Newsroom

SAIB staje się częścią Grupy EGGER

Grupa EGGER w austriackim Tyrolu.

SAIB staje się częścią Grupy EGGER

EGGER nabywa 60% udziałów we włoskiej firmie SAIB produkującej materiały drewnopochodne. Umowa przejęcia została zamknięta 15 grudnia 2022 roku.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

SAIB, z siedzibą w Caorso, niedaleko Piacenzy, od 60 lat jest jednym z wiodących producentów materiałów drewnopochodnych we Włoszech. Przedsiębiorstwo kładzie duży nacisk na wzornictwo i zrównoważony rozwój. Dla zakładu zatrudniającego ok. 200 pracowników większościowy udział EGGER otwiera możliwości dalszego rozwoju i synergii w działającej na całym świecie grupie przedsiębiorstw. Dzięki tej inwestycji EGGER potwierdza swoją strategię dalszego wzrostu na rodzimym rynku europejskim.

Połączyły się dwa przedsiębiorstwa rodzinne, założone niemal w tym samym czasie, o wspólnych wartościach w zakresie zrównoważonego biznesu i niezawodnego partnerstwa. Inwestycja EGGER w SAIB pokazuje duży potencjał rozwoju dla obu firm. Grupa EGGER obejmie ponad 60% udziałów w SAIB. Dodatkowo, w dłuższej perspektywie EGGER potencjalnie jeszcze bardziej zwiększy ten udział. Strony uzgodniły, że nie ujawnią ceny zakupu ani dalszych szczegółów transakcji.

EGGER i SAIB stawiają na wspólny rozwoju

Thomas Leissing, z Zarządu Grupy EGGER, podkreśla synergie płynące z przejęcia: Włochy są jednym z wiodących krajów produkujących meble w Europie, a SAIB jest jednym z czołowych dostawców dla włoskiego przemysłu meblowego. Dzięki większościowemu udziałowi w SAIB, poszerzamy nasz dostęp do rynku, zwiększamy nasze zdolności produkcyjne i rozbudowujemy portfolio produktów o włoskie doświadczenie w zakresie wzornictwa.

Członkowie rodziny właścicieli SAIB – Giuseppe Conti, Clara Conti i Sergio Doriguzzi będą nadal zarządzać zakładem w Caorso. Włączenie naszego przedsiębiorstwa do międzynarodowej Grupy EGGER daje nam perspektywę wzrostu dla zakładu produkcyjnego w Caorso i naszych pracowników – wyjaśnia Clara Conti z firmy SAIB.

Będziemy mogli skorzystać z doświadczenia i sieci wiodącej rupy, która zawsze koncentrowała się na doskonaleniu produkcji i jakości produktów – mówią Sergio Doriguzzi i Giuseppe Conti. – Obie firmy są założone i rozwijane przez rodziny i ich wspólne wartości, takie jak dbałość o zrównoważony rozwój środowiska i zaufanie do pracowników i pracownic. Stanowi to solidną podstawę do budowania wspólnej przyszłości charakteryzującej się ciągłością i innowacyjnością.

Doświadczony zespół 223 osób we Włoszech będzie stanowił istotne wsparcie dla tego wspólnego kursu wzrostu i wniesie swoje doświadczenie do Grupy EGGER. W szczególności procesy produkcyjne, zgodne z założeniami gospodarki cyrkularnej, doskonale przyczyniają się do realizacji celów zrównoważonego rozwoju Grupy EGGER. Od 1994 r. zakład wykorzystuje w produkcji drewno pochodzące w całości od konsumentów.