Webinary

Webinar dedykowany firmom rodzinnym

dr Adrianna Lewandowska, założycielka i prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego.

Webinar dedykowany firmom rodzinnym

Czy wiesz, że tylko 8% dzieci przejmuje zarządzanie rodzimymi biznesami? Rusza kolejna edycja Akademii Sukcesora i to jej będzie poświęcony webinar, który odbędzie się 3 listopada o 18.00.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Najważniejszym wyzwaniem stojącym przed firmami które często mają ponad 30-letnią działalność, jest przekazanie odpowiedzialności za zarządzanie firmą kolejnej generacji. Dobrze przeprowadzona sukcesja to także stabilna i bezpieczna firma, a w skali kraju: lepsza gospodarka, miejsce zatrudnienia, kapitał społeczny – uświadamia rolę sukcesji dr Adrianna Lewandowska, założycielka i Prezes Instytutu Biznesu Rodzinnego, w którym poszukuje się odpowiedzi m.in. na pytanie: jak sprawić, by rodzinne imperium było długowieczne i przekazywane z pokolenia na pokolenie. 

Właśnie ruszyła rekrutacja do piątej edycji managerskiego programu Akademia Sukcesora organizowanego przez Instytut Biznesu Rodzinnego. Projekt ten ma ogromne znaczenie, bo jego cel to edukowanie i tworzenie rozwojowego środowiska dla sukcesorów. Misją Instytutu jest doprowadzenie do wzrostu świadomości o rodzinnym charakterze firm oraz wspieranie przyszłych zarządzających w kolejnym pokoleniu do przejmowania odpowiedzialności za firmę rodzinną.

Zależy nam na długowieczności i ciągłości polskich firm rodzinnych. Mamy nadzieję, że dzięki właśnie takim programom, wskaźnik 8% dzieci przejmujących zarządzanie rodzimymi biznesami ma realne szanse na zwiększanie się – tłumaczy dr Adrianna Lewandowska.

Program dedykowany jest sukcesorom, którzy chcieliby rozszerzyć swoje kompetencję oraz wiedzę i w środowisku rozwijających się sukcesorów z firm rodzinnych. Formuła programu jest unikatowa – większość zjazdów odbywa się w znanych i dużych firmach rodzinnych pod okiem mentora – właściciela lub prezesa danej firmy.

Na rynku polskim wciąż brakuje programów managerskich skierowanych do młodych następców z firm rodzinnych. Programów, które obok kompetencji stricte biznesowych uwzględniałyby dynamikę biznesu prowadzonego przez rodzinę i rodzinne wartości. Dlatego zdecydowaliśmy się stworzyć Akademię Sukcesora – program managerski, w którym sukcesorzy uczą się od najlepszych przedsiębiorców z firm rodzinnych – zaznacza dr Adrianna Lewandowska, lider merytoryczny programu.

Aby zrealizować prestiżowy program dla sukcesorów z całej Polski, organizatorzy postawili na atrakcyjne formy spotkań. Do programu zostali zaproszeni mentorzy – przedsiębiorcy rodzinni z długoletnią tradycją i praktyką biznesu, posiadający niezwykłą, unikatową wiedzę na temat prowadzenia firmy rodzinnej. W ubiegłej edycji byli to min. Małgorzata i Jacek Kajut (Vector), Dariusz Stasik (W.P.I.P) Adam Mokrysz (Mokate), Bogusław Kowalski (Graal), Michał Łuczak (Grupa Wróbel) czy Marcin Ochnik (Ochnik). Dwudniowe zjazdy będą odbywać się w firmie mentora – uczestnicy wspólnie ją zwiedzają, biorą udział w prelekcji mentora, a następnie przechodzą do tematyki danego zjazdu i części warsztatowej prowadzonej przez eksperta.

Tematyka spotkań jest oryginalna i wyjątkowa, ale zawsze osadzona w realiach biznesu rodzinnego. Poza wykonaniem wyzwania postawionego przez mentora, części praktycznej i warsztatowej, uczestnicy mają możliwość dyskusji oraz podjęcia tematów związanych z rolą sukcesora jako przyszłego lidera w biznesie, rodzinie i społeczeństwie. Osią programu są tematy takie jak: siła ładu rodzinnego, procesy sukcesyjne, zarządzanie konfliktem, różnice pokoleniowe i role w firmie rodzinnej, budowanie marki firmy rodzinnej i komunikacja.  Organizatorzy chcąc zapewnić kompleksowość nauczania nie zapomnieli o trendach globalnych i lokalnych wpływających na rzeczywistość gospodarczą. Pojawią się zagadnienia ze świadomego przywództwa, sesje mentoringu finansowego, innovation management czy international management.

Na co dzień spotykam się z firmami rodzinnymi, rozmawiając z nimi o codziennych wyzwaniach i kierunkach rozwoju. Widzę zaangażowanie i pasję młodych liderów, ich determinację, chęć rozwoju i ogrom wysiłku, który wkładają w rozwój przedsiębiorstw rodziców. Widzę ich ogromny głód wiedzy i chęć nauki, ich ciągłe dążenie do bycia najlepszym – podkreśla dr Adrianna Lewandowska.

Organizatorzy podkreślają fakt, iż dużą wartością jest spotkanie się w gronie przyjaciół, znajomych i tych, którzy mają podobną sytuację sukcesyjną. Program umożliwia spotkanie przy jednoczesnej wymianie wiedzy i doświadczeń. Z dużą dbałością dobierani są eksperci i praktycy biznesu, którzy swoją wiedzą inspirują młode pokolenie przedsiębiorców do podejmowania wyzwań związanych z prowadzeniem biznesu. Strefą nie bez znaczenia pozostaje także dbałość o rozwój osobisty, kiedy sukcesorzy spotykają się z coachem i trenerem. Wykowywane są wtedy testy predyspozycji i odkrywania talentów. Dla każdego sukcesora zostaje opracowana indywidualna ścieżka rozwoju.

Program managerski Akademia Sukcesora ma na celu stwarzanie warunków do wymiany doświadczeń i nauki oraz stworzenie społeczności sukcesorów z firm rodzinnych.

Wiemy, że jedną z unikalnych wartości jaką absolwenci wynoszą z tego programu jest nie tylko wiedza, praktyka, ale zalążek relacji międzyludzkich z innymi sukcesorami, a także z nestorami czy ekspertami – mówi dr Adrianna Lewandowska.

Instytut Biznesu Rodzinnego zaprasza na darmowy webinar dedykowany firmom rodzinnym.

Kiedy?

3 listopada, w godz. 18:00 – 20:00

Rejestracja jest bezpłatna.

Gość specjalny:

dr Adrianna Lewandowska – strateg, doradca i propagatorka firm rodzinnych w Polsce.