cyklu materiałowym i efektywne wykorzystanie zasobów naturalnych.

W duchu integracji wstecznej, w firmie EGGER rozbudowujemy nasze niezależne zakłady recyklingu drewna odpadowego. W ten sposób możemy połączyć ochronę zasobów i zabezpieczenie surowców. Cieszymy się, że mamy teraz w naszej grupie zakład Overath, a tym samym potencjał w zakresie drewna odpadowego z aglomeracji Kolonia/Bonn. Ponadto przejmujemy doświadczony zespół, który zapewni nam istotne wsparcie w dalszym rozwoju naszej działalności recyklingowej – poinformował Thomas Leissing, rzecznik prasowy zarządu Grupy EGGER, potwierdzając strategiczne znaczenie przejęcia, do którego doszło w ostatni dzień marca 2023 roku.

ZOBACZ TAKŻE: SAIB staje się częścią Grupy EGGER

EGGER ma już prawie trzydziestoletnie doświadczenie w wykorzystywaniu drewna pochodzącego z recyklingu w produkcji: w 1995 roku w zakładzie w Brilon, w Niemczech, po raz pierwszy zastosowano drewno odpadowe w produkcji płyt wiórowych. Dzięki rozbudowie w całej grupie infrastruktury zbiórki i recyklingu drewna, producent materiałów drewnopochodnych po raz kolejny potwierdza swoją wiodącą rolę w odpowiedzialnym wykorzystaniu cennego surowca, jakim jest drewno.