Newsroom

Agata z pierwszym sklepem internetowym za granicą

Sklep internetowy Agata na Słowacji.

Agata z pierwszym sklepem internetowym za granicą

Sieć meblowa Agata S.A. informuje o uruchomieniu sklepu online na Słowacji. E-commerce ze słowacką domeną to pierwszy zagraniczny sklep Agaty.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Jedna z najbardziej rozpoznawalnych sieci meblowych w kraju otworzyła nowy rozdział w swojej historii, uruchamiając sklep internetowy na terenie Słowacji. Pierwszy zagraniczny e-commerce Agaty już funkcjonuje. Dzięki niemu meble, oświetlenie czy dodatki dla domu z oferty Salonów Agata dostępne są dla naszych zagranicznych sąsiadów.

Ostatnie lata to czas rozwoju biznesu Agaty na terenie kraju. Polski dystrybutor mebli i akcesoriów wyposażenia wnętrz znany jest ze skuteczności działania. W ciągu ostatnich 5 lat powstało aż 16 nowych punktów sprzedaży stacjonarnej. Poza rozwojem salonów w największych miastach Polski i stałym powiększaniem oferty dopasowanej do potrzeb konsumentów, firma stawiała też na ekspansję w Internecie, poszerzając swoją działalność o kanał online, dzięki e-sklepowi agatameble.pl. Ofertę mebli i dodatków uzupełniły także dodatkowe usługi. To m.in. „Zamów online i odbierz w salonie” czy Megaskrytki – punkty typu lockers, umożliwiające szybki i sprawny odbiór zamówień internetowych.

Jak informują Salony Agata, przygraniczne sklepy należące do sieci od dawna cieszyły się ogromną popularnością wśród słowackich klientów. Ten trend zaowocował otworzeniem się marki na cały tamtejszy rynek. Uruchomiony we wrześniu 2022 roku słowacki sklep online pozwala na zakup asortymentu z Salonów Agata nie tylko osobom mieszkającym blisko granicy.

E-commerce na Słowacji i po słowacku

Działający pod osobnym adresem (www.agatanabytok.sk) e-commerce jest pierwszym zagranicznym sklepem marki. Dostosowano go do wymagań słowackich klientów, którzy nie muszą obawiać się o barierę językową, ponieważ zarówno cały sklep, jak i e-mailowa i telefoniczna obsługa klienta są w ich ojczystym języku. Dostawa zamówionych zakupów możliwa jest na terenie całej Słowacji.

Chcielibyśmy, aby nasza oferta dotarła do szerokiego grona odbiorców.W tym przypadku Słowacja była naszym naturalnym wyborem. Jej bliskość i dopracowanie procesów logistycznych pozwala na szybki i sprawny transport zamówień do klientów – komentuje Przemysław Gurban, dyrektor operacyjny Agata S.A.

Agata to nie tylko meble

Asortyment słowackiego sklepu online zbliżony jest do tego, co Salony Agata proponują polskim klientom. W ofercie znajdują się meble, ale również dodatki dla domu, dekoracje czy oświetlenie. Podobne są również mechanizmy promocji oraz oferowane na terenie Słowacji usługi posprzedażowe. Jedyne różnice wynikają z aspektów obowiązującego za granicą prawa.

ZOBACZ TAKŻE: Salony Agata w liczbach

Przedstawiciele firmy deklarują, że stale poszerzają asortyment. Pracują też nad dostępnością produktów, aby były jak najlepiej dopasowane do specyfiki słowackiego rynku. Na bieżąco analizują też zainteresowania słowackich klientów oraz to, jakie produkty kupują oni w salonach stacjonarnych.

Centrala firmy Agata S.A. mieści się w Katowicach. Jesienią ubiegłego roku firma świętowała swoje 70-lecie na polskim rynku.