Newsroom

DREMA 2023 dla branży i dla majsterkowiczów

DREMA 2023 to wydarzenie również dla majsterkowiczów.

DREMA 2023 dla branży i dla majsterkowiczów

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w Poznaniu w dniach 12-15 września 2023 r. Organizatorzy zapraszają na nie również majsterkowiczów i pasjonatów pracy w drewnie.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W sektorze drzewno-meblarskim wciąż przybywa miłośników stolarstwa i pasjonatów pracy z drewnem. DREMA to targi, które w ofercie mają coś zarówno dla majsterkowiczów, jak i hobbystów. W ten sposób organizatorzy wychodzą naprzeciw ich potrzebom. Już dzisiaj można zaplanować pobyt na najważniejszym spotkaniu przedstawicieli branży obróbki drewna w Europie Środkowo-Wschodniej. Warto być tam, gdzie wiedza oraz nowoczesne narzędzia i maszyny są na wyciągnięcie ręki!

Targi DREMA 2023 są idealną przestrzenią dla prezentacji współczesnych technologii. To pokaz rozwiązań dedykowanych zarówno miłośnikom pracy z drewnem, jak i profesjonalistom z przemysłu drzewno-meblarskiego. Osoby z pasją stolarską i hobbystycznie zajmujące się obróbką drewna mają do dyspozycji tańszy bilet wstępu dla majsterkowiczów. Bilet, w cenie 54 zł, upoważnia do jednokrotnego wejścia na teren ekspozycji targów Drema 2023 w jednym wybranym dniu.

Inspiracje dla majsterkowiczów i pasjonatów

Sporą część targów poświęcono pracom w drewnie, narzędziom ręcznym i elektronarzędziom. To gratka nie tylko dla profesjonalistów, ale też majsterkowiczów i miłośników DIY. Z myślą o nich przygotowano ekspozycję z szeroką prezentacją maszyn w ruchu, narzędzi i urządzeń do obróbki drewna. Odwiedzający znajdą tu również kompleksową ofertą zaopatrzenia dla producentów mebli (surowce, materiały, komponenty, technologie).

Udział w DREMA 2023 zapowiedzieli producenci i dystrybutorzy maszyn i narzędzi oraz instytucje wspierające rozwój biznesu takie, jak: BIZEA, BOSCH, ITA TOOLS, VIRUTEX, PREBENA, STANLEY, NARZĘDZIOHOLICY, KMA GROUP, MAFELL, STOWARZYSZENIE PARKIECIARZE POLSCY, FESTOOL, CRAFTDREW, SNICKERS WORKWEAR, WIERTARKA ISKRA, FEIN czy VETO PRO PAC.

Wydarzenia towarzyszące targom DREMA 2023

Organizatorzy targów DREMA obserwując tendencje na rynku od dłuższego czasu odchodzą już od tradycyjnego postrzegania imprez wystawienniczych.

Współczesne targi to nie tylko ekspozycja w pawilonach, ale wydarzenie łączące bogatą ofertę wiodących firm branży z energią spotkań, wymianą myśli i wiedzą płynącą z licznych debat, konferencji i pokazów odbywających się w tej samej przestrzeni. Staramy się zachęcać naszych partnerów oraz liderów w przemyśle do dzielenia się swoją wiedzą oraz współtworzenia targów poprzez różne aktywności. Stawiamy na zagadnienia nośne, mające bezpośrednie przełożenie na rozwój innowacyjnych technologii w przemyśle drzewnym i meblarskim – wyjaśnia Andrzej Półrolniczak, dyrektor targów DREMA.

DREMA Tools i DREMA Hobby – warsztat dla majsterkowiczów

Podczas tegorocznej edycji ponownie pojawią się strefy DREMA Tools i DREMA Hobby. W ich ramach firma ITA Tools wraz z partnerami zaprezentuje gamę narzędzi dla stolarstwa, rzemiosła, branży wykończeniowej i sektora DIY. Odbędą się również warsztaty na żywo z kompleksowej obróbki nowoczesnych materiałów stosowanych w meblarstwie. W programie są również pokazy ostrzenia narzędzi innowacyjną metodą ablacji laserowej.

Live Woodworking już we wrześniu w Poznaniu

LIVE WOODWORKING to wydarzenie pod patronatem portalu NARZEDZIOHOLICY.PL oraz kwartalnika The TOOLS. Odbędzie się ono na powierzchni 400 m2, zaskakując zwiedzających 3 strefami aktywności:

  1. PREZENTACJI, w której każdy zwiedzający zasięgnie porady oraz informacji odnośnie interesujących go produktów. Będzie można w niej zobaczyć i skorzystać z narzędzi i rozwiązań prezentowanych przez partnerów i zaproszonych gości.
  2. LIVE WOODWORKING – podczas trwania całych targów DREMA zespół portalu narzedzioholicy.pl, Grupa Parkieciarze oraz dekarskie trio – 3brody, pracując na żywo zaprezentują swój kunszt, dzieląc się także wiedzą i doświadczeniem.
  3. Strefą GRY – przestrzeń rozrywki, w której przez cztery dni profesjonalny mistrz ceremonii będzie prowadził emocjonujące konkursy z licznymi nagrodami. Atrakcją wydarzenia angażującą zwiedzających będą zadania, wymagające zarówno wiedzy, jak i praktycznych umiejętności.

DREMA Dzieciom wesprze Ukrainę

Podczas tegorocznych targów DREMA 2023 odbędzie się 16 już odsłona pokazowej produkcji mebli na żywo. Ponownie towarzyszyć jej będzie hasło DREMA Dzieciom dla Ukrainy. Celem przedsięwzięcia jest prezentacja najnowszych technologii produkcji mebli z wykorzystaniem zautomatyzowanych i zrobotyzowanych procesów. Najważniejsze jednak jest to, że wyprodukowane meble dziecięce trafią do najbardziej potrzebujących dzieci z domów dziecka na terenie Ukrainy.

DREMA DZIECIOM to akcja charytatywna organizowana przez Stowarzyszenie Producentów Maszyn, Urządzeń i Narzędzi do Obróbki Drewna DROMA, Wydział Leśny i Technologii Drewna Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu oraz Grupę MTP. Udział w niej bierze wielu partnerów – firmy, które dostarczają niezbędne materiały, maszyny i narzędzia. W akcję włączają się też studenci, którzy odpowiadają za cały etap produkcji na terenie pokazowej fabryki mebli na żywo.

Plan produkcyjny zakłada wytworzenie 100 zestawów mebli do pokoju dziecięcego. W skład takiego kompletu wchodzą między innymi: łóżko z materacem, szafa/regał do przechowywania. Przy produkcji mebli planowana jest prezentacja najnowszych rozwiązań związanych z automatyzacją i robotyzacją procesów technologicznych wpisujących się w „Przemysł 4.0”. Produkcja obejmuje:

  • proces obróbki płyt meblowych,
  • oklejania wąskich płaszczyzn,
  • uszlachetniania powierzchni elementów drewnianych,
  • montażu i segregacji okuć,
  • pakowania podzespołów i elementów,
  • przygotowania do wysyłki w tym logistyki magazynowej.

Nowości w programie targów DREMA 2023

Nowością tegorocznej edycji targów DREMA 2023 będzie Strefa Trendów dla Meblarstwa – miejsce spotkań i ekspozycja firm z branży meblarskiej, pokazy designu i najnowszego wzornictwa dotyczącego projektowania mebli (płyty, tkaniny, okucia) oraz Strefa Wiedzy i Youtuberów wraz z pokazami rzemiosła drewnianego na rozwiązaniach sprzętowych dostarczonych przez firmę Felder, w wykonaniu znanych twórców internetowych.

Michał Szczurek to ekspert z branży stolarskiej. Prowadzona przez niego pracownia stolarska znana jest wielu pasjonatom rzemiosła, meblarstwa i nowoczesnego designu dzięki prowadzeniu coraz bardziej popularnego kanału YouTube: ARGO Woodcraft.

Patryk Olender to pasjonat pracy w drewnie, producent mebli, który specjalizuje się głównie w stołach loftowych. Tworzy filmy o tematyce stolarskiej i publikuje je na swoim kanale YouTube: Wood Flow, gdzie dzieli się swoją wiedzą i doświadczeniem, przedstawia recenzje i ciekawe patenty na proste rzeczy oraz odpowiada na pytania widzów, aby im pomóc i maksymalnie ułatwić realizację stolarskich przedsięwzięć.

Mistrzostwa i konkursy także dla majsterkowiczów

W programie targów znalazły się też wydarzenia, które od lat rozpalają emocje, jak Mistrzostwa Polski we Wbijaniu Gwoździ. Ciekawie zapowiada się również wystawa konkursowa Wyczarowane z drewna.
Nie zabraknie stałych punktów programu: Strefy Parkietu wraz z pokazami i warsztatami parkieciarskimi – zarządzanej przez Stowarzyszenie Parkieciarze Polscy, Poligonu Umiejętności i demonstracji lakierniczych przygotowanych przez czasopismo Lakiernictwo Przemysłowe, Strefy Czystego Powietrza z ekspozycją nowoczesnych i ekologicznych rozwiązań oraz systemów dla ogrzewania od Magazynu Biomasa.

ZOBACZ TAKŻE: Przemysł drzewny i branża meblarska w obliczu transformacji

Międzynarodowe Targi Maszyn, Narzędzi i Komponentów dla Przemysłu Drzewnego i Meblarskiego DREMA odbędą się w dniach 12-15 września 2023 roku, na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich.