Design

Dom pod Warszawą, w którym królują modne tapety

Modne tapety we wnętrzu, które zaprojektowała pracownia Interiorsy.

Dom pod Warszawą, w którym królują modne tapety

Jasne stonowane kolory, szlachetne materiały oraz dekory zaczerpnięte ze świata przyrody – takie jest wnętrze domu zaprojektowanego dla młodego inwestora, który ponad wszystko ceni sobie bliskość natury.

Położony pod Warszawą 120-metrowy dom to prawdziwa oaza spokoju. Nie jest jednak pozbawiona aranżacyjnych smaków i smaczków. Charakter wnętrza budują bowiem szlachetne z natury materiały oraz modne tapety inspirowane światem przyrody.

Modne tapety we wnętrzu, które zaprojektowała pracownia Interiorsy.
Realizacja: biuro projektowe Interiorsy.

Mieszka tu młody, ambitny mężczyzna, który zawodowo poświęcił się medycynie. Przestrzeń zachwyca łagodnością, nie jest jednak ani nudna, ani monotonna. Architekci z pracowni Interiorsy przełamali subtelną stylistykę, opartą na palecie złamanych bieli i ciepłych pasteli.

Modne tapety w sypialni. Proj. Interiorsy.
Sypialnia, proj. Interiorsy.

Inwestorowi zależało, by jego przestrzeń do życia niosła spokój i ukojenie. Jednak nie mogła być ona pozbawiona wyrazu – nijaka. Ponieważ nie lubi on stagnacji, a w jego życiu wiele się dzieje, postawiliśmy na łagodną paletę barw, która stanowi tło dla często zaskakujących akcentów stylistycznych. Jednym z nich, najbardziej charakterystycznym, są pojawiające się właściwie w każdym pomieszczeniu tapety z motywem roślinności. Motyw ten zasugerowaliśmy inwestorowi świadomie, przyroda działa bowiem kojąco i relaksująco  – wyjaśniają Marta Iglewska i Radosław Wójcik z pracowni Interiorsy.

Modne tapety – nieodłączny element stylowych wnętrz

Kwiatowe tapety to wybór nie tylko uzasadniony, ale też niezwykle trafny. Budują one klimat pomieszczeń, przełamując jednostajny charakter kolorystyki.

Łagodne wzory roślin, oscylujące w palecie pasteli, przyciągają wzrok i czynią wnętrza wyjątkowymi. Najlepszym przykładem jest toaleta, która mimo niewielkiego metrażu, zachwyca koncepcją aranżacji.

Łazienka, proj. Interiorsy.
Łazienka, proj. Interiorsy.
Toaleta, proj. Interiorsy.
Toaleta, proj. Interiorsy.

Przeskalowane kwiaty w odcieniach mięty i z akcentami pudrowego różu budują efekt wow. Wrażenie to podkreślają obłe formy wyposażenia, także w kolorze mięty, a potęgują lustrzane tafle na całej wysokości pomieszczenia.

Wzorzyste tapety to jednak nie jedyne zabiegi aranżacyjne dodające charakteru wnętrzom. Pojawiają się tu także charakterystyczne lamele, a także dekoracyjna blacha z w kolorze złota i srebra. Natomiast zdobne detale nawiązujące do art déco i dekoracyjne oświetlenie. Ważną rolę w kreacji wnętrz odgrywają także naturalne materiały. Drewno i kamień wprowadzają do aranżacji szczyptę luksusu, który zachęca do relaksu i wypoczynku.

Klasyczna elegancja

Mimo że wnętrza są czyste i wizualnie uporządkowane, dając ukłon minimalizmowi, nie brak tu także odniesień do klasycznej elegancji. W kuchni fronty zdobią tradycyjne, lecz bardzo subtelnie wprowadzone, ramiaki. Natomiast złota stylizowana armatura oraz uchwyty w tym samym kolorze, podkreślają inspiracje stylem minionych epok.

Kuchnia, proj. Interiorsy.
Kuchnia, proj. Interiorsy.

W tym, z pozoru minimalistycznym wnętrzu, do głosu dochodzą echa inspiracji klasyczną stylistyką, zwłaszcza niezwykle eleganckim i szykownym stylem art déco. Zabudowa kuchenna, lamele, detale w kolorze złota czy wiodące prym tapety i naturalne materiały budują charakter tej stonowanej w odbiorze przestrzeni. Dzięki temu, zgodnie z życzeniem inwestora, choć sprzyja ona wypoczynkowi i relaksacji, nie jest ani banalna, ani sztampowa – wyjaśniają architekci.

Co więcej, dzięki subtelnej grze detali, można ją każdego dnia na nowo odkrywać, ciesząc się każdym dogłębnie przemyślanym elementem aranżacyjnym, tworzącym spójną całość.

Widok z kuchni na salon, proj. Interiorsy.
Widok z kuchni na salon, proj. Interiorsy.

O pracowni Interiorsy

Biuro projektowe Interiorsy to Marta Iglewska i Radosław Wójcik – dwójka architektów wnętrz z wykształceniem inżynierskim. Pracownia zajmuje się kompleksowym wykończeniem wnętrz prywatnych i komercyjnych, tworząc przemyślane przestrzenie z funkcjonalnym, angażującym i pięknym wystrojem, w których każdy poczuje się dobrze. Architekci mają na swoim koncie wiele lat doświadczenia w znanych warszawskich pracowniach. Marta Iglewska współpracowała m.in. z Marta Czerkies Home Designer oraz studio projektowym Doroty Szelągowskiej. Z kolei Radosław Wójcik poza wieloma własnymi indywidualnymi projektami, pracował w biurze Karol Smagacz Interior Designer znanym m.in. z programu Design Dream Polsatu.