Design

Spójność narracji projektowanej architektury

Mirosław Nizio o architekturze

Spójność narracji projektowanej architektury

16 grudnia o 11.00 Virtus Studio zaprasza na ostatni w tym roku webinar architektoniczny. Gościem specjalnym spotkania z cyklu Architektura będzie Mirosław Nizio z Nizio Design International.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

16 grudnia o godzinie 11.00 odbędzie się 56. odcinek Webinarium Architektonicznego pt. „Narracja architektoniczna i ekspozycyjna. Spójność narracji w kreowaniu projektów muzealnych Nizio Design International”.

Prelegent – Mirosław Nizio to architekt, mecenas kultury, ekspert z 30-letnim doświadczeniem w dziedzinie projektowania przestrzeni publicznych. Punktem wyjścia do prowadzonej przez niego opowieści będzie rola kontekstu miejsca i historii w projektowaniu architektury. Posługując się przykładami własnych realizacji, Mirosław Nizio poruszy także zagadnienia związane z budowaniem narracji wystawy stałej w powiązaniu z bryłą obiektu i kontekstami oraz jej zmysłowym i emocjonalnym odbiorem przez zwiedzających. 

Wielokrotnie nagradzany projekt architektury i wystawy stałej Mauzoleum Martyrologii Wsi Polskich w Michniowie, czy powstające właśnie Interaktywne Centrum Bajki i Animacji przy Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, to tylko niewielka część dorobku pracowni. O tym, jak istotna jest spójność narracji projektowanej architektury, kontekstów miejsca i historii z wypełniającymi wnętrza budynków wystawami, Mirosław Nizio opowie podczas swojego wystąpienia 16 grudnia.

Jednym z patronów wydarzenia jest BIZNES.meble.pl.