Newsroom

ZOW zmienia termin

Fot. Thomas Klerx, Koelnmesse.

ZOW zmienia termin

W związku ze wzrostem liczby zakażeń koronawirusem w Niemczech – ZOW – targi dla dostawców mebli i branży wyposażenia wnętrz – zostały przesunięte na maj 2022 roku.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

W ramach ZOW, co dwa lata, producenci prezentują akcesoria i komponenty do produkcji mebli i wyposażenia wnętrz, spotykając się z projektantami, rzemieślnikami, architektami i stolarzami. To popularne wydarzenie biznesowe, podczas którego u dostawców składane są ważne zamówienia dla branży meblarskiej w Niemczech i w krajach sąsiednich, miało się odbyć w Bad Salzuflen w dniach 8-10 lutego 2022 roku.

ZOBACZ TAKŻE: ZOW 2022 – analogowe targi dostawców

Rosnąca liczba zakażeń koronawirusem w Niemczech i w całej Europie postawiły jednak przed branżą nowe wyzwania.

Matthias Pollmann, Vice President Trade Fair Management Koelnmesse, zauważa, że rośnie niepewność wśród firm odnośnie tego, czy udział w targach byłby obecnie czymś właściwym i odpowiedzialnym.

Z naszych licznych rozmów jasno wynika, że większość firm nie jest przygotowana do udziału w ZOW w lutym 2022 jako zwiedzający lub wystawcy, a ich przedstawiciele mają poważne wątpliwości, co do tego czy impreza może z powodzeniem ruszyć za kilka tygodni – kontynuuje Pollmann. – W ścisłej współpracy z Messe Ostwestfalen doszliśmy do wniosku, że nie możemy zorganizować ZOW, uznanego wydarzenia branżowego w zaplanowanym terminie. Jesteśmy zatem zmuszeni do przełożenia ZOW na maj 2022 r.

Profesjonalna wymiana i nawiązywanie kontaktów na każdym ZOW stanowią podstawę dla przyszłościowych innowacji i rozwoju nowych produktów. Oznacza to, że targi w nowym terminie – od 3 do 5 maja 2022 r. – nadal będą dostarczać ważnych impulsów biznesowych dla branży meblarskiej.