Design

Zieta Studio kończy 10 lat. Co ma w planach?

Oskar Zięta „Blow & Roll” w Muzeum Wiktorii i Alberta w Londynie.

Zieta Studio kończy 10 lat. Co ma w planach?

Oskar Zięta to jeden z najbardziej znanych na świecie polskich designerów. W tym roku Zieta Studio obchodzi jubileusz dziesięciolecia.

Oskar Zieta ujawnił, że studio ma dużo planów, ale o wielu z nich nie może jeszcze powiedzieć. Jesteśmy w pięknym studio, które daje nam możliwość łączenia projektowania w komfortowych warunkach z produkcją i prototypowaniem. Mam nadzieję, że to, co jeszcze przed nami, będzie zaskakujące, rewolucyjne i wniesie do świata ważną wartość. Mam w planach wdrażać w życie te pomysły i idee, które czekają w moim szkicowniku i które wymagają jedynie czasu oraz odpowiednich środków – powiedział w wywiadzie z okazji jubileuszu Oskar Zieta.

Czym jest Zieta Studio?

Jesteśmy obecnie interdyscyplinarną pracownią z zapleczem inżynieryjnym, produkcyjnym, projektowym, jak i badawczym. Dzięki naszej innowacyjnej technologii FiDU możemy działać w różnych sektorach przemysłu: od energetycznego, górniczego czy konstrukcyjnego, przez architekturę i przemysł motoryzacyjny, aż po design i sztukę – dodał.

To olbrzymie spektrum, w którym się nieustannie poruszamy przekraczając wszelkie granice i tworząc mądre i ciekawe realizacje. W skali globalnej wciąż jesteśmy małym statkiem, ale właśnie dzięki temu szybko reagujemy na zmiany i możemy pozwolić sobie na eksperymentowanie i wdrażanie innowacji – powiedział Oskar Zieta.

Rozmowę przeprowadziła Zofia Malicka z OKK! PR. Pytała artystę m.in. o jego debiut na międzynarodowej arenie, o sztukę w przestrzeni publicznej i o plany na przyszłość.