Newsroom

Grupa BEGA rozbudowuje zakład w Lügde

Wizualizacja budynku biurowego z nową halą wystawową Grupy BEGA w Lügde.

Grupa BEGA rozbudowuje zakład w Lügde

Jeden z liderów w handlu meblami w Niemczech – Grupa BEGA – rozpoczyna szeroko zakrojony projekt budowlany. W siedzibie firmy w Lügde powstają trzypiętrowy budynek biurowy i nowe centrum wystawiennicze.

W czasie pandemii koronawirusa wywołującego COVID-19 Grupa BEGA w Lügde nadzwyczaj mocno się rozwinęła. Firma musiała zatrudnić wielu nowych pracowników. Dodatkowo liczbę pracowników zwiększyły nowe działania w eksporcie i biznesie online.

ZOBACZ TAKŻE: Grupa BEGA planuje 2023 rok i podsumowuje 2022

Jesteśmy dalecy od możliwości zaoferowania każdemu pracownikowi stanowiska biurowego, co sprawia, że zatrudniamy bardzo wielu pracowników na stałe lub głównie w biurach domowych. Sytuacja ta jest niezadowalająca i należy ją zmienić. Home office będzie nadal częścią naszej filozofii miejsca pracy w przyszłości, jednak ważne jest dla nas, aby każdy pracownik był regularnie obecny w biurze – deklarują Thorsten Hilpert i Niko Johns z Zarządu Grupy Bega.

Nowe centrum wystawiennicze Grupy BEGA w Lügde

Biorąc pod uwagę sytuację na rynku pracy, Hilpert i Johns uważają, że konieczne jest tworzenie atrakcyjnych miejsc pracy. Ich zdaniem powinny one uwzględniać ustalenia dotyczące nowoczesnego projektowania przestrzeni biurowych.

Rozszerzenie oferty produktowej w poszczególnych spółkach Grupy BEGA wymaga dodatkowej powierzchni wystawienniczej. Ponadto niektóre stare powierzchnie wystawiennicze zostaną wyburzone, ponieważ nie spełniają już wymogów nowoczesnego centrum wystawienniczego – informują Thorsten Hilpert i Niko Johns.

W związku z tym rozbudowa obejmie część centrum wystawienniczego. Wzbogaci się ono o najnowocześniejszą halę o powierzchni ok. 2 tys. m2. W ten sposób centrum wystawiennicze będzie miało łączną powierzchnię 13 tys. m2.

Nowa hala wystawiennicza zostanie udostępniona na dni handlowe we wrześniu 2024 roku. W tym samym czasie zostaną również zajęte nowe biura. Dzięki tej inwestycji Grupa BEGA podkreśla swoją wiodącą pozycję w trudnym otoczeniu rynkowym.