Design

Kolor Roku 2022 według Pantone

Kolor Roku 2022 Pantone

Kolor Roku 2022 według Pantone

Już wiadomo, jaki kolor zdominuje nadchodzący rok. PANTONE® 17-3938 Very Peri, czyli Pantone Color of the Year 2022, jest odważny, zachęca do twórczej inwencji i kreatywności.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Pantone, światowy autorytet w dziedzinie kolorów, dostawca profesjonalnych standardów języka kolorów i rozwiązań cyfrowych dla społeczności projektantów, przedstawił 9 grudnia nowy odcień niebieskiego, PANTONE 17-3938 Very Peri, dynamiczny, marmurkowy błękit z ożywiającym fioletowo-czerwonym podtonem, jako Kolor Roku Pantone na rok 2022. Łącząc wierność i stałość niebieskiego z energią i ekscytacją czerwieni, ten najszczęśliwszy i najcieplejszy z niebieskich odcieni wprowadza energetyzującą mieszankę nowości.

Ukazując beztroską pewność siebie i śmiałą ciekawość, które ożywiają naszego twórczego ducha, intrygujący PANTONE 17-3938 Very Peri pomaga nam ogarnąć ten zmieniony krajobraz możliwości, otwierając nas na nową wizję, gdy piszemy nasze życie na nowo. Wzbudzając wdzięczność za niektóre z cech, które reprezentuje kolor niebieski, uzupełniony o nową perspektywę, która rozbrzmiewa w dzisiejszych czasach, kolor PANTONE 17-3938 Very Peri stawia przyszłość w nowym świetle.

Symbol przemian

Żyjemy w czasach transformacji. Kolor PANTONE 17-3938 Very Peri to symbol globalnego nastroju chwili obecnej i przemian, przez które przechodzimy. Wychodząc z intensywnego okresu izolacji, nasze wyobrażenia i standardy zmieniają się, a nasze fizyczne i cyfrowe życie łączy się na nowe sposoby. Cyfrowy design pomaga nam rozciągnąć granice rzeczywistości, otwierając drzwi do dynamicznego wirtualnego świata, w którym możemy odkrywać i tworzyć nowe możliwości kolorystyczne. Wraz z trendami w grach, rosnącą popularnością Metaverse i rosnącą społecznością artystyczną w przestrzeni cyfrowej PANTONE® 17-3938 Very Peri ilustruje fuzję współczesnego życia i to, jak trendy kolorystyczne w świecie cyfrowym przejawiają się w świecie fizycznym i vice versa.

W miarę jak wkraczamy w świat bezprecedensowych zmian, wybór PANTONE 17-3938 Very Peri wnosi nową perspektywę i wizję zaufanej i uwielbianej rodziny niebieskich kolorów – mówi Leatrice Eiseman, Executive Director Pantone Color Institute. – Obejmując cechy błękitów, a jednocześnie posiadając fioletowo-czerwony podtekst, PANTONE 17-3938 Very Peri prezentuje energiczne, radosne nastawienie i dynamiczną obecność, która zachęca do odważnej kreatywności i pomysłowej ekspresji.

Kolor Roku Pantone odzwierciedla to, co dzieje się w naszej globalnej kulturze, wyrażając to, czego ludzie szukają, na co kolor może mieć nadzieję odpowiedzieć – dodała Laurie Pressman, wiceprezes Pantone Color Institute. – Stworzenie nowego koloru po raz pierwszy w historii naszego edukacyjnego programu kolorów Pantone Color of the Year odzwierciedla globalną innowację i zachodzącą transformację. Ponieważ społeczeństwo nadal uznaje kolor za krytyczną formę komunikacji oraz sposób wyrażania i wpływania na idee i emocje, a także angażowania się i nawiązywania kontaktów, złożoność tego nowego odcienia niebieskiego z domieszką czerwieni i fioletu podkreśla ekspansywne możliwości, które stoją przed nami.