Design

IKEA na Gdynia Design Days 2023

IKEA na Gdynia Design Days 2023.

IKEA na Gdynia Design Days 2023

IKEA zaprasza na Gdynia Design Days 2023. Clou odbywającego się w dniach 1-9 lipca festiwalu stanowią inspirujące wystawy w duchu zrównoważonego projektowania i stabilności.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

IKEA bierze udział w tegorocznej edycji Gdynia Design Days 2023 – ogólnopolskim festiwalu zrównoważonego designu. Ekspozycja marki opowie o tym, jak ważne jest codzienne dbanie o środowisko naturalne w kontekście zbyt szybko postępujących zmian. Wystawy na Gdynia Design Days będzie można zobaczyć między 1 a 9 lipca 2023 roku.

Gdyński festiwal to wyjątkowe wydarzenie, które co rok przyciąga uwagę profesjonalistów i entuzjastów designu z całego świata. Jego głównym celem jest promowanie zrównoważonego projektowania i społecznej odpowiedzialności. GDD zachęca do eksperymentowania i innowacyjności, a także podkreśla rolę designu we wpływaniu na jakość naszego życia.

Stabilność motywem przewodnim Gdynia Design Days 2023

W tym roku, pod hasłem Stabilność, impreza skupia uwagę na potrzebie równowagi i trwałości w naszym dynamicznym świecie.

Stabilność to tematyka bliska IKEA. Zapewnienie stabilności daje poczucie bezpieczeństwa w wielu wymiarach. Pozwala zachować równowagę emocjonalną i zdrowie. Dlatego wszelkie rozwiązania i pomysły, które sprzyjają temu, by nasz styl życia był lepszy dla nas i dla środowiska naturalnego są w dzisiejszych czasach bardzo cenne.

Życie w domu

IKEA nieustannie się rozwija i swoimi produktami oraz usługami odpowiada na potrzeby klientów. Proponowane przez nią rozwiązania pozostają w zgodzie z jej wartościami. Centrum zainteresowania marki od początku jej istnienia jest życie w domu. Dom pojmowany jest nie tylko jako wnętrze, ale również jako społeczność, a także szerzej – jako planeta, na której wszyscy żyjemy. O tym jest m.in. Raport IKEA Życie w domu, który marka publikuje od 10 lat w oparciu o prowadzone przez nią badania.

ZOBACZ TAKŻE: Raport IKEA: jak mieszkają Polacy?

Co pokaże IKEA na Gdynia Design Days 2023?

Podczas tegorocznej edycji GDD, IKEA podkreśla swoje zobowiązanie wobec zrównoważonego projektowania. Stanowi ono element filozofii Demokratycznego Wzornictwa bliskiej IKEA, ale jednocześnie od lat jest kluczowym filarem festiwalu. Z ponad 80-letnim doświadczeniem w projektowaniu wnętrz, IKEA spełnia kryteria zrównoważonego projektowania. To pozwala na tworzenie harmonijnych i dobrze zorganizowanych przestrzeni, które sprzyjają odpoczynkowi i relaksowi. IKEA pragnie ułatwiać podejmowanie świadomych i zdrowszych wyborów. Sieć oferuje rzeczy wykonane z materiałów pochodzących z recyklingu i odnawialnych, a także wprowadzając do oferty – Okazje na Okrągło – produkty z drugiego obiegu. IKEA inspiruje do prostych zmian w otoczeniu. Przyczyniają się one do dobrego samopoczucia, poczucia bezpieczeństwa i stabilności, jak i dbałości o planetę.

W ramach naszej instalacji na Gdynia Design Days, skupiamy się na znaczeniu dbałości o środowisko naturalne. Pokazujemy, jak ważne jest podejmowanie działań na rzecz ochrony naszej planety i jakie konsekwencje mogą wynikać z zaniedbywania tego aspektu. Nawiązujemy również do niedawnych wydarzeń związanych z zalaniem części Trójmiasta, będących efektem globalnego ocieplenia. Poprzez te przykłady, staramy się podkreślić potrzebę podejmowania działań na rzecz ochrony klimatu i podnoszenia świadomości w tej kwestii, sami angażując się w działania na rzecz ochrony planety. Podejmujemy liczne inicjatywy mające na celu redukcję naszego śladu węglowego i dążymy do celu, aby stać się firmą w pełni cyrkularną. Na Gdynia Design Days chcemy dzielić się naszym doświadczeniem i zachęcać innych do podejmowania odpowiedzialnych działań na rzecz klimatu – mówi Anna Cybulska, Dyrektorka ds. projektowania wnętrz i rozwoju rynku wnętrzarskiego w IKEA Retail w Polsce.

Zrównoważone działania IKEA

Wizją IKEA jest tworzenie domów, które przyczyniają się do odzyskiwania i utrzymywania równowagi, zapewniając stabilność i lepszą jakość życia. To mit, że dbanie o środowisko wymaga dużych nakładów finansowych. Wystarczą proste i niedrogie rozwiązania, aby domy oraz codzienne nawyki stały się bardziej przyjazne planecie. IKEA chce inspirować swoich klientów.

Tegoroczną instalację IKEA można zobaczyć w kontenerze przed Centrum Konferencyjnym PPNT Gdynia. Odwiedzający znajdą tam inspiracje i informacje na temat rozwiązań, które przyczyniają się do stabilności i dbałości o środowisko naturalne.