Design

Jakie będą biura przyszłości?

Wydarzenie było debiutem brytyjskiego Connection na polskim rynku, a tematem były biura przyszłości.

Jakie będą biura przyszłości?

O tym, jakie będą nowoczesne miejsca pracy i jakie meble sprawdzą się w tzw. collaborative spaces, można było dowiedzieć się podczas Connection Days w Warszawie, które odbyły się 14-15 marca 2023 r. w salonie firmowym Flokk.

Flokk jest norweskim domem marek, dostarczającym kompleksowe rozwiązania do przestrzeni biurowych. Pod koniec ubiegłego roku do portfolio firmy dołączyła brytyjska marka Connection, która obecnie wchodzi na rynek polski. Z tej właśnie okazji, w salonie firmowym Flokk w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 12a, w dniach 14-15 marca odbyły się Connection Days. Na zaproszonych gości czekało szereg atrakcji oraz inspirujących spotkań z przedstawicielami marki i designerami. Wszystko to w nowoczesnej oprawie biurowej z portfolio marek Flokk.

Connection Days w salonie firmowym Flokk w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 12a.
Connection Days w salonie firmowym Flokk w Warszawie przy ul. Konstruktorskiej 12a.
Reklama
Banner Bank Santander - konto firmowe

Pierwszego dnia, 14 marca we wtorek w godzinach 14.15 – 18.30 odbyło się spotkanie inaugurujące pojawienie się marki Connection na rynku polskim. Podczas niego oficjalnie zaprezentowano portfolio brytyjskiego producenta mebli biurowych, którego dewiza brzmi: „space that works” („przestrzeń, która pracuje”). W duchu tego hasła powstają meble do przestrzeni typu collaboration spaces, ułatwiające współpracę między członkami zespołu czy też interdyscyplinarnie między zespołami. O nich właśnie opowiadała przybyła na wydarzenie Elizabeth Bene. Przedstawicielka marki mówiła m.in. o tym jak meble Connection wspierają każdy rodzaj pracy – zarówno w skomplikowanych i współzależnych przestrzeniach biurowych i coworkingowych poprzez duże projekty edukacyjne czy mniejsze biura. Zwracała też uwagę, jak dobre zrozumienie potrzeb nowoczesnych środowisk komercyjnych, edukacyjnych i sektora publicznego pozwala Connection dostosować ofertę do zmieniających się praktyk pracy. Współpraca, skupienie, spotkania i życie towarzyskie w biurze – to cztery filary, które obecnie interpretują sposób, w jaki ludzie pracują, dlatego też stanowią fundament portfolio Connection.

ZOBACZ TAKŻE: Nowa marka w portfolio Flokk

Reklama
Banner raportu "Polacy kupują meble" edycja 2023

Równie inspirujące było spotkanie z dr Joanną Jurgą – projektantką produktu i przestrzeni, badaczką w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczynią w School of Form Uniwersytetu SWPS. Specjalista od projektowania dedykowanego poczuciu bezpieczeństwa, przybliżyła zgromadzonym gościom zagadnienia z zakresu designu synestetycznego i spekulatywnego oraz jego roli w aranżacji współczesnych przestrzeni biurowych. To one są bowiem obecnie kluczowym zasobem, a ich definiowanie wpływa na fizyczne i emocjonalne nastawienie, tworzy kulturę organizacji i oddziałuje na produktywność osób w niej przebywających.

Dr Joanna Jurga – projektantka produktu i przestrzeni, badaczka w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczyni w School of Form Uniwersytetu SWPS.
Dr Joanna Jurga – projektantka produktu i przestrzeni, badaczka w Instytucie Wzornictwa Przemysłowego oraz wykładowczyni w School of Form Uniwersytetu SWPS.

15 marca z kolei, podczas dnia otwartego, przybyli goście mogli w pełni zapoznać się z ofertą marki, która została wyeksponowana w przestrzeni salonu Flokk. Uwagę przybyłych zwróciły kompaktowe mini biura z kolekcji Rooms od Connection, które można łatwo konfigurować. Różnorodne formy i kształty parawanów, ścianek działowych nie tylko wydzielają, ale także wygłuszają otwarte przestrzenie biur, ułatwiając tworzenie formalnych i mniej formalnych miejsc spotkań – o czym zgromadzeni goście przekonali się na żywo. Poza kolekcją Rooms, można było zapoznać się z innymi bestsellerami marki Connection, między innymi designerskimi, okrągłymi stanowiskami do pracy Kuppel. Do dyspozycji gości spragnionych rzetelnej i fachowej wiedzy pozostawali eksperci firmy Flokk, którzy podczas Connection Days odpowiadali na wszystkie pytania, służyli wsparciem i profesjonalnym doradztwem.