Design

Rekordowa wiosenna edycja Domodesign

Domodesign 2023 - edycja wiosenna.

Rekordowa wiosenna edycja Domodesign

W dniach 24-25 marca Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zorganizowało „Domodesign. Weekend aranżacji wnętrz”. Wydarzenie cieszyło się dużym zainteresowaniem tych którzy są na etapie wyposażania lub zmiany aranżacji mieszkania czy domu, jak też profesjonalistów z branży, architektów i projektantów.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

O rekordowej wiosennej edycji Domodesign świadczyła nie tylko liczba zgłoszeń, wynikająca z potrzeby zmian, którą zwykle odczuwa się wiosną, ale też dużej chęci zdobywania wiedzy o nowych trendach, innowacyjnych rozwiązaniach oraz tajnikach projektowania wnętrz.

Wiosenna edycja Domodesign cieszyła się dużym zainteresowaniem. Chęć udziału w dedykowanych warsztatach oraz konsultacjach projektowych i zakupowych wyraziło ponad 600 osób. Byli to zarówno pasjonaci designu i wyposażenia wnętrz, chcący wzbogacić swoją wiedzę i umiejętności, jak też mieszkańcy Warszawy i okolic, którzy właśnie urządzają, remontują czy zmieniają aranżację swoich domów, bądź mieszkań. Na wydarzeniu pojawili się też profesjonaliści: architekci, projektanci wnętrz, fotograficy, styliści. Wszyscy oni mogli znaleźć w programie Domodesign coś interesującego.

Wysoka frekwencja podczas Domodesign świadczy o tym, że Domoteka przyciąga nie tylko wyjątkową ofertą wyposażenia wnętrz, ale także profesjonalizmem i wiedzą. Chcemy być dla naszych klientów przewodnikiem w świecie pięknych i funkcjonalnych wnętrz: pokazywać im nowości, prezentować trendy, edukować poprzez warsztaty, prezentacje czy porady ekspertów. Oni mają ogromną potrzebę poznawania nowości, zdobywania wiedzy, odkrywania fascynującego świata współczesnego designu i architektury – a my wychodzimy tej potrzebie naprzeciw. Jednym z naszych działań w tym kierunku jest cykl Domodesign – mówi Agata Brzezińska, Head of CEE z firmy Pradera, właściciela Domoteki.

Co wzbudziło zainteresowanie uczestników Domodesign?

Nieustannie słyszymy o możliwościach wykorzystywania sztucznej inteligencji w różnych dziedzinach życia. Nic dziwnego, że wykład Ernesta Domaradzkiego z Pracowni Forma Wizualna –  „Sztuczna inteligencja w architekturze wnętrz – co potrafi dziś i czym będzie jutro” – zgromadził liczne grono słuchaczy – głównie architektów i projektantów wnętrz. Zgodnie z oczekiwaniami dopisali też fani wnętrz loftowych, którzy uważnie wysłuchali wykładu dr. Jana Sikory i zasypali go pytaniami. Lista zainteresowanych udziałem w warsztatach projektowania w darmowym programie pCon.planner zapełniła się w rekordowym tempie – uczestnicy, pracując przez kilka godzin, mogli zmierzyć się samodzielnie z tematem projektu aranżacji kuchni. Dla profesjonalistów bardzo atrakcyjny okazał się warsztat Yassena Hristova i Agnieszki Możdzer „Dobre zdjęcia w każdym wnętrzu”. Ceniony fotograf i projektantka, współtwórczyni marki Miuform podzielili się swoimi sposobami na piękną wnętrzarską sesję. Wreszcie Mateusz Przystał z D61 Design w sposób niezwykle ciekawy i wciągający zabrał uczestników swojego wykładu do świata projektowania wnętrz nowoczesnych luksusowych aut.