Design

Firma EGGER na targach Sicam 2022: Create transition

egger-grudzien-sicam-2022-ST40-Feelwood- Oakgrain-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl

Firma EGGER na targach Sicam 2022: Create transition

Hasło „Create transition”, promowane przez EGGER podczas tegorocznych targów SICAM, nawiązuje do projektów tworzonych z myślą o przyszłości, których podstawą są materiały łączące design i funkcjonalność.

Pod wpływem zmieniającej się rzeczywistości oraz nowej świadomości społecznej megatrendy powstałe w związku z pandemią, rozwinęły się szybciej niż to przewidywano. Indywidualizacja, dbanie o dobrą jakość produktów, wspieranie działań lokalnych, produkcja zgodna z zasadami zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialność przed przyszłymi pokoleniami, digitalizacja – są kierunkami, które ze sobą współgrają nie wykluczając się. Ich fuzja i wzajemne przenikanie prowadzi do powstania projektów oraz rozwiązań nastawionych na wielofunkcyjność i wysoką jakość. Pod hasłem „Create transitions” EGGER zachęca do aktywnego kształtowania przemian społecznych za pośrednictwem swoich projektów i rozwiązań powstałych w branży wyposażenia wnętrz. Była to również myśl przewodnia w procesie projektowania nowatorskich dekorów, struktur i produktów EGGER. Mają one pomóc kształtować zachodzące zmiany, a także przemiany w dziedzinie meblarstwa i projektowania wnętrz.

egger-grudzien-sicam-2022-STG8-Omnipore-Deepmatt-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
Powierzchnię STG8 Omnipore Deepmatt firma EGGER opracowała specjalnie na potrzeby blatów roboczych. Może ona stanowić w projektach kuchni idealne uzupełnienie frontów o matowej strukturze PerfectSense.
© EGGER

Nowatorskie struktury zaprezentowane na targach –  synergia walorów optycznych oraz haptycznych.

Na targach SICAM 2022 firma EGGER zaprezentowała nową strukturę synchroniczną Feelwood: ST40 Feelwood Oakgrain dopasowaną do obrazu dekoru Dąb Casella. Matowe, delikatnie szczotkowane pory nadają dekorowi  wrażenie głębi i naturalny, matowy wygląd. Oferta struktur zsynchronizowanych z obrazem dekoru w połączeniu z dopasowanymi obrzeżami z efektem rdzenia drewna to obecnie siedem powierzchni Feelwood. Dostępne są na płytach wiórowych i MDF, płytach komórkowych Eurolight, blatach roboczych, płytach z laminatu kompaktowego i płytach pokrytych laminatem.

Dodatkowo na targach SICAM 2022 swoją premierę miała nowa struktura dla laminatu STG8 Omnipore Deepmatt.  Struktura wpisuje się w trend wysoce matowych powierzchni, od których nie odbija się światło. Nieregularne pory drewna, w połączeniu z lekko chropowatą powierzchnią, zapewniają przyjemne wrażenia dotykowe.

H1227 TM12 Jesion Abano brązowy to bardzo elegancka imitacja jesionu, która wpisuje się w trend ciemnych dekorów drewnopodobnych. Różna szerokość słojów i ich delikatne rozłożenie nadają dekorowi powściągliwej naturalności. © EGGER
H1227 TM12 Jesion Abano brązowy to bardzo elegancka imitacja jesionu, która wpisuje się w trend ciemnych dekorów drewnopodobnych. Różna szerokość słojów i ich delikatne rozłożenie nadają dekorowi powściągliwej naturalności. © EGGER

Produkty PerfectSense® łączą doskonały wygląd, wrażenia dotykowe, funkcjonalność i trwałość

Na targach SICAM 2022 nie mogło zabraknąć innowacyjnych, lakierowanych produktów z rodziny PerfectSense, które idealnie wpisują się w motto „Create transition”. Nigdy wcześniej wygląd, wrażenia dotykowe, funkcjonalność i trwałość materiału drewnopochodnego nie współgrały tak dobrze, jak w przypadku płyt lakierowanych PerfectSense z rdzeniem z płyty wiórowej. Te produkty zachwycają ciepłą, aksamitną powierzchnią i odpornością na powstawanie odcisków palców. Wyjątkowe zalety wizualne i dotykowe płyt PerfectSense Feelwood zapewniają dwie struktury TM28 Feelwood Nature Matt oraz TM37 Feelwood Rift Matt.

Struktura TM9 Smoothtouch Matt

Dodatkowo na targach SICAM 2022 EGGER zaprezentował strukturę TM9 Smoothtouch Matt. Stanowi ona idealne dopełnienie płyt lakierowanych PerfectSense Premium Matt, jeśli chodzi o zastosowanie jako korpus lub drzwi przesuwne. Struktura TM12 Omnipore Matt to matowy, lakierowany wariant płyty PerfectSense z linii ST12, od dawna istniejący w ofercie firmy  EGGER. Nieregularnie rozmieszczone pory (Allover Pore) o różnej głębokości, w połączeniu z idealnie matową powierzchnią PerfectSense, nadają naturalny wygląd i wyjątkowe wrażenia dotykowe. Natomiast liniowy układ porów powierzchni TM22 Deepskin Linear Matt podkreśla naturalny wygląd dekorów w optyce drewna. Zaprezentowane wersje tych pokrytych matowym lakierem płyt lakierowanych PerfectSense posiadają rdzeń z płyty wiórowej. Charakteryzuje je wysoka, sięgającą nawet 70%, zawartość materiału pochodzącego z recyklingu. Towarzyszą mu produkty uboczne z tartaków, a także równie wysokim, bo aż 89%, udziałem materiałów ze źródeł odnawialnych.

egger-grudzien-sicam-2022-TM22-deepskin linear-matt-miesiecznik-i-portal-informacyjny-branzy-meblarskiej-biznes-meble-pl
H1160 TM22 Dąb Halvar naturalny to żywa imitacja dębu w jasnej, naturalnej tonacji. Dzięki czarnym pęknięciom i sękom dekor ma emocjonalny wydźwięk. © EGGER

Firma EGGER reaguje także na zapotrzebowanie rynku na matowe powierzchnie drzwi. Rozszerzyła gamę produktów PerfectSense w sektorze laminatów o laminaty PerfectSense Matt Micro z możliwością postformowania. Laminaty te uzupełniają dobrze znane laminaty PerfectSense Topmatt i idealnie nadają się do wykorzystanie w zakładach produkujących drzwi. Wraz z nowym laminatem PerfectSense Matt Micro dostępna jest teraz powierzchnia idealnie matowa. Zapewnia aksamitne, ciepłe wrażenia dotykowe oraz ochronę przed odciskani palców, nadająca się np. do wykonania ościeżnicy. EGGER po raz kolejny pozycjonuje się jako kompleksowy dostawca – ,,wszystko z jednego źródła’’.

CZYTAJ TAKŻE: Laminaty EGGER: trwały materiał wielozadaniowy