Design

Łazienkowe smaczki AGAPE prosto z Mediolanu

Włoska marka wyposażenia łazienek AGAPE trwa nieprzerwanie od roku 1973 i zgodnie z przyjętą przez siebie doktryną stawia na inn

Łazienkowe smaczki AGAPE prosto z Mediolanu

Włoska marka wyposażenia łazienek AGAPE trwa nieprzerwanie od roku 1973 i zgodnie z przyjętą przez siebie doktryną stawia na innowacyjność, badania, spójność, nowe materiały i elastyczne rozwiązania. 

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Z AGAPE współpracują, projektując dla niej znane i cenione nazwiska projektantów ze świata designu i to właśnie ich projekty można było podziwiać na stoisku firmy, na ostatnich targach w Mediolanie Salone del Mobile 2013  – oto kilka z nich:

PEAR CUT i PEAR INCASSO projekt Patricia Urquiola

PEAR to wanna z białego kompozytu o nazwie Exmar. Występuje w dwóch wersjach: do  zabudowania oraz jako wolnostojąca. Cechą charakterystyczną dla Pear są miękkie i łagodnie zaokrąglone linie, szczególną uwagę należy zwrócić na wannę wolnostojącą i jej szare wykończenie zewnętrznych krawędzi. 

900XL projekt Benedini Associati

Umywalka z tworzywa Ceramilux.  Występuje w wykończeniu błyszczącym lub matowym. Opcjonalnie może posiadać wieszak na ręcznik z polerowanej stali.

TED projekt Daniele Dalla Pellegrina

Bardzo praktyczny  i funkcjonalny stojak na ręcznik i drobne akcesoria łazienkowe. Dodatkowo został wyposażony w półkę z tworzywa Solid Surface z regulacją wysokości.

PLUS projekt Javier Lopez

PLUS – łazienkowa szafka, której fronty pełnią funkcję wieszaków na ręczniki. We wnętrzu znajdują się praktyczne półki i szuflady.

815 projekt Benedini Associati

Forma umywalki  nablatowej  815  jest dość masywna, idealnie kontrastuje z cienkim blatem i frontami szafek. Asymetryczny kształt zagłębienia oraz jego miękki linie przypominać mają wyżłobienie powstałe na skutek naturalnego procesu erozji wodnej. Dostępna z marmuru Bianco di Carrara lub z kompozytu Ceramilux, w  wykończeniu błyszczącym lub matowym.

BJHON projekt Angelo Mangiarotti

BJHON  to kolekcja umywalek wzorowana na ogrodowych donicach, które w 1970 roku zaprojektował ten sam człowiek – Angelo Mangiarotti.  Może być wykonana z białego kompozytu Cristalplant®, marmuru lub kamienia Pieta. Umywalka, wsparta na kolumnie i występuje w wersji wolnostojącej. Niecka umywalki występuje w dwóch kształtach, jej zaletą jest fakt, że może być używana również osobno, jako umywalka nablatowa. Dostosowana jest do szafek z oferty AGAPE z  systemów Flat XL i Evoluzione.

OTTOCENTO INCASSO projekt Benedini Associati 

Z białego kompozytu Cristalplant® wanna Ottocento występuje  w wersji do zabudowania. Odpływy w wannie: w dnie i przelewowy są do wyboru w wykończeniu chromowym matowym lub błyszczącym.

MEMORY SCALDA SALVIETTE projekt Benedini Associati

Memery są to podgrzewane wieszaki na ręczniki wykonane ze stali chromowanej lub malowanej na biało lub czarno.

„X”projekt Benedini Associati

Po nazwą „X” kryje się o uniwersalnym zastosowaniu, występujące w wersji niższej i wyższej praktyczne siedzisko.
„X” niskie wyposażone jest w tacę i może służyć jako stolik na podręczne akcesoria łazienkowe. Bez tacy siedzisko pełny funkcję niskiego stołka, które można wykończyć czarną lub jasnobrązową skórą.
„X” wysokie ( bez tacy ) posłużyć może jako praktyczny wieszak na ręczniki. „X” wykonane są z drewna dębowego w wykończeniu naturalnym, brązowym oraz ciemnego dębu lub w z drewna teakowego.

fot. Agape
opr.md