Design

Warsaw Home & Contract – 4 dni, 6 wydarzeń

Karim Rashid

Warsaw Home & Contract – 4 dni, 6 wydarzeń

Koncept Warsaw Home & Contract od kilku lat przyciąga publiczność do Ptak Warsaw Expo. W tym roku targi odbędą się w dniach 19-22 października, a ich gwiazdą będzie Karim Rashid.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Warsaw Home & Contract to ważna marka wśród biznesowych targów wnętrz w Europie. Prestiżowe przestrzenie Ptak Warsaw Expo, najlepsi designerzy (wśród nich między innymi Karim Rashid i Nika Zupanc), a także oryginalny koncept wydarzenia co roku przyciągają rekordową publiczność.

5 hal targowych, ponad 700 wystawców z całego świata, 100 tys. m kw. powierzchni i aż sześć odrębnych sektorów targowych – to wszystko czeka na uczestników Warsaw Home & Contract. To innowacyjne i organizowane na dużą skalę wydarzenie. Świadczy o tym nie tylko jego rozmach, nowoczesność i kreatywność przedstawiania ofert projektantów, producentów i designerów, ale również jego skuteczność. Kontraktacyjna formuła wydarzenia ułatwia rozszerzenie łańcucha dostaw, znalezienie odpowiedniego zaopatrzenia i podwykonawców, jak również ekspansje na nowe rynki.

Podczas Warsaw Home&Contract wystawcy podzieleni będą na sześć sektorów:

  • Warsaw Home Furniture – sektor meblarski
  • Warsaw Home Textile – sektor tekstylny
  • Warsaw Home Light – sektor oświetlenia
  • Warsaw Home Kitchen – sektor wyposażenia kuchni
  • Warsaw Home Bathroom – sektor wyposażenia łazienek
  • Warsaw Home Build – sektor architektury i materiałów wykończeniowych

Karim Rashid gwiazdą Warsaw Home & Contract

Ten znany na całym świecie projektant to jeden z najbardziej wyjątkowych głosów w dzisiejszym designie. Z ponad 4000 projektami w produkcji, ponad 300 nagrodami i pracą dla klientów z ponad 40 krajów, jest jednym z najbardziej cenionych twórców swojego pokolenia.

Projekty Karima obejmują towary luksusowe dla Christofle, Alessi, Veuve Clicquot i Riva 1920, egalitarne produkty dla Umbra, Paula Mitchella i 3M, ponadczasowe meble dla Bonaldo, Tonelli, BoConcept i Vondom, wyjątkowe oświetlenie dla Artemide i Fontana Artem, zaawansowane technologicznie produkty dla Asusa i SirinLabs czy kultowy branding Hugo Boss i Citibank. Współpracował też z Method, Paris Baguette, Kenzo i Eos.

Projektował nie tylko wnętrza. Na jego pomysłach oparte są Switch w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, projekt hotelarski dla Park Inn by Radisson Amsterdam City West, Temptation Resort Cancun oraz hotele ekonomiczne dla Prizeotel w Bremie, Hamburgu, Munster i Erfurcie.

Rashid jest laureatem nagrody American Prize for Design Lifetime Achievement, a także wieloletnim zdobywcą wyróżnień Red Dot, Chicago Athenaeum Good Design, Pentawards oraz IDSA Industrial Design Excellence. Posiada doktoraty honoris causa Carlton University, Pratt Institute, OCAD w Toronto, British Institute of Interior Design oraz Corcoran College of Art & Design.

Projektant odwiedzi Warsaw Home & Contract 20 października. Do Polski przyjedzie prosto z Nowego Jorku, by podzielić się prelekcją na temat designu. Będzie również do dyspozycji mediów i odwiedzających – weźmie udział w dedykowanym panelu Q&A.

Katalog wystawców i harmonogram wydarzenia można znaleźć na stronie internetowej Warsaw Home & Contract.