Design

Metamorfoza domu pod Warszawą

Salon - metamorfoza domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design.

Metamorfoza domu pod Warszawą

Pracownia PRW Design zakończyła renowację domu pod Warszawą, który jej architekci zaprojektowali dekadę temu. Klienci nie wahali się powierzyć firmie kolejnego zadania – odświeżenia przestrzeni w taki sposób, by odpowiadała na aktualne potrzeby inwestorów, a także zmieniające się trendy.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Renowacja sprawiła, że powstała przestrzeń „szyta” na miarę mieszkańca. Spektakularna metamorfoza domu pod Warszawą jest dziełem pracowni PRW Design.

Renowacja była dla nas okazją, by ponownie połączyć się z historią tego miejsca. Każdy wybór materiału, każda linia designu ma swoje uzasadnienie i historię, którą ponownie odkrywamy razem z mieszkańcami domu – wyjaśnia architektka Katarzyna Skonieczko.

Salon – królestwo szarości

W salonie antracytowa elegancja ścian współgra z subtelną szarością i kremową bielą, tworząc efektowną głębię i nowoczesny charakter przestrzeni. Przemyślany dobór jasnych zasłon pięknie moduluje wpadające światło, dodając pomieszczeniu miękkiego blasku i przestronności. Sercem tego salonu jest komfortowy narożnik, który zaprasza do relaksu. Nad nim goszczą lampy Balloon od Bolia, pięknie wykonane w kolorze kości słoniowej. To przede wszystkim pochwała dla tradycyjnego rzemiosła. Stonowany dywan z geometrycznymi czarnymi pasami wprowadza nową dynamikę do pokoju. Jego wyraźny, ręcznie wykonany wzór jest dziełem Carpet Decor. I tak oto paleta antracytu, szarości i bieli tworzy przestrzeń, która jest równocześnie nowoczesna, jak i ponadczasowa.

Odmieniona kuchnia

Kuchnia przeszła transformację, a jej centralnym punktem jest wyspa z eleganckim ryflowaniem. Dopełnia ją lśniący granit Black Forest na blacie i antracytowe panele ścienne zabudowy. Każdy element, od lakierowanych frontów po skandynawskie uchwyty, został zaprojektowany z myślą o estetyce i ergonomii. Oświetlenie od Nowodvorski – model Pear, to kropka nad „i” tej przemyślanej przestrzeni. Wszystko tu ma swoje miejsce, od ciepłych szarych i białych frontów, po delikatne światło padające na kolekcję wyselekcjonowanej porcelany. Natomiast wygodę wielu kuchennych prac podnoszą wysokiej klasy zlewozmywak i bateria firmy Blanco.

Kuchnia - metamorfoza domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design.
Kuchnia – renowacja domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design. Fot. Wnętrza w obiektywie.

Metamorfoza domu to przemiany łazienek

Przeobrażenia łazienek są dowodem na to, że można połączyć funkcjonalność z luksusem, nawet w ograniczonym metrażu. Ponadto główna łazienka zyskała na charakterze dzięki eleganckim płytkom Tubądzin w odsłonach Grand Cave graphite i Terrazzo grey, oddzielonym mosiężną listwą, co wprowadza złoty akcent na posadzce. Dodatkowo, ryflowana zabudowa pod umywalką oraz granitowe blaty są przykładem ponadczasowej trwałości i stylu. Elegancję podkreślają przede wszystkim lampy Kaspa Longis w złotym wykończeniu, a przezroczysta szklana półka pod umywalką dodaje lekkości i utrzymuje czystość linii.

Toaleta - metamorfoza domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design.
Toaleta – renowacja domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design. Fot. Wnętrza w obiektywie.
Łazienka - metamorfoza domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design.
Łazienka – renowacja domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design. Fot. Wnętrza w obiektywie.

Łazienka dla gości zachwyca, z kolei, subtelnymi barwami i wyszukanym designem. Ryflowana szyba, stanowiąca subtelną barierę między łazienką a salonem, pięknie rozprasza światło, zachowując jednocześnie poczucie przepływu i otwartości. Wnętrze tej toalety, z paletą stonowanej brzoskwini i ziemistym terrazzo, tworzy harmonijną całość, ocieplając przestrzeń i dodając jej świetlistości.

Domowy azyl – sypialnia

Sypialnia, serce domowego azylu, zyskała na głębi i spokoju dzięki zastosowaniu matowych, spokojnych tonacji. Kluczowym elementem stały się tutaj lampy nocne od Kaspa, które swoim subtelnym światłem tworzą idealne warunki do relaksu.

Sypialnia - metamorfoza domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design.
Sypialnia – renowacja domu pod Warszawą autorstwa pracowni PRW Design. Fot. Wnętrza w obiektywie.

Chcieliśmy, aby sypialnia stała się przestrzenią maksymalnie kojącą i intymną. Użycie tkanin o bogatej teksturze i ciepłych, neutralnych kolorach pomogło nam osiągnąć ten cel – mówi Skonieczko. Na uwagę zasługują również starannie dobrane zasłony w odcieniu przygaszonego różu oraz dekoracje, które dodają charakteru bez zakłócania spokojnej atmosfery.

Mały/wielki metraż, czyli metamorfoza domu

Zakończenie projektu renowacyjnego przez PRW Design dowodzi, że nawet w małych przestrzeniach można osiągnąć wielką zmianę. To przypomnienie, że ograniczenia przestrzenne mogą być początkiem czegoś wyjątkowego, kiedy są właściwie zrozumiane i kreatywnie wykorzystane.

Każda przestrzeń, niezależnie od jej rozmiarów, ma potencjał, by stać się absolutnie wyjątkowa. Naszym zadaniem jako architektów jest odkrycie tego potencjału i przekształcenie go w przestrzeń, która nie tylko odpowiada na potrzeby mieszkańców, ale także inspiruje ich na co dzień. W PRW Design wierzymy, że odpowiedni design i przemyślane rozwiązania mogą całkowicie odmienić każde wnętrze, niezależnie od wyzwań, jakie stawia przed nami metraż – podsumowuje Katarzyna Skonieczko z PRW Design.