Newsroom

Największe targi w relacjach BIZNES.meble.pl

Największe targi na świecie w czerwcowo-lipcowym BIZNES.meble.pl.

Największe targi w relacjach BIZNES.meble.pl

Najnowszy BIZNES.meble.pl relacjonuje najważniejsze dla branży meblarskiej targi – od Mediolanu, przez Kolonię, po Hanower.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Ostatnie dwa miesiące były dla branży niezwykle intensywne. Wiosenny maraton targowy, w którym uczestniczyła również nasza redakcja, rozpoczął się podczas Salone del Mobile.Milano. Stamtąd branża przeniosła się na Interzum do Kolonii, a następnie na targi LIGNA do Hanoweru. W międzyczasie we Włoszech odbyło się Proposte, a w Polsce Łódź Design Festival. Podsumowując wizyty na kluczowych dla branży imprezach, staramy się też pokazać, jakie trendy wykreowały największe targi na świecie.

Wakacyjne wydanie to przede wszystkim targowe relacje. Jednak to nie wszystko, co przygotowaliśmy. W BIZNES.meble.pl, nr 6-7/2023 przeczytasz ponadto o tym, jak dotkliwe są dla branży meblarskiej negatywne skutki kryzysu gospodarczego. Ciekawą lekturą z pewnością będzie też ciąg dalszy przemyśleń Wiesława Kalinowskiego na temat branżowych procedur.

Bezpieczeństwo przede wszystkim

Jak ważne jest w rozwoju dzieci i młodzieży poczucie bezpieczeństwa, w oparciu o raport „Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” fundacji UNAWEZA, pokazują teksty, które zostały opublikowane w temacie wydania.

Natomiast o łączeniu biznesu i wartości chrześcijańskich opowiada Leszek Adamski, założyciel, prezes i współwłaściciel firmy Folmag Polska. W chilloucie pokazujemy też kulisy największych na świecie targów, przede wszystkim spotkania i wieloletnie relacje.

O tym wszystkim przeczytasz w najnowszym BIZNES.meble.pl. Zapraszamy do lektury:

BIZNES.meble.pl, nr 6-7/2023

Nie tylko największe targi, czyli co znajdziesz w BIZNES.meble.pl?

Od redakcji

FELIETONY

Przygotowując się na 2025

Gdzie jest granica kosztowego ping-ponga?

RAPORT

Nie jest dobrze, jest „mniej źle”
Prognozy na pierwszą połowę 2023 roku przewidywały, że będzie to okres, w którym branża meblarska najsilniej odczuje negatywne skutki kryzysu gospodarczego wywołanego przez pandemię, dodatkowo nasilonego przez konflikt za naszą wschodnią granicą.

BRANŻA

Wiadomości

Największe na świecie targi – relacje z Interzum i LIGNY:

Zrównoważony rozwój
Koncentrując się na idei neoekologii, targi Interzum położyły nacisk na zrównoważony rozwój, ochronę klimatu, efektywne gospodarowanie zasobami i przyszłościowe planowanie. Często podejmowano tematy takie jak efektywne gospodarowanie zasobami, inteligentne materiały, odnawialne źródła energii lub recykling i upcykling.

Nowe scenariusze dla przemysłu
Przez pięć dni, od 15 do 19 maja, wiodące na świecie targi obróbki drewna LIGNA 2023, obfitowały w innowacje, inspiracje i sprzyjały nawiązywaniu kontaktów. 1.300 firm z 50 różnych krajów w odpowiedzi na wyzwania związane z transformacją zaprezentowało przede wszystkim rozwiązania dla przemysłu drzewnego, meblarstwa i rzemiosła.

To zadziałało
Rozmowa z Jackiem Augustyniakiem, prezesem Zarządu firmy Trebord.

Nie uciekaj!
Twoja dotychczasowa styczność z procedurami jest tak zła, że odpuszczasz temat? Pewnie były fatalnie napisane i nie wnosiły nic w Twojej codziennej pracy. Nikt nie chciał ich przestrzegać. Jeśli nawet zostały napisane – to kończyły życie w segregatorze.

Tym żyła branża: Proposte, Salone del Mobile.Milano, Łódź Design Festival

To już trzydzieści lat
Jubileuszowa, 30. edycja Proposte zakończyła się wzrostem liczby odwiedzających i zadowoleniem wystawców. Zwiedzający mogli podziwiać tkaniny meblowe, zasłony, lamówki i okładziny ścienne.

DESIGN

Wiadomości

Jak Mediolan widzi przyszłość designu?
Salone del Mobile.Milano pod nowymi auspicjami, po doświadczeniu pandemii i w wymagających warunkach geopolitycznych, otwiera się na wyzwania dotyczące klimatu i zasobów. W centrum tegorocznej edycji stanął człowiek – jego emocje i potrzeby – a targi nie uniknęły trudnych pytań o to dokąd zmierza design.

SaloneSatellite – tu wszystko się zaczyna
Wydarzenie poświęcone twórcom poniżej 35 roku życia po raz kolejny udowodniło, że jest bezkonkurencyjnym miejscem spotkań dla przedsiębiorców, łowców talentów i obiecujących projektantów. Przede wszystkim zaś trampoliną do świata biznesu.

Zaprojektować lepszą przyszłość
Motyw tegorocznej edycji Łódź Design Festival to „Future Perfect”. W czasach coraz to nowych kryzysów i wyzwań jedną z najbardziej problematycznych i pociągających zarazem kategorii jest przyszłość. Jaka będzie i co możemy zrobić, by była lepsza? W dniach 18-28 maja w Fabryce Sztuki odbyły się wystawy, wykłady, warsztaty oraz rozmowy, w których udział wzięli uznani polscy projektanci, architekci i teoretycy designu.

Trendy

Nowości

Temat wydania: Meble 18-

Młode głowy pragną bezpieczeństwa
Wyniki raportu „Młode głowy. Otwarcie o zdrowiu psychicznym” fundacji UNAWEZA są przejmujące i wskazują na ogromne poczucie bezradności wśród dzieci. Jak możemy im pomóc?

Ramy bezpieczeństwa
Tak jak wymagający jest pierwszy okres życia dziecka, tak duża odpowiedzialność rodziców za zapewnienie mu bezpieczeństwa i warunków do prawidłowego rozwoju.

Dobrej nocy
Jedno na troje dzieci i młodzieży ma problemy ze snem. Zagwarantujmy ich dobrą noc.

CHILLOUT

Zawsze można zacząć od nowa
Czy da się połączyć biznes i wartości chrześcijańskie? Jak najbardziej, co pokazuje życie Leszka Adamskiego, założyciela, prezesa i współwłaściciela firmy Folmag Polska a jednocześnie pastora Kościoła Bożego w Chrystusie (protestanckiego) w Mysłowicach.

Za kulisami największych targów na świecie

Między nami design jest
Nie ma drugiego takiego miejsca na całej kuli ziemskiej, w którym na jeden metr kwadratowy przypada tyle projektantek i tylu projektantów, co na Salone del Mobile.Milano. W tym roku targi wróciły do kwietniowego terminu, a sektor kreatywny, z nieskrywaną radością, czerpał energię ze spotkań, które w tradycyjnej formule odbywały się w ramach tygodnia designu w Mediolanie.

Patrzymy w przyszłość
Czy przyszłość możemy wspólnie zaprojektować? Na poważne pytania w niepowtarzalnej festiwalowej atmosferze odpowiadał Łódź Design Festival.

Kartka z Interzum
Nareszcie!!! Na spotkania w Kolonii czekaliśmy 4 lata. Było warto.

Hiszpańskie klimaty
19 maja w siedzibie firmy Metalmex odbył się wernisaż wystawy „Wytańczyć Ogień”. Była to ekscytująca podróż do przepełnionej zabytkami i pięknymi krajobrazami Hiszpanii, od zawsze kojarzonej z flamenco, corridą, Pablo Picasso, Salvadorem Dali, znakomitym jedzeniem i wybornym winem, a towarzyszyły jej prace Renaty Brzozowskiej.

LIGNA mniej lub bardziej oficjalnie
Organizatorzy targów w Hanowerze zapewnili uczestnikom wydarzenia warunki do wymiany doświadczeń, a ponadto do prowadzenia rozmów na żywo i zacieśniania więzi międzyludzkich. Po czteroletniej przerwie LIGNA powróciła też bardziej otwarta na niestandardowe, spontaniczne działania.

Felietony

Na okładce: Leszek Adamski, założyciel, prezes i współwłaściciel firmy Folmag Polska.