Design

Luksusowy azyl: sypialnia połączona z łazienką

Apartament, w którym ważną rolę odgrywa sypialnia połączona z łazienką.

Luksusowy azyl: sypialnia połączona z łazienką

Oto unikalny apartament z otwartą łazienką i sypialnią. Przekonaj się, jak duet architektoniczny Raca Architekci optymalnie wykorzystał w nim przestrzeń.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Luksusowy projekt renowacji przy tytułowej ulicy Szymanowskiego zaprojektował i zrealizował duet architektoniczny Raca Architekci. Strefa wejściowa została zaprojektowana bez hollu, aby zwiększyć wielkość pomieszczenia i poprawić komfort. Inteligentny układ salonu, sypialnia połączona z łazienką i pokój muzyczny tworzy optymalną równowagę między miejscem odosobnienia a przestronną częścią dzienną.

Na powierzchni 79 m2 architekci stworzyli niezwykłą oazę wśród zgiełku Gdańska. Inwestor poprosił ich przede wszystkim o optymalny układ. Zależało im także na inteligentnych rozwiązaniach w zakresie przechowywania w połączeniu ze stylowym i nowoczesnym designem.

Design z głębią

Po wejściu do apartamentu ukazuje się szeroka gama kompozycji form geometrycznych i naturalnych materiałów. Różne rodzaje drewna, kamień naturalny i welur nadają wnętrzu głębi. Pomimo minimalistycznego designu, wielowymiarowe wnętrze tworzy niezwykłe wrażenie wizualne dzięki różnym słojom drewna i różnorodnym powierzchniom.

Wreszcie, stonowane niuanse palety kolorów podkreślają spokojny ogólny obraz: ciepłe odcienie szarości, ciemna benzyna podkreślona złotem i matowa czerń tworzą powtarzające się elementy projektu w połączeniu z ciepłymi odcieniami drewna.

Przestrzeń do życia: komfortowe mieszkanie o powierzchni 79 m2

Bez wątpienia sercem mieszkania jest przestronny pokój główny, w którym znajdują się salon i jadalnia oraz kuchnia. Meble kuchenne w ciepłych odcieniach szarości wieńczy blat wykonany ze szlachetnego marmuru Bardiglio, który tworzy wyspę kuchenną. Kuchnię uzupełniają kontrastujące złote akcesoria, które przypominają biżuterię.

Apartament na Szymanowskiego.
Inteligentny układ salonu, sypialni, łazienki i pokoju muzycznego zapewnia optymalną równowagę między odosobnieniem a przestronną częścią dzienną. (Źródło zdjęcia: ©Tom Kurek/Design: Raca Architekci).

Pozostała część głównego pomieszczenia obejmuje jadalnię i salon, które – dzięki dużym frontom okiennym – wpuszczają mnóstwo naturalnego światła dziennego i oferują zapierający dech w piersiach widok na historyczną dzielnicę Strzyże. Pomimo otwartej przestrzeni, wysokiej jakości welurowe zasłony w kolorze petrol gwarantują prywatność. Liczne praktyczne szafy wnękowe zapewniają porządek w przestrzeni mieszkalnej oraz wprowadzają spokój i elegancję do całego apartamentu.

Idealne miejsce do relaksu: sypialnia połączona z łazienką

Ekskluzywny styl umeblowania rozciąga się na sypialnię, która łączy się bezpośrednio z łazienką przez imponujące szklane drzwi w stylu loftowym. Zasłony zapewniają prywatność. Wyrafinowana strefa mycia przyciąga wzrok, składając się z konsoli z naturalnego kamienia z formowanym panelem tylnym i eleganckiej, delikatnej umywalki nadblatowej z serii Luv firmy Duravit – niezwykły zestaw, który doskonale komponuje się z całym wnętrzem. Ten sam owalny język projektowania znajduje odzwierciedlenie w lustrze łazienkowym, które tworzy harmonijny kontrast z drewnianą ścianą wyłożoną panelami. Pomimo ograniczonej przestrzeni, stworzono ekskluzywną, idealną łazienkę.