Design

Eko 2020

„Kanpoa” to obszerna kolekcja mebli firmy Sokoa zaprezentowana podczas jesiennej, cyfrowej edycji targów „Maison & Objet”.

Eko 2020

Rok 2020 przyniósł ekologiczne premiery rynkowe i konsekwentnie zmierzał w kierunku, który zbliża do środowiska naturalnego.

Reklama
Banner All4Wood 2024 - 750x100

Jak pokazał ten rok, trend ekologiczny jest na tyle silny, że z obranego kursu nie są już nas w stanie zawrócić najtrudniejsze okoliczności. Miesięcznik BIZNES.meble.pl w styczniu pisał o tym, że IKEA w ramach Strategii Zrównoważonego Rozwoju zobowiązała się wycofać plastikowe produkty jednorazowego użytku ze wszystkich sklepów i restauracji.

Nieprzypadkowo, relację ze styczniowych targów „Heimtextil” opublikowaliśmy pod tytułem „W duchu eko”. Widocznym trendem była obecność materiałów zachowujących ekologiczne i socjalne standardy. Podobnie było na targach IMM w Kolonii oraz Maison & Objet, których ekspozycje głośno mówiły o relacjach z naturą. Co ciekawe, prezentacja we Francji pokazała jak bardzo młodzi ludzie, wychowani w erze mediów społecznościowych i Internetu, zwracają się ku naturze.

Jesienna edycja Maison & Objet, która miała charakter cyfrowy, pokazała, że wpływ firm na środowisko jest istotnym czynnikiem w podejmowaniu decyzji zakupowych. Ekologia przekłada się na wyniki ekonomiczne, co wykazały badania nad biophilic design, czyli naturze w inwestycjach mieszkaniowych.