Design

Projektanci wczoraj i dziś

Fiture.

Projektanci wczoraj i dziś

Reklama
Meblarski-1000-banner-srodtekstowy-750x100-gif-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Co mogą zobaczyć zwiedzający wystawę w budynku IWP przy ul. Świętojerskiej 5/7?

Przede wszystkim zwycięskie projekty tegorocznej edycji Young Design 2020 oraz projekty wybranych laureatów i finalistów z poprzednich 12. edycji konkursu.

Na czym zależy organizatorom?

Chcą zaprezentować młode pokolenie polskiego designu dokładnie takie, jakie ono jest, czyli przebojowe, odważne i śmiało sięgające po nowatorskie rozwiązania.

Jaki jest cel wystawy?

Ma ona pokazać drogę rozwoju poprzednich zwycięzców konkursu oraz to, jak stypendium im. prof. Wandy Telakowskiej wpłynęło na rozwój ich karier.

Czyje projekty są prezentowane na wystawie?

Po pierwsze – dwunastu tegorocznych finalistów, po drugie – wybranych laureatów i finalistów z lat poprzednich, którzy przedstawiają swój bogaty dorobek projektowy, mogą się też pochwalić współpracą z najlepszymi markami oraz udziałem w polskich i zagranicznych wystawach. Są wśród nich laureaci nagród w dziedzinie wzornictwa, w tym najważniejszych w branży, takich jak: Red Dot, iF Design Award czy Dobry Wzór. Na wystawie obecne są ich najważniejsze projekty: wdrożone do produkcji (meble, ceramika, sprzęt AGD, narzędzia ogrodnicze, sprzęt medyczny itp.), ze szczególnym uwzględnieniem tych docenionych w kraju i na świecie w konkursach wzorniczych.

Wystawa zostanie zrealizowana również w formie wirtualnej.