Newsroom

Salone del Mobile z zupełnie nową datą

298530585

Salone del Mobile z zupełnie nową datą

To postanowione. 60. edycja targów Salone del Mobile odbędzie się w przyszłym roku, nie tradycyjnie w kwietniu, a w dniach od 5 do 10 września, w Mediolanie.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Po długich i szeroko zakrojonych dyskusjach między Zarządem Salone del Mobile i Fiera Milano, którym powierzono zadanie znalezienia najlepszych możliwych rozwiązań, które umożliwią przeprowadzenie Salone del Mobile.Milano, gwarantując bezpieczeństwo w obliczu trwającej pandemii, organizatorzy w końcu są w stanie ogłosić datę przyszłorocznej edycji.

Claudio Luti, prezes Salone del Mobile, powiedział: Możliwość zorganizowania Salone w przyszłym roku jest absolutnym priorytetem dla wszystkich z nas, których życie kręci się wokół projektowania. W ciągu ostatnich kilku tygodni bardzo się staraliśmy, aby nie wygłaszać oświadczeń, które mogłyby zostać później odrzucone lub zrewidowane w świetle zmieniającej się sytuacji. Przesunięcie terminu Salone del Mobile to nie tylko kwestia zmiany kalendarza, ale także uwzględnienia wielu dni potrzebnych na rozstawienie i demontaż stoisk w różnych pawilonach, które z kolei muszą dostosować się do wymagań wielu innych targów odbywających się na terenie Fiera Milano. Teraz, gdy osiągnęliśmy najlepsze możliwe kompleksowe rozwiązanie, dzięki współpracy z Fiera Milano, jesteśmy w stanie potwierdzić nową datę.

Organizatorzy uważają również, że przeniesienie targów na wrzesień pozostawi wystarczająco dużo czasu, aby trwająca ostra faza pandemii ustąpiła, co da realną szansę na rozpoczęcie projektowania na poziomie globalnym.

Od kilku miesięcy klienci i projektanci z całego świata oraz śledząca nas na arenie międzynarodowej prasa nieustannie proszą nas o potwierdzenie terminu tej edycji. Będziemy tam i będziemy jeszcze bardziej atrakcyjni i bardziej zmotywowani, tak samo zmotywowani, jak firmy pracujące nad projektowaniem i produkcją możliwie najlepszych produktów. Po tak długim okresie fizycznego i społecznego dystansu w każdej sferze chcielibyśmy widzieć Salone jako okazję do rzeczywistego spotkania i dyskusji, a także szansę dla nas wszystkich, aby podzielić się naszym entuzjazmem z miastem pełnym nowych pomysłów – przekonywał Claudio Luti w komunikacie wydanym przez organizatorów.

60. edycja Salone del Mobile.Milano po raz pierwszy w historii zgromadzi wszystkie kategorie produktowe.