Design

W dialogu z architekturą

343693735

W dialogu z architekturą

Virtus Studio zaprasza na spotkanie online z cyklu Architektura – 11 marca o 11.00. Gościem specjalnym będzie Klara Janicka z APA Wojciechowski.

Reklama
visby.pl banner z promocją na łóżko

Temat czwartkowego spotkania to Osiedle Riverviewzespół siedmiu budynków o zróżnicowanej wysokości. Strzeliste bryły budynków z ceglaną elewacją i spadzistymi dachami nawiązują do historycznej zabudowy miasta.

Inwestycja ma bardzo szczególne położenie w Gdańsku, stąd odzwierciedla dwie twarze miasta: pierwszą – protestancką w duchu, drugą  – eklektyczną, barokową. W konsekwencji, od strony portowej projekt otrzymał, nawiązujący ceglanymi elewacjami do manieryzmu flamandzkiego, surowy i spokojny wygląd.

Druga strona to ciąg kamieniczek pozostający w dialogu z architekturą mieszczańską obecną w okolicy. Pośrodku znajduje się dziedziniec – wypełniona zielenią, półprywatna przestrzeń dla mieszkańców, otwarta w stronę kanału na Stępce. Również od strony kanału zlokalizowane są punkty usługowe, kafejki oraz promenada, tworząca przedłużenie spacerowego ciągu Gdańska. Plan zagospodarowania przestrzeni wykorzystuje jej pełny potencjał: odzwierciedla pierzejową zabudowę nabrzeży portowych, jednocześnie jest otwarty na przepływające tędy życie i daje kontakt z wodą.

Virtus Studio zaprasza na webinar, podczas którego architekt prowadząca projekt opowie o koncepcji i etapach powstawania Osiedla Riverview.