Branża

IKEA, Annie Leibovitz i program dla fotografów

IKEA we współpracy z Annie Leibovitz uruchamiają program dla fotografów.

IKEA, Annie Leibovitz i program dla fotografów

IKEA we współpracy ze znaną fotografką Annie Leibovitz uruchamiają program mentorski dla aspirujących fotografów.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Annie Leibovitz objęła rolę pierwszego Artysty Rezydenta IKEA w styczniu 2023 roku. Współpracując z marką, fotografka interpretuje najciekawsze wnioski z najnowszego raportu IKEA. Życie w Domu, przekształcając je w niezwykłe portrety dwudziestu pięciu osób z siedmiu krajów na całym świecie. Teraz zaangażowała się też w globalny program dla fotografów.

Słynna fotografka zaangażowana w mentorski program dla fotografów

W ramach projektu Artysta Rezydent IKEA: Annie Leibovitz, ogłoszono nowy, ekscytujący, globalny program mentorski. Pięciu młodych, aspirujących fotografów będzie miało niepowtarzalną okazję uczyć się od Leibovitz, realizując ten sam projekt co ona: interpretować wnioski z corocznego raportu „IKEA. Życie w Domu” poprzez obiektyw aparatu.

Globalny program mentorski jest otwarty dla młodych fotografów w wieku od 18 do 25 lat, ze znajomościa języka angielskiego, którzy mogą się do niego zgłosić, składając swoje aplikacje między 1 a 30 czerwca. Program będzie trwał od lipca do listopada 2023 roku. Pięciu uczestników otrzyma porady i wsparcie mentorskie od Annie Leibovitz i ekspertów IKEA, w tym Dyrektora Kreatywnego Grupy Ingka Marcusa Engmana, oraz wynagrodzenie za pracę. Więcej informacji na temat sposobu, w jaki IKEA podzieli się ostatecznymi portretami zrobionymi w trakcie trwania współpracy z Annie Leibovitz, zostanie ujawnione, ale prace uczestników programu będą częścią zakończenia współpracy Artysty Rezydenta z IKEA.

ZOBACZ TAKŻE: Nowy format IKEA w Westfield Mokotów

W IKEA zawsze rozumieliśmy, że lepsze codzienne życie zaczyna się w domu. Wiemy, że domy to o wiele więcej niż cztery ściany i dach. Domy są tworzone przez ludzi, którzy w nich mieszkają, skrojone pod ich ulubione zajęcia i indywidualne potrzeby. Dzięki tej niezwykłej możliwości współpracy z Annie Leibovitz, chcemy wesprzeć rozwój młodych fotografów. Pragniemy, aby dostrzegli, jaką magię można stworzyć, kiedy patrzą na dom jako źródło inspiracji – Belén Frau, globalny Manager Komunikacji w Grupie Ingka (IKEA Retail).

O programie IKEA Artist in Residence: Annie Leibovitz

IKEA zawsze jest na bieżąco z tym, jak żyją ludzie na całym świecie. Poprzez coroczny raport „IKEA. Życie w Domu” oferuje unikalny wgląd w tę rzeczywistość. Ostatnie kluczowe dane wskazują, że globalnie aż 48% ludzi czuje, że ich życie w domu nie jest dostatecznie często reprezentowane w mediach. To wyzwanie zainspirowało współpracę ze światowej sławy amerykańską fotografką. Annie Leibovitz jest pierwszą Artystką Rezydentką IKEA i w ciągu najbliższych sześciu miesięcy będzie podróżować do Włoch, Indii, Stanów Zjednoczonych, Niemiec, Szwecji, Wielkiej Brytanii i Japonii, aby dokumentować prawdziwe życie ludzi w ich domach.