Design

Niebieski w męskim wnętrzu

Sypialnia. Fot. Marta Behling Pion Poziom.

Niebieski w męskim wnętrzu


Wnętrze wykończone w męskim stylu może być zarówno nowoczesne i ponadczasowe, jak i przytulne. Dowodem takiego aranżacyjnego kompromisu jest mieszkanie z ogródkiem, do którego jego właściciel wprowadził się na początku 2023 roku wraz z dwoma labradorami.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W projekcie nie mogło zabraknąć klasycznej czerni oraz białego ciepła, między innymi w postaci grzejnika marki Luxrad. Ciekawym elementem projektu autorstwa Zuzanny Kuc z ZU projektuje jest zabawa odcieniami. Kolor niebieski we wnętrzu to powiew aranżacyjnej świeżości w męskim wydaniu.

Jak optycznie powiększyć przestrzeń?

Pięćdziesięciosiedmiometrowe mieszkanie już od progu zaprasza granatem, który nie bez powodu już od kilku sezonów nazywany jest nową czernią. To barwa, która dominuje na siedzisku w postaci miękkich, pionowych paneli. Najciemniejszy kolor z palety barw jest jednak motywem przewodnim miejsca do przechowywania w przedpokoju, a także wąskiej komody ze skórzanymi uchwytami w kolorze camelowym.

Tropem koloru czarnego można podążyć do części dziennej, w której na pierwszy plan wyłania się lekko loftowa kuchnia z czarno-drewnianą zabudową. Ciekawym zabiegiem aranżacyjnym w tym pomieszczeniu jest połączenie dwóch rodzajów podłóg – szarego gresu i orzechowych desek. Zuzanna Kuc z ZU projektuje zadbała o optyczne powiększenie tej przestrzeni, dlatego też przy zabudowie kuchennej znalazło się miejsce na ogromne, niezwykle funkcjonalne lustro, za którym kryje się pojemna szafa.

Jak stosować kolor niebieski we wnętrzu?

Kulminacyjnym punktem strefy dziennej jest część wypoczynkowa, w której show kradnie niebiesko-biało-czarna paleta barw. Stalowo błękitna kanapa na stalowych, czarnych nogach została zestawiona z dywanem z chwostami, utrzymanym w podobnej kolorystyce. Subtelnego nawiązania do stylu boho dopełniają plecione osłony na doniczki. Delikatność odcieni została przełamana czarnym stolikiem kawowym i miękkim pufem w geometryczne wzory. Całość wieńczy abstrakcyjna grafika ścienna w czarnej oprawie, a także lampy o nietypowej konstrukcji.

A skoro już o zabawie kolorami mowa, to nie sposób nie zauważyć, że przełamaniem granatu, a jednocześnie nawiązaniem do niebieskiego motywu jest także łazienka, w której dominuje jasny błękit. Wyjątkowe w tym wnętrzu są pionowe kafelki, urozmaicone dodatkowo granatowymi płytkami o tym samym kształcie. Ten sam zabieg został zastosowany również pomiędzy szafkami w kuchni w odwrotnym układzie kolorystycznym. Całości domowego spa dopełnia szara podłoga, która jest kontynuacją kuchni i przedpokoju oraz świetnie koresponduje z drewnianą szafką pod umywalkę.

Loftowa kuchnia i część wypoczynkowa strefy dziennej. Fot. Pion Poziom.
Loftowa kuchnia i część wypoczynkowa strefy dziennej. Fot. Marta Behling Pion Poziom.

Błękitny klimat został przełamany bielą, której głównym przedstawicielem w tym wnętrzu jest grzejnik. Model Scala New od marki Luxrad to konstrukcja składająca się z trapezowych paneli poziomych, które doskonale korespondują z frezowanymi meblami łazienkowymi, a także z geometrycznym klimatem całego pomieszczenia. Innowacyjna, ale wciąż minimalistyczna forma to ta strona urządzenia grzewczego, która świetnie wpisuje się w aranżację całego mieszkania.

Grzejnik marki Luxrad swoją formą nawiązuje zarówno do nowoczesno-subtelnego stylu mieszkania, jak i do użytych materiałów. Jego drabinkowa konstrukcja oszczędza sporo miejsca, a do tego umożliwia optymalne ogrzanie pomieszczenia – podkreśla architektka Zuzanna Kuc.

Łazienka. Fot. Marta Behling Pion Poziom.
Łazienka. Fot. Marta Behling Pion Poziom.
Przedpokój. Fot. Marta Behling Pion Poziom.
Przedpokój. Fot. Marta Behling Pion Poziom.

Mieszkanie w męskim stylu wcale nie musi być surowe – ponadczasowa czerń i uniwersalne drewno, które zostały zestawione z bestsellerowym już granatem, ale także nietuzinkowymi odcieniami niebieskiego to połączenie tyleż stonowane, co rześkie i ciepłe.

Projekt: Wnętrze prywatne
Miejscowość: Warszawa
Design: Zu projektuje – Zuzanna Kuc
Zdjęcia: Marta Behling Pion Poziom