Design

Jakie będą biura przyszłości?

Wydarzenie było debiutem brytyjskiego Connection na polskim rynku, a tematem były biura przyszłości.

Jakie będą biura przyszłości?

O tym, jakie będą nowoczesne miejsca pracy i jakie meble sprawdzą się w tzw. collaborative spaces, można było dowiedzieć się podczas Connection Days w Warszawie, które odbyły się 14-15 marca 2023 r. w salonie firmowym Flokk.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Flokk jest norweskim domem marek, dostarczającym kompleksowe rozwiązania do przestrzeni biurowych. Pod koniec ubiegłego roku do portfolio firmy dołączyła brytyjska marka Connection, która obecnie wchodzi na rynek polski. Z tej właśnie okazji, w salonie firmowym Flokk w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 12a, w dniach 14-15 marca odbyły się Connection Days. Na zaproszonych gości czekało szereg atrakcji oraz inspirujących spotkań z przedstawicielami marki i designerami. Wszystko to w nowoczesnej oprawie biurowej z portfolio marek Flokk.

Connection Days w salonie firmowym Flokk w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 12a.
Connection Days w salonie firmowym Flokk w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 12a.

Pierwszego dnia, 14 marca we wtorek w godzinach 14.15 – 18.30 odbyło się spotkanie inaugurujące pojawienie się marki Connection na rynku polskim. Podczas niego oficjalnie zaprezentowano portfolio brytyjskiego producenta mebli biurowych, którego dewiza brzmi: „space that works” („przestrzeń, która pracuje”). W duchu tego hasła powstają meble do przestrzeni typu collaboration spaces, ułatwiające współpracę między członkami zespołu czy też interdyscyplinarnie między zespołami. O nich właśnie opowiadała przybyła na wydarzenie Elizabeth Bene. Przedstawicielka marki mówiła m.in. o tym jak meble Connection wspierają każdy rodzaj pracy – zarówno w skomplikowanych i współzależnych przestrzeniach biurowych i coworkingowych poprzez duże projekty edukacyjne czy mniejsze biura. Zwracała też uwagę, jak dobre zrozumienie potrzeb nowoczesnych środowisk komercyjnych, edukacyjnych i sektora publicznego pozwala Connection dostosować ofertę do zmieniających się praktyk pracy. Współpraca, skupienie, spotkania i życie towarzyskie w biurze – to cztery filary, które obecnie interpretują sposób, w jaki ludzie pracują, dlatego też stanowią fundament portfolio Connection.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa marka w portfolio Flokk

Równie inspirujące było spotkanie z dr Joanną Jurgą – projektantką produktu i przestrzeni, badaczką w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczynią w School of Form Uniwersytetu SWPS. Specjalista od projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa, przybliżyła zgromadzonym gościom zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego oraz jego roli w aranżacji współczesnych przestrzeni biurowych. To one są bowiem obecnie kluczowym zasobem, a ich definiowanie wpływa na fizyczne i emocjonalne nastawienie, tworzy kulturę organizacji i oddziałuje na produktywność osób w niej przebywających.

Dr Joanna Jurga – projektantka produktu i przestrzeni, badaczka w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczyni w School of Form Uniwersytetu SWPS.
Dr Joanna Jurga – projektantka produktu i przestrzeni, badaczka w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczyni w School of Form Uniwersytetu SWPS.

15 marca z kolei, podczas dnia otwartego, przybyli goście mogli w pełni zapoznać się z ofertą marki, która została wyeksponowana w przestrzeni salonu Flokk. Uwagę przybyłych zwróciły kompaktowe mini biura z kolekcji Rooms od Connection, które można łatwo konfigurować. Różnorodne formy i kształty parawanów, ścianek działowych nie tylko wydzielają, ale także wygłuszają otwarte przestrzenie biur, ułatwiając tworzenie formalnych i mniej formalnych miejsc spotkań – o czym zgromadzeni goście przekonali się na żywo. Poza kolekcją Rooms, można było zapoznać się z innymi bestsellerami marki Connection, między innymi designerskimi, okrągłymi stanowiskami do pracy Kuppel. Do dyspozycji gości spragnionych rzetelnej i fachowej wiedzy pozostawali eksperci firmy Flokk, którzy podczas Connection Days odpowiadali na wszystkie pytania, służyli wsparciem i profesjonalnym doradztwem.