Newsroom

49 firm z Polski na targach imm w Kolonii

W targach imm w Kolonii w czerwcu 2023 roku weźmie udział 49 firm z Polski.

49 firm z Polski na targach imm w Kolonii

Już w niedzielę 4 czerwca startują targi imm Spring Edition Kolonia 2023. Na liście wystawców jest kilkudziesięciu polskich producentów mebli i artykułów wyposażenia wnętrz. Kto się wystawia w tym roku w Kolonii?

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W dniach 4-7 czerwca 2023 roku światowa branża projektowania wnętrz spotka się na imm Spring Edition w Kolonii. Dzięki nowatorskiej koncepcji wystawienniczej i Pure Galleries, edycja specjalna imm cologne będzie eksperymentalna, a program wydarzeń zapewni różnorodne możliwości nawiązywania kontaktów.

Trzeba przyznać, że organizatorzy przygotowali inspirujący program, a Kolonia zamieni się w stolicę globalnej społeczności wnętrzarskiej i projektowej. Przez cztery dni miasto będzie stanowić inspirujące tło dla designu, stylu życia, architektury, projektowania wnętrz i koncepcji życia na świeżym powietrzu. Przegląd najważniejszych wydarzeń odbywających się w Kolonii w przyszłym tygodniu z pewnością zaostrzy Wasze apetyty na wizytę w mieście nad Renem.

Jako największe wydarzenie branży wnętrzarskiej w Niemczech, wiosenna edycja imm jest z niecierpliwością oczekiwana przez branżę. Dzięki decyzji Koelnmesse o organizacji imm Spring Edition, miasto nad Renem i jego zróżnicowana scena designu mogą zaprezentować się z nowej perspektywy.

Już dzisiaj rozpoczyna się PASSAGEN, największe niemieckie wydarzenie poświęcone projektowaniu przestrzeni miejskiej, które potrwa do 7 czerwca i obejmie ponad 140 wystaw w całej Kolonii z takich dziedzin, jak design, architektura, wnętrza i urbanistyka. Program wydarzenia obfituje w klimatyczne prezentacje i instalacje, happeningi i pokazy przedpremierowe. Co więcej, nowy termin wydarzenia – późna wiosna – oznacza, że tym razem może ono objąć całe miasto, a katalog zawiera teraz również projekty wnętrz na zewnątrz, na pokazach plenerowych i w przestrzeniach publicznych, w ogrodach i na dziedzińcach, na ulicy i na dachach.

Stare i nowe miejsca: Design Post i Technikhof Kalk

Odwiedzający imm Spring Edition będą mogli odkryć dwa kolejne hotspoty w bezpośrednim i szerszym sąsiedztwie Koelnmesse. Podczas imm Spring Edition, Design Post zaprezentuje różnorodne wystawy specjalne i ekscytujące nowe produkty 34 wystawiających się marek. Imponująca instalacja kwiatowa – efemeryczne dzieło sztuki składające się z około 1 tys. orchidei – wpisuje się w wiosenny motyw imm Spring Edition. Biorąc pod uwagę warunki atmosferyczne, ważną rolę odegra również przestrzeń zewnętrzna, a partnerzy: marki Arper, Carl Hansen & Son, Ethimo, Habit, Marset, Prostoria, String Furniture, Thonet, Vestre i Wagner pojawią się na imprezie na 800-metrowym tarasie zewnętrznym Design Post. Podczas Cologne Design Week 2023 kreatywne umysły zaprezentują też swoje prace w kolońskiej dzielnicy Kalk.

Iconic Awards 2023: święto innowacyjnych projektów wnętrz

W ramach imm Spring Edition Interior Business Event, Niemiecka Rada Wzornictwa organizuje spotkanie networkingowe dla zwycięzców Iconic Awards 2023, zatytułowane Innowacyjne Wnętrze. Oprócz wystawy nagrodzonych prac konkursowych, która zostanie zaprezentowana równolegle z tegoroczną edycją imm Spring w Design Post w Kolonii, szczególnym celem Niemieckiej Rady Wzornictwa jest promowanie nawiązywania kontaktów między branżą projektowania wnętrz a architektami i deweloperami.

Sektor kreatywny w Kolonii: wszystko wskazuje na wzrost

Kolonia jest jednym z najważniejszych ośrodków niemieckiego przemysłu projektowego. Około 2 tys. studiów, agencji, sieci i freelancerów w mieście generuje łączny roczny obrót w wysokości ponad 550 mln euro. Koncentracja projektantów w Kolonii jest dwukrotnie wyższa niż średnia krajowa.

Podczas gdy targi koncentrują się na prac, wzdłuż trzech osi biznesu, inspiracji i nawiązywania kontaktów, tydzień w czerwcu oferuje naszym gościom dodatkową okazję do relaksu, odkrywania miasta w komfortowych temperaturach i zbierania dalszych pomysłów na rynek wnętrz – sugeruje Bernd Sanden, dyrektor imm cologne.

ZOBACZ TAKŻE: Sprzedaż mebli w Niemczech wzrośnie jesienią

Największe targi wnętrzarskie w Niemczech dostarczą również impulsów dla zrównoważonego wystroju wnętrz i innowacyjnego wzornictwa. Zrównoważony rozwój, ochrona zasobów i gospodarka o obiegu zamkniętym to kwestie, które stają się coraz ważniejsze dla branży wnętrzarskiej. Coraz więcej firm dostrzega korzyści płynące ze zrównoważonego podejścia i wdraża je w produkcji i projektowaniu swoich produktów. imm Spring Edition zajmie się tą strategią nie tylko dzięki rozwiązaniom w zakresie projektowania wnętrz prezentowanym przez wystawców, ale także dzięki zróżnicowanemu programowi wydarzeń.

Przemysł meblarski w obiegu zamkniętym w centrum uwagi imm w Kolonii

Co gospodarka o obiegu zamkniętym oznacza dla Twojej firmy? Jak bardzo cyrkularny jest przemysł meblarski? Meble 4.0 i dom o obiegu zamkniętym – jakie zmiany nadchodzą w branży i co sprawi, że branża wnętrzarska wkroczy na zrównoważoną ścieżkę? Te i inne ważne pytania zostaną omówione przez ekspertów z branży, świata polityki, handlu detalicznego i hurtowego oraz gospodarki kreatywnej podczas imm Spring Edition Summit 4 czerwca 2023 r., pierwszego dnia targów, w godzinach 16:00-19:00. Kongres, organizowany przez Stowarzyszenie Handlowe Mebli i Kuchni (BVDM) we współpracy ze Stowarzyszeniem Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM), poświęcony będzie gospodarce o obiegu zamkniętym – koncepcji, która ma znacząco wpłynąć na przyszłe procesy w branży.

Program szczytu podczas imm Spring Edition obejmuje serię krótkich wystąpień, dyskusji panelowych i prezentacji najlepszych praktyk. Wśród wybitnych prelegentów występujących na kongresie znajdą się Christian Haeser, dyrektor generalny Niemieckiego Stowarzyszenia Handlu Detalicznego Meblami Domowymi i Biurowymi (HWB); Jan Kurth, dyrektor generalny Stowarzyszenia Niemieckiego Przemysłu Meblarskiego (VDM); Sonja Krieger, dyrektor zarządzająca Krieger Group; Gregor Zwingmann, dyrektor zarządzający Polster Aktuell; dr Maik Schlickel, kierownik ds. zrównoważonego rozwoju w nobilia-Werke J. Stickling GmbH; Paul Jonas, współzałożyciel i dyrektor zarządzający Revive; Lars Grieseholt, dyrektor ds. zarządzania produktami w Hettich oraz dr Christoph Epping, dyrektor departamentu w niemieckim Federalnym Ministerstwie Środowiska, Ochrony Przyrody i Bezpieczeństwa Jądrowego.

Design na dekady: ponadczasowe klasyki designu w Pure Galleries

Wystawa Design for Decades w ramach Pure Galleries w hali 11.2 zaprezentuje wybór ponadczasowych projektów zgodnych z etosem gospodarki o obiegu zamkniętym. Jej kuratorem jest Dick Spierenburg, dyrektor imm Spring Edition, Na ekspozycji zostaną zaprezentowane projekty dostępne na rynku od ponad dziesięciu lat. Na wystawie znajdą się również nowsze produkty, które mają szansę stać się prawdziwymi klasykami. Wśród eksponatów można będzie zobaczyć m.in. projekty Brühl & Sippold, BW, COR, Durlet, Janua/Freifrau, JORI, Kettnaker, Leolux, Montis i Schönbuch.

Nowy format wystawy, Pure Galleries, rzuca nowe światło na elementy wyposażenia wnętrz jako estetyczny wyraz kultury życia i kompetencji projektowych. Podobnie jak w dużej, otwartej galerii, nowa koncepcja w hali 11.2 oferuje kompaktowe przestrzenie dla minimalistycznych prezentacji tożsamości marek, ich wizji i aktualnych produktów. Szerokie alejki zaproszą gości do przechadzania się między prezentowanymi rozwiązaniami wyposażenia wnętrz a przykładami produktów dziedzictwa kulturowego wyeksponowanymi na małych wyspach, które przekonują trwałym wzornictwem.

Ponieważ zaprojektowaliśmy architekturę wystawy w oparciu o galerię, przestrzenie poszczególnych marek tworzą nowe perspektywy dla odwiedzających targi. W ten sposób elementy wyposażenia i prezentacje pojawiają się w różnych sferach widzenia – powiedział Bernd Sanden.

Gwiazdy architektury i designu w dialogu

Bezpośrednio przed szczytem imm Spring Edition, odwiedzający targi będą mieli okazję spotkać znane osobistości ze sceny designu i architektury oraz wymienić się pomysłami z osobami z branży. Wśród prelegentów Architonic Live Talks znajdą się Patrick Reymond, współzałożyciel atelier oï; Florian Kallus i Sebastian Schneider ze studia projektowego KASCHKASCH; Maxime d’Angeac, założyciel studia architektury i projektowania wnętrz o tej samej nazwie, oraz Werner Aisslinger, założyciel Studio Aisslinger.

Targi będą się opierały na osobistej wymianie doświadczeń, haptycznemu odkrywaniu nowych produktów i trendów, a także unikalnych możliwości biznesowych. Zaprojektowane jako targi dla odwiedzających, imm Spring Edition koncentruje się na priorytetowych potrzebach uczestników: budowaniu sieci kontaktów i zdobywaniu inspiracji. Jednak targi służą nie tylko jako miejsce spotkań biznesowych, ale są pomyślane jako wydarzenie branżowe, które zaprasza również gości do spacerów, odkrywania nowości i świętowania. Powiązania między inspiracją, networkingiem i biznesem mają być jeszcze silniej zaakcentowane w ramach nowego formatu targów, Pure Galleries.

Globalne spotkanie branży na imm w Kolonii

Udział krajów takich jak Chiny, Tajwan, Rumunia, Ukraina, Indonezja, Łotwa, Turcja, Kosowo i Bośnia i Hercegowina sprawi, że wizyta na imm Spring Edition stanie się wycieczką po międzynarodowych, nieraz egzotycznych rynkach meblarskich.

Po stronie odwiedzających pojawią się partnerzy detaliczni i hurtowi, tacy jak Alliance, Begros, El Corte Ingles, IKEA, EMV, Garant, Home 24, Möbel Märki, Ostermann, Porta, Segmüller, Wayfair, XXXLutz i Zurbrüggen. Nie tylko niemieckie stowarzyszenia zakupowe będą reprezentowane na wydarzeniu – wiodące sklepy meblowe i liczni projektanci wnętrz również potwierdzili, że wezmą w nim udział.

Do otwarcia imm Spring Edition pozostały dwa dni. To ważne spotkanie branżowe jest wyczekiwane przez branżę od miesięcy: Wierzymy, że imm cologne jest bijącym sercem międzynarodowej sceny projektowania wnętrz w Niemczech, dlatego z dużym wyprzedzeniem zaplanowaliśmy udział w specjalnym formacie w czerwcu – mówi Leo Lübke, dyrektor zarządzający producenta mebli COR Sitzmöbel. – Z niecierpliwością czekamy na powrót do Kolonii i ponowne spotkanie z klientami, partnerami branżowymi i nawiązanie nowych kontaktów.

Wiosenna edycja imm umożliwia spotkania twarzą w twarz w ekskluzywnej atmosferze. Oprócz roli platformy dla wyjątkowych możliwości biznesowych i źródła inspiracji, imm Spring Edition ma być przede wszystkim wydarzeniem networkingowym.

Plan targów imm w Kolonii - imm Spring Edition 2023.
Plan imm Spring Edition 2023.

Polska na targach imm w Kolonii

Hala 5.2

 • GMSYNERGY Sp. z o.o. sp. jawna – Hala 5.2 | Stoisko: C011
 • Morris Morange Krzysztof Morange – Hala 5.2 | Stoisko: A003

Hala 6.1

 • 360 PROJEKT Marek Ilmer – Hala 6.1 | Stoisko: B066
 • Brand Emotion Sp. z o.o. – Hala 6.1 | Stoisko: B030e
 • Fornir Andrzej Banul – Hala 6.1 | Stoisko: C020a
 • Fos-Design R. Miazga, Z.Lazowy s.c. – Hala 6.1 | Stoisko: C014a
 • Foundation of Export Promotion – Hala 6.1 | Stoisko: A001
 • Frost Sylwester Mróz – Hala 6.1 | Stoisko: A031
 • Gerbor Sp. z o.o. – Hala 6.1 | Stoisko: B030a
 • Gorycki & Sznyterman Sp. z o.o. – Hala 6.1 | Stoisko: C036
 • Handicraft Patryk Kocimski – Hala 6.1 | Stoisko: C003
 • KAMIL SIKORA FOXSTUDIO – Hala 6.1 | Stoisko: C002
 • Kryształowy Świat P.H.U. – Export Aldona Grabowska – Pajdak – Hala 6.1 | Stoisko: C062
 • Muebles sp. z o.o. – Hala 6.1 | Stoisko: B030a
 • Osika Meble Spółka Jawna PL – Hala 6.1 | Stoisko: B013
 • Piece of Wood – Hala 6.1 | Stoisko: C001
 • Tobo Sp. z o.o. – Hala 6.1 | Stoisko: A044
 • Warmińsko Mazurski Klaster Meblowy – Hala 6.1 | Stoisko: A042

Hala 9.1

 • DANZZ Sp. z o.o. – Hala 9.1 | Stoisko: B009
 • FDM Katarzyna Pancikiewicz – Hala 9.1 | Stoisko: A020
 • S-Group Sp. z o.o. – Hala 9.1 | Stoisko: A010
 • STWD Roman Bilecki – Hala 9.1 | Stoisko: C025
 • Wizjo Sp. z o.o. – Hala 9.1 | Stoisko: C021

Hala 10.1

 • Benchmark Sp. z o.o. – Hala 10.1 | Stoisko: A041
 • Brintons Agnella Ltd. – Hala 10.1 | Stoisko: D010/E011
 • Camfero – Hala 10.1 | Stoisko: C040
 • Claudie design Sp. z o.o. Sp. k. – Hala 10.1 | Stoisko: D021
 • Deante sp. z o.o. – Hala 10.1 | Stoisko: A012
 • Form At Wood Sp. z o.o. – Hala 10.1 | Stoisko: B019
 • INTERKRES SP.J. – Hala 10.1 | Stoisko: A043
 • KF Furniture sp. z o.o. sp.k. – Hala 10.1 | Stoisko: D040
 • KOMET Sp. z o.o. – Hala 10.1 | Stoisko: B021
 • MaisondeRome INTERIOR DESIGN – Hala 10.1 | Stoisko: C019
 • Mebella Beata Kotowska – Hala 10.1 | Stoisko: A021
 • Nowodvorski Lighting sp. z o.o. – Hala 10.1 | Stoisko: D041
 • Proper Aleksandra Martyniuk – Hala 10.1 | Stoisko: B045
 • Przedsiębiorstwo Wielobranżowe ESTETICA – Hala 10.1 | Stoisko: A010/B011
 • REDEFO Sp. z Ogr. Odp. / REDEFO – Hala 10.1 | Stoisko: H010/I011
 • REVE Patryk Góźdź – Hala 10.1 | Stoisko: A045
 • Sella s.c. – Hala 10.1 | Stoisko: B050/C051
 • Smreki – Hala 10.1 | Stoisko: D030/E031
 • Style Home Sp Z o o – Hala 10.1 | Stoisko: A013
 • Tiado Furniture – Hala 10.1 | Stoisko: B061

Hala 10.2

 • Beskidzkie Fabryki Mebli Sp. z o. o. – Hala 10.2 | Stoisko: O006aN007a
 • Intertrend Polska Sp. z o.o. – Hala 10.2 | Stoisko: P004b
 • Michalina Misiorny MM Studio – Hala 10.2 | Stoisko: M001
 • Verikon SP. z.o.o. – Hala 10.2 | Stoisko: P031

Hala 11.2

 • Borcas Kinga Smardz-Gawłowska – Hala 11.2 | Stoisko: H004
 • Miloni – Hala 11.2 | Stoisko: K009