Design

Dekor Tablilla z nagrodą Diament Meblarstwa 2023

Dekor Tablilla z oferty Impress Dekor z nagrodą w konkursie "Diament Meblarstwa 2023", zastosowanie w przestrzeni biurowej.

Dekor Tablilla z nagrodą Diament Meblarstwa 2023

Grupa Impress, mając możliwość monitorowania trendów w skali światowej, ma przywilej obserwowania zjawisk małych i wielkich, słabych i silnych, pięknych i tych… mniej urzekających.

Trend lamelowy widzieliśmy już wiele lat temu i jest to jeden z tych ruchów wzorniczych który dostarczył nam różnych emocji. Przy pierwszych nieśmiałych podejściach intrygował ale nie zachęcał. Po kilku latach przyszedł nieco zmieniony, bardziej klasyczny a człowiek „bo już gdzieś to wcześniej widział” przyjaźniej spojrzał na podłużne wzornictwo, które jednak było wspierane przez trend liniowych form.

Dekor Tablilla z oferty Impress Dekor z nagrodą w konkursie "Diament Meblarstwa 2023", zastosowanie w sypialni.

Obecnie lamele zdominowały przestrzenie wystawiennicze i wnętrza. Producenci śmielej podchodzą do listew i próbują zaskoczyć nas, kolorami, łatwym sposobem montażu i rozmiarami. Grupa impress patrząc świadomie na ten trend proponuje dekor Tablilla w papierze dekoracyjnym i folii finish co otwiera drogę do stosowania „lameli” na powierzchniach płaskich, meblach oraz ściankach bez konieczności specjalnego montażu i ograniczeń kolorystycznych. Projekt dekoru uwzględnia, konieczne w kontekście lameli, cienie, którym została poświęcona dodatkowa uwaga. Każdy kolor zakłada określony potencjalny kontekst, który definiuję „siłę” cieni między lamelami. Dzięki temu dekor, będąc faktycznie płaskim wydrukiem wykonanym zgodnie z bieżącą technologią, wygląda bardzo przekonująco i wiernie naśladuje swoje odpowiedniki listwowe jednocześnie nie posiadając ich ograniczeń.

Dekor Tablilla z oferty Impress Dekor z nagrodą w konkursie "Diament Meblarstwa 2023", zastosowanie w przestrzeni biurowej.

Entuzjastycznie podjęty trend lamelowy rozbudza apetyty i pomysły na zastosowanie takiego wzornictwa. Pomysły mnożą się i zaskakują a to jest dla Impress Decor niesamowitym wyróżnieniem zupełnie jak Diament Meblarstwa, którym ten dekor został nagrodzony.