Design

Projektanci wczoraj i dziś

Fiture.

Projektanci wczoraj i dziś

Do 28 marca w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego trwa wystawa „Young Design 2020 – Młodzi projektanci wczoraj i dziś. 12 lat perspektywy stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej”.

Reklama
Lectra banner śródtekstowy 7500x100 16.02.-15.03.2024

Co mogą zobaczyć zwiedzający wystawę w budynku IWP przy ul. Świętojerskiej 5/7? Przede wszystkim zwycięskie projekty tegorocznej edycji Young Design 2020 oraz projekty wybranych laureatów i finalistów z poprzednich 12. edycji konkursu.

Na czym zależy organizatorom?

Chcą zaprezentować młode pokolenie polskiego designu dokładnie takie, jakie ono jest, czyli przebojowe, odważne i śmiało sięgające po nowatorskie rozwiązania.

Jaki jest cel wystawy?

Ma ona pokazać drogę rozwoju poprzednich zwycięzców konkursu oraz to, jak stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej wpłynęło na rozwój ich karier.

Reklama
Banne 300x250 px Furniture Romania ZHali Imre

Czyje projekty są prezentowane na wystawie?

Po pierwsze – dwunastu tegorocznych finalistów, po drugie – wybranych laureatów i finalistów z lat poprzednich, którzy przedstawiają swój bogaty dorobek projektowy, mogą się też pochwalić współpracą z najlepszymi markami oraz udziałem w polskich i zagranicznych wystawach. Są wśród nich laureaci nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot, iF Design Award czy Dobry Wzór. Na wystawie obecne są ich najważniejsze projekty: wdrożone do produkcji (meble, ceramika, sprzęt AGD, narzędzia ogrodnicze, sprzęt medyczny itp.), ze szczególnym uwzględnieniem tych docenionych w kraju i na świecie w konkursach wzorniczych.

Wystawa zostanie zrealizowana również w formie wirtualnej.